NZT

 

English


  • Laisva valstybinė žemė
  • Žemės reforma
  • Dokumentų patikros
  • Aukcionai
  • Geodezija ir kartografija


Aktualijos
2020-04-01

Informuojame, kad Lietuvos Respublikos teritorijoje karantiną pratęsus iki balandžio 13 d., asmenys Nacionalinės žemės tarnybos (NŽT) patalpose ir toliau neaptarnaujami, tačiau prašymai priimami ir didžioji dalis paslaugų teikiama elektroniniu būdu. Karantino metu laikinai sustabdyti tik tie darbai, kurie reikalauja aktyvaus piliečių, kitų asmenų tiesioginio dalyvavimo procese: susirinkimų organizavimas projektuojant žemės sklypus, žemės naudojimo valstybinės kontrolės darbai, nustatytų žemės sklypų ribų (riboženklių) patikra vietovėje.

Plačiau
2020-03-31

Nacionalinė žemės tarnyba (NŽT) primena, kad dirbant elektroninėje erdvėje itin aktualus asmens duomenų saugumo klausimas. NŽT, būdama ŽPDRIS tvarkytoja, užtikrina, kad asmens duomenis tvarkyti įgalioti asmenys būtų įsipareigoję užtikrinti konfidencialumą arba jiems būtų taikoma atitinkama teisės aktų nustatyta konfidencialumo prievolė.

Plačiau
2020-03-27

Nacionalinės žemės tarnybos (NŽT) užsakymu, Vilniaus Gedimino technikos universiteto Geodezijos institutas atliko GPS nulinės ir pirmos klasės punktų geodezinių parametrų tikslinimo paslaugas, apimančias valstybinio GPS nulinės ir pirmosios klasės punktų geodezinių parametrų tikslinimo sąsajoms su tarptautiniais atraminiais tinklais ITRF2014 ir ETRF2014 užtikrinti GPS punktų rekognoskavimą, geodezinius matavimus, geodezinių koordinačių nustatymą, transformavimo parametrų skaičiavimus bei GPS punktų duomenų susisteminimą ir sukaupimą.

Plačiau
2020-03-26

Nacionalinės žemės tarnyba (NŽT) informuoja, kad, nepaisant šalyje paskelbto karantino, visos paslaugos Žemėtvarkos planavimo dokumentų rengimo informacinėje sistemoje (toliau – ŽPDRIS) (www.zpdris.lt) teikiamos visa apimtimi.

Plačiau
2020-03-25

Nacionalinė žemės tarnyba (NŽT) informuoja, kad savo interneto svetainėje paskelbė skaitmeninę informaciją „Lietuvos Respublikos žemės fondas 2020 m. sausio 1 d.“. NŽT kviečia vartotojus aktyviai naudotis Žemės fondo apskaitos suvestiniais duomenimis, kuriuos galima rasti čia: /go.php/lit/Lietuvos-respublikos-zemes-fondas/1.

Plačiau
2020-03-20

Pastaruoju metu Žemės ūkio ministerija (ŽŪM) ir Nacionalinė žemės tarnyba prie ŽŪM gauna paklausimų iš matininkų, kaip vykdyti žemės sklypų kadastrinius matavimus Lietuvoje paskelbus karantiną – ar kviesti sklypų savininkus į sklypų ribų paženklinimą. Skelbiame ŽŪM rekomendaciją šiuo klausimu.

ŽŪM atkreipia dėmesį, kad vadovaujantis Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2020 m. kovo 14 d. nutarimo Nr. 207 „Dėl karantino Lietuvos Respublikos teritorijoje paskelbimo“ 3.2.1. papunkčio nuostatomis, valstybės ir savivaldybių institucijose, įstaigose, valstybės ir savivaldybių valdomose įmonėse darbas organizuojamas ir klientai aptarnaujami nuotoliniu būdu, išskyrus atvejus, kai būtina atitinkamas funkcijas (darbus) atlikti darbo vietoje. Privaloma užtikrinti būtinųjų neatidėliotinų funkcijų (darbų) atlikimą. Privačiajam sektoriui rekomenduojama dirbti tokia pat darbo organizavimo forma kaip ir viešajame sektoriuje.

Plačiau
2020-03-20

Kiekvienais metais kovo 20 dieną minima Pasaulinė Žemės diena – astronominis pavasaris. Kovo 20-oji Pasauline Žemės diena paskelbta neatsitiktinai. Šiomis dienomis ateina pavasario lygiadienis – dienos ir nakties ilgumas tampa vienodas visuose Žemės rutulio kampeliuose.

Nacionalinė žemės tarnyba Pasaulinės Žemės dienos proga kviečia kiekvieną Lietuvos gyventoją  prisiminti, jog Žemė – tai ne tik nekilnojamasis turtas, kuriame galime ūkininkauti ar statyti statinius, kurį galime parduoti ar išnuomoti. Žemė – tai gamtos mums teikiamas turtas, tai vertybė, kurią turime puoselėti ir saugoti, kad ja galėtų naudotis ir džiaugtis ateities kartos.

Plačiau
2020-03-19

Nacionalinė žemės tarnyba pareiškia, kad naujienų portalo DELFI Specialiųjų turinio projektų redaktoriaus Tomo Janonio publikacija „Dėl aukso vertės žemės kilo kova be taisyklių: pareigūno tūpsnis labiau nei iškalbingas“ klaidina visuomenę ir tuo menkina ne tik Nacionalinės žemės tarnybos (NŽT) reputaciją, bet ir paties DELFI deklaruojamas Patikimumo ir Objektyvumo vertybes bei DELFI misiją – rengti objektyvias, patikimas ir išsamias naujienas, laikantis aukščiausių profesionalumo standartų, ir operatyviai perduoti jas skaitytojams, jiems priimtiniausiu būdu.

Plačiau
2020-03-18

Nacionalinė žemės tarnyba (NŽT), vykdydama vieną svarbiausių savo funkcijų – žemės naudojimo valstybinę kontrolę – 2019 metais visoje Lietuvoje atliko daugiau kaip 13 tūkst. žemės naudojimo patikrinimų. Daugiausiai dėmesio buvo skirta neteisėtam valstybinės ir privačios žemės užėmimo ir žemės apleidimo nustatymui bei išnuomotų ar savivaldybėms perduotų neatlygintinai naudoti kitos paskirties valstybinių žemės sklypų naudojimo patikrinimams.

2019 metais NŽT atliko 13 094 žemės naudojimo valstybinės kontrolės patikrinimus. Daugiausia patikrinimų buvo atlikta Vilniaus miesto, Klaipėdos, Vilniaus, Panevėžio, Šiaulių, Rokiškio, Ignalinos ir Visagino rajonų savivaldybių teritorijose.

Vykdant žemės naudojimo valstybinę kontrolę 2019 m. buvo nustatyti 3976 žemės naudojimo tvarkos pažeidimai (649 atvejais daugiau, nei buvo nustatyta 2018 metais), už kuriuos numatyta atsakomybė pagal Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodeksą.

Plačiau
2020-03-16

Informuojame, kad Lietuvos Respublikos teritorijoje skelbiamo karantino laikotarpiu – nuo kovo 16 d. 00.00 val. iki kovo 30 d. 24.00 val. – asmenys Nacionalinės žemės tarnybos patalpose nebus aptarnaujami.

Primename, kad prašymus galima pateikti paštu ir elektroniniu paštu, pasirašytus kvalifikuotu elektroniniu parašu, taip pat prisijungus prie Elektroninių valdžios vartų (www.epaslaugos.lt), kai pasirenkama paslauga „Asmens skundo ar prašymo priėmimas bei nagrinėjimas“.

Asmenų konsultavimas ir informacijos Nacionalinės žemės tarnybos kompetencijai priskirtais klausimais teikimas bus vykdomas elektroniniu paštu ir telefonu. Bendro pobūdžio klausimus galima pateikti elektroniniu paštu nzt@nzt.lt, užregistravus klausimą interneto svetainėje www.nzt.lt „Klausimai ir atsakymai“ skiltyje užpildant nustatytą elektroninę formą. Prieš užduodami klausimą, patikrinkite skyrelyje DUK (dažniausiai užduodami klausimai), ar į jį nebuvo atsakyta anksčiau.

Plačiau
 

 
Aktualu pranešėjams 
PASITIKĖJIMO LINIJA
 
VIDINIS KANALAS
Artimiausi renginiai
Apie nžt
Istorija
Logotipas
Apie NŽT 


Informacija teikiama
tel. 8 706 86 666 ir
   8 706 85 087

Nepavykus prisiskambinti, prašome kreiptis el. paštu
nzt@nzt.lt

Lankytojų statistika
Iš viso apsilankė: 17758050
Šiandien apsilankė: 13031
Dabar naršo: 117
  
 
 
  
     
Nacionalinė žemės tarnyba prie Žemės ūkio ministerijos. Kodas 188704927
 Gedimino pr. 19, LT-01103 Vilnius. Tel. 8 706 86666, faks. 8 706 86949, el. paštas nzt@nzt.lt
Biudžetinė įstaiga, duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.
Kontaktai | Svetainės struktūra | Lankytojo atmintinė
Pagrindinė svetainės versija pritaikyta naudotis neįgaliesiems.