NZT - straipsniai :Beveik 800 nuotolinio darbo vietų vos per porą savaičių

 

English

 Pradžia
Lankytojų statistika
Iš viso apsilankė: 20656979
Šiandien apsilankė: 7397
Dabar naršo: 100
Aktualijos
2020-04-10
Beveik 800 nuotolinio darbo vietų vos per porą savaičių

Nacionalinė žemės tarnyba (NŽT) operatyviai ir sklandžiai persiorientavo nuo įprastos, kabinetinės darbo organizavimo formos prie visuotinio, kiek tai įmanoma, nuotolinio darbo.

Dėl koronaviruso (COVID-19) grėsmių įvedus karantiną Lietuvoje ir pereinant prie vis didesnių nuotolinio darbo apimčių, Nacionalinei žemės tarnybai teko nemenkas iššūkis operatyviai diegti reikalingas informacinių technologijų priemones, plėsti nuotolinio darbo vietų skaičių nuo keliolikos iki kelių šimtų ir tokiu būdu sukurti galimybę visiems NŽT darbuotojams dirbti nuotoliniu būdu.

Iki karantino įvedimo turėtas nuotolinio prisijungimo sprendimas nebuvo numatytas dėl tokio didelio skaičiaus darbuotojų darbo vienu metu. Todėl operatyviai buvo imtasi reikalingų priemonių, atliktas naujų prisijungimo galimybių testavimas bei atlikta sprendimo pritaikymo visiems darbuotojams galimybių analizė.

Iš viso Nacionalinėje žemės tarnyboje karantino įvedimo metu buvo 837 aktyvūs darbuotojai, iš jų – net 754 darbuotojų kompiuteriuose buvo įdiegta „FortiCLient VPN“ programinė įranga ir suteikta galimybė saugiai, šifruotu būdu pasiekti visas NŽT informacines sistemas bei dirbti nuotoliniu būdu.

„FortiCLient VPN“ programinė įranga nebuvo diegiama NŽT 83 darbo vietose dėl įvairių priežasčių. Pavyzdžiui: asmuo dirba nuosavu kompiuteriu ir jo funkcijų atlikimui pakanka elektroninio pašto bei DVS prieigos per interneto naršyklę; dėl ligos ar neturint galimybės dirbti nuotoliniu būdu dėl nuolat reikalingų skyriaus dokumentų, planų ar pašto korespondencijos, kai nuotolinio darbo forma, pagal atliekamų funkcijų pobūdį, negali būti pritaikyta.

Jau per pirmąją karantino savaitę buvo įdiegtos reikiamos programos 137 darbuotojų kompiuteriuose ir toliau vyko aktyvios sprendimo paieškos, kaip pagreitinti „FortiCLient VPN“ diegimo procesą. Per kitas karantino savaites visa reikalinga programinė įranga buvo įdiegta visų likusių darbuotojų darbo vietose, išskyrus tuos atvejus, kai buvo atsisakyta arba kai nėra galimybės dirbti nuotoliniu būdu.

 
Spausdinimo versija  Spausdinimo versija

  
     
Nacionalinė žemės tarnyba prie Žemės ūkio ministerijos. Kodas 188704927
 Gedimino pr. 19, LT-01103 Vilnius. Tel. 8 706 86666, faks. 8 706 86949, el. paštas nzt@nzt.lt
Biudžetinė įstaiga, duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.
Kontaktai | Svetainės struktūra | Lankytojo atmintinė
Pagrindinė svetainės versija pritaikyta naudotis neįgaliesiems.