NZT

 

English


  • Laisva valstybinė žemė
  • Žemės reforma
  • Dokumentų patikros
  • Aukcionai
  • Geodezija ir kartografija


Aktualijos
2021-03-03

Į Nacionalinę žemės tarnybą (NŽT) vis dažniau kreipiasi ūkininkai dėl iš Lietuvos įmonių gaunamų pasiūlymų išsinuomoti ar pirkti ūkininkų naudojamą valstybinę žemės ūkio paskirties žemę. Ūkininkai domisi, ar galimas valstybinės žemės nuomos teisės perleidimas kitiems asmenims, ir kaip šį procesą reglamentuoja teisės aktai. NŽT atkreipia dėmesį į svarbius teisinius ir praktinius aspektus, susijusius su valstybinės žemės ūkio paskirties žemės nuoma ir pardavimu.

NŽT pažymi, kad fiziniai ar juridiniai asmenys negali jiems išnuomotų valstybinės žemės sklypų perleisti (parduoti ar išnuomoti) kitiems asmenims.

Plačiau
2021-03-01

Naujausio sociologinio tyrimo „Lietuvos korupcijos žemėlapis 2020“ duomenimis, nei šalies gyventojai, nei verslo įmonių vadovai Nacionalinės žemės tarnybos (NŽT) nepriskiria prie labiausiai korumpuotų įstaigų. Palyginus šio tyrimo rezultatus su 2019 m. analogiško tyrimo rezultatais, matyti, kad visos tikslinės respondentų grupės žymiai palankiau vertino NŽT veiklą.

Plačiau
2021-02-26

Nacionalinė žemės tarnyba (NŽT) skelbia naujausią informaciją apie Lietuvos Respublikos žemės fondą – visoje šalies teritorijoje esančią valstybinę, savivaldybių ir privačią žemę.

Plačiau
2021-02-25

Nacionalinė žemės tarnyba Vilniaus miesto savivaldybei valdyti patikėjimo teise perduos net 929 miško žemės sklypus. Miškų ūkio paskirties žemės sklypai savivaldybei bus perduodami valstybinei funkcijai atlikti – juos prižiūrėti, saugoti ir tvarkyti.

Plačiau
2021-02-19

Tęsdama bendradarbiavimą su žemėtvarkos planavimo specialistais, Nacionalinė žemės tarnyba parengė ir pradeda įgyvendinti priemonių planą, kuris sudarytas atsižvelgiant į penkiuose Lietuvos regionuose vykusias apskritojo stalo diskusijas.

Plačiau
2021-02-11

Nacionalinės žemės tarnybos (NŽT) užsakymu, VĮ Distancinių tyrimų ir geoinformatikos centras „GIS-Centras“ 2020 metais atliko erdvinių duomenų rinkinių ir skaitmeninių žemėlapių atnaujinimo paslaugas, kurių metu buvo atnaujinti Lietuvos Respublikos teritorijos M 1:50 000 georeferencinių erdvinių duomenų rinkinys (GDR50LT) ir Lietuvos Respublikos teritorijos M 1:50 000 topografiniai žemėlapiai LKS-94 koordinačių sistemoje (TOP50LKS).

Plačiau
2021-02-10

Jau metus laiko Lietuvos erdvinės informacijos portale (www.geoportal.lt) publikuojamame Valstybinės žemės tvarkymo ir apskaitos modulyje (VŽA modulis) šiemet bus pradėtos teikti naujos elektroninės paslaugos.

Plačiau
2021-02-09

Nacionalinė žemės tarnyba (NŽT), vykdydama matininkų ir geodezininkų veiklos kvalifikacijos kėlimo priežiūrą bei kvalifikacijos pažymėjimų išdavimą, apibendrino svarbiausius 2020 m. šių veiklos sričių rodiklius ir palygino juos su ankstesniųjų metų rodikliais. 2020 m. kvalifikacijos egzaminus išlaikė tik mažiau nei 30 proc. juose dalyvavusių asmenų, o 2019 m. šiuos egzaminus išlaikė apie 50 proc. dalyvavusiųjų.

Plačiau
2021-02-08

Nacionalinės žemės tarnybos specialistai parengė naujausią Lietuvos žemės išteklių naudojimo stebėsenos (monitoringo) ataskaitą.

Jau penkiolika metų parinktose teritorijose vykdoma žemės išteklių naudojimo stebėsena, analizuojamas žemės ūkio naudmenų pasiskirstymas pagal žemės naudotojus bei pagal žemės ūkio augalų grupes, apibūdinančias žemės naudojimo intensyvumą. Žemės išteklių naudojimo stebėsena atliekama vadovaujantis Žemės išteklių naudojimo stebėsenos (monitoringo) taisyklėmis, kurios buvo patvirtintos Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2005 m. spalio 21 d. nutarimu Nr. 1128.

Plačiau
2021-02-05

Per pastaruosius kelerius metus Nacionalinė žemės tarnyba (NŽT) organizavo didelės apimties geodezinius ir geofizinius darbus dėl Lietuvos teritorijos geoido modelio patikslinimo. Pasiekti du svarbūs tikslai: atlikti Lietuvos teritorijos sunkio lauko nevienalytiškumo tyrimai ir jų pagrindu atnaujinta gravimetrinė nuotrauka bei patikslinti valstybinio vertikaliojo pirmosios ir antrosios klasės gruntinių punktų LKS 94 elipsoidiniai aukščiai. NŽT užsakymu darbus vykdė Vilniaus Gedimino technikos universiteto Geodezijos institutas. 

Geoido modeliai nepakeičiami geodezijos, kartografijos, geofizikos, statybų, precizinės navigacijos, žemdirbystės, žemėtvarkos, kai atliekami kadastriniai matavimai, ir kitose srityse, kur reikia nustatyti tikslius taškų aukščius. 

Plačiau
 

M. KRUPAVIČIAUS VARDO ATMINIMO MEDALIS

 
Aktualu pranešėjams 
PASITIKĖJIMO LINIJA
 
VIDINIS KANALAS
Artimiausi renginiai
Apie nžt
Istorija
Logotipas
Apie NŽT 


Informacija teikiama
tel. 8 706 86 666 ir
   8 706 85 087

Nepavykus prisiskambinti, prašome kreiptis el. paštu
nzt@nzt.lt

Lankytojų statistika
Iš viso apsilankė: 22390421
Šiandien apsilankė: 2099
Dabar naršo: 65
 ISO sertifikatas 
Valstybės rinkliava
Atsiskaitomosios sąskaitos
Specialiųjų tyrimų tarnyba
 
 
  Geoportalas INSPIRE įgyvendinimas Lietuvoje Elektroninės paslaugos
 Žemės stebesėnos programa   LITPOS  
Nacionalinė žemės tarnyba prie Žemės ūkio ministerijos. Kodas 188704927
 Gedimino pr. 19, LT-01103 Vilnius. Tel. 8 706 86666, faks. 8 706 86949, el. paštas nzt@nzt.lt
Biudžetinė įstaiga, duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.
Kontaktai | Svetainės struktūra | Lankytojo atmintinė
Pagrindinė svetainės versija pritaikyta naudotis neįgaliesiems.