NZT - straipsniai :Buvusiai NŽT darbuotojai teismas skyrė realaus laisvės atėmimo bausmę

 

English

 Pradžia
Lankytojų statistika
Iš viso apsilankė: 10735627
Šiandien apsilankė: 7933
Dabar naršo: 103
Aktualijos
2018-06-27
Buvusiai NŽT darbuotojai teismas skyrė realaus laisvės atėmimo bausmę

2018 m. birželio 26 d. Plungės apylinkės teismo Kretingos rūmų teisėjas išnagrinėjo baudžiamąją bylą, kurioje dėl piktnaudžiavimo ir dokumento klastojimo kalta pripažino buvusią Nacionalinės žemės tarnybos (NŽT) Kretingos skyrius vyresniąją specialistę J. A. Nuteistai specialistei skirta realaus laisvės atėmimo bausmė – laisvės atėmimas 4 metams, bausmę atliekant pataisos namuose.

Dviem jos bendrininkams, privatiems asmenims R. Š. ir R. J., taip pat skirtos realios laisvės atėmimo 3 metams bausmės, jas atliekant pataisos namuose, ir pritaikyta baudžiamojo poveikio priemonė – turto konfiskacija – iš abiejų nuteistųjų bendrininkų konfiskuota po daugiau nei 32 200 Eur į valstybės biudžetą.

Teismo paskelbtame nuosprendyje konstatuojama, kad nuteistiesiems neteisėtai buvo atkurtos nuosavybės teisės į buvusio savininko iki nacionalizacijos valdytą žemę Mažučių kaime, Kretingos rajone. Nustatyta, kad tokiu būdu apgaule buvo įgytas svetimas Lietuvos Respublikos valstybei priklausantis turtas – 59,49 ha valstybės išperkamos žemės, 10,88 ha miško ir 9,63 ha vandens telkinio, kurių bendra vertė viršijo 32 tūkst. eurų.

Šis nuosprendis per 20 dienų gali būti skundžiamas apeliacine tvarka Klaipėdos apygardos teismui.

NŽT Kretingos skyriuje ši specialistė dirbo nuo 2010 m. Atleista 2017 m. spalio 31 d.

Siekdama išsiaiškinti piktnaudžiavimo atvejus NŽT imasi visų įmanomų priemonių korupcijos prielaidų atsiradimui šalinti – bendradarbiauja su teisėsaugos institucijomis, informuoja apie bandymus papirkti NŽT pareigūnus. Įstaigoje nuolat tobulinamos korupcijos prevencijos priemonės, analizuojamos rizikos, vykdoma atnaujinta kovos su korupcija programa.

Šiuo metu stiprindama veiklos priežiūrą ir vykdydama kryptingą korupcijos prevenciją, NŽT ypač ragina aktyviau įsitraukti visuomenę – pranešti pastebėjus neskaidrius ar korupcinio pobūdžio NŽT specialistų veiksmus ar neveikimą.

Informaciją galima teikti visa parą: Pasitikėjimo linijos telefonu 870 685555, kuriame įdiegtas automatinis atsakiklis, taip pat galima užpildyti elektroninę formą NŽT svetainėje arba pateikti duomenis el. paštu nzt@nzt.lt

Visomis šiomis priemonėmis pranešti galima anonimiškai, tačiau esant galimybei NŽT kviečia nurodyti savo kontaktinius duomenis, kuriais būtų galima susisiekti dėl pateiktos informacijos patikslinimo.

 
Spausdinimo versija  Spausdinimo versija

  
     
Nacionalinė žemės tarnyba prie Žemės ūkio ministerijos. Kodas 188704927
 Gedimino pr. 19, LT-01103 Vilnius. Tel. 8 706 86666, faks. 8 706 86949, el. paštas nzt@nzt.lt
Biudžetinė įstaiga, duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.
Kontaktai | Svetainės struktūra | Lankytojo atmintinė
Pagrindinė svetainės versija pritaikyta naudotis neįgaliesiems.