NZT - straipsniai :Dėl visuomenę klaidinančios informacijos

 

English

 Pradžia
Lankytojų statistika
Iš viso apsilankė: 19602419
Šiandien apsilankė: 2459
Dabar naršo: 105
Aktualijos
2019-09-25
Dėl visuomenę klaidinančios informacijos
Nacionalinė žemės tarnyba (NŽT), reaguodama į leidinyje „Valstiečių laikraštis“ 2019-09-21 spausdintą publikaciją „ Žemėtvarkininkai paliko sodybą be privažiavimo kelio“, pareiškia, jog šioje publikacijoje išdėstyti teiginiai neatitinka realybės ir nepagrįstai šmeižia Tarnybą ir kenkia jos reputacijai.
 
Minėtoje „Valstiečių laikraščio“ publikacijoje NŽT kaltinama tuo, kad:

1. Formuodama sklypus nenumatė kelio, kuriuo galima būtų privažiuoti prie Mindaugo Eitučio sklypo.
2. Nereagavo į žodinius M. Eitučio prašymus numatyti kelią iki jo sklypo, o  jam parašius raštišką prašymą, Tarnybos Prienų ir Birštono skyriaus vedėja pasiūlė nusitiesti kelią per pelkę.
3. Nesuteikia galimybės įsirengti kelio, kuriuo, neva, „nuo neatmenamų laikų“ naudojosi M. Eitutis ir jo giminaičiai.
4. Nereagavo į Žemės ūkio rūmų siųstą raštą ir teiktus pasiūlymus, kur galima būtų suformuoti privažiavimo kelią iki M. Eitučio sklypo.

Reaguodama į šiuos teiginius, NŽT praneša, kad 2008 m. Stasei Skučienei nuosavybės teises į minimą sklypą (dėl kurio privažiavimo  žurnalistams skundėsi M. Eitutis) atkūrė Kauno apskrities viršininko administracija. Kodėl sklypas buvo perduotas be pagal teisės aktų reikalavimus privalomo numatyti privažiavimo prie sklypo, NŽT nėra žinoma. 

Minėtoje „Valstiečių laikraščio“ publikacijoje teigiama: „Pasak Mindaugo, prašymai žodžiu į NŽT Prienų ir Birštono skyriaus valdininkus atsimušdavo kaip žirniai nuo sienos, todėl pastarąjį kartą jis prašymą dėl privažiavimo kelio šių metų gegužės 9 d. pateikė raštu“.
NŽT pareiškia, kad nei S. Skučienė, nei M. Eitutis nėra žodžiu kreipęsi dėl prašymo suformuoti privažiavimo kelią iki jų sodybos.

Tarnybos Prienų ir Birštono skyriuje  2014-02-10 buvo gautas raštiškas S. Skučienės prašymas suprojektuoti privažiavimo kelią prie jai priklausančio žemės sklypo. 2014 metų žemėtvarkos projekte greta žemės sklypo vakarinės pusės bei per laisvos žemės fondo žemę, esančią minėto žemės sklypo pietinėje dalyje, buvo suformuotas 5 metrų bendro naudojimo kelias iki S. Skučienės nuosavybės teise valdomo žemės sklypo. Atkreipiame dėmesį, kad iki 2019-05-09 S. Skučienė į NŽT nesikreipė, neprašė projektuoti kelio kitoje vietoje, nenurodė, kad pasiūlyta vieta keliui jai netinkama.
 
2019-05-09 S. Skučienė raštu kreipdamasi į NŽT prašė suprojektuoti privažiavimą prie jai priklausančio sklypo tarp dviejų privačios nuosavybės teise valdomų žemės sklypų. Tarnybos Prienų ir Birštono skyrius atsakė S. Skučienei, kad kelio šioje vietoje šiuo metu negalima projektuoti, nes dėl šios teritorijos vyksta teisminiai ginčai, ir kad tai yra privatūs žemės sklypai. Skyrius S. Skučienei pasiūlė įsirengti kelią per laisvą valstybinę žemę, kaip buvo numatyta dar 2014 metais.
 
S. Skučienei pareiškus, kad jai yra netinkama numatyta kelio vieta, nes ten yra šlapia vieta, Prienų ir Birštono skyrius 2019-08-28 raštu pakvietė S. Skučienę 2019-09-04, 12 val., atvykti į Prienų ir Birštono skyriuje rengiamą susirinkimą, kuriame bus sprendžiamas klausimas dėl privažiavimo kelio prie S. Skučienei nuosavybės teise priklausančio žemės sklypo. Į susitikimą atvykęs žemės sklypo savininkės atstovas pagal įgaliojimą Mindaugas Eitutis pareiškė, kad projekte numatyta kelio vieta yra netinkama, kadangi ten šlapia vieta ir įrengti kelio nėra jokių galimybių.

Prienų ir Birštono skyrius, siekdamas padėti M. Eitučiui, 2019-09-17 suorganizavo dar vieną susitikimą su M. Eitučiu. Šiame susitikime M. Eitutis pakartojo prašymą, kad pageidauja įsirengti kelią tarp dviejų privačių žemės sklypų, dėl kurių šiuo metu vyksta teisminiai ginčai.

Leidinys „Valstiečių laikraštis“ teigia: „Žemėtvarkininkai neprisipažįsta suklydę, atsisako atkurti buvusį kelią (...) kai NŽT Prienų ir Birštono žemėtvarkos skyrius ištaisys savo padarytą klaidą ir, kaip Mindaugas sako, „grąžins“ kelią, kuriuo jis ir jo sodyboje gyvenę giminaičiai naudojosi nuo neatmenamų laikų“.
NŽT pareiškia, kad kelio tarp dviejų privačių sklypų, apie kurį publikacijoje rašoma ir kurį, neva, Tarnyba turėtų iš naujo suprojektuoti, toje vietoje niekada nebuvo. Joks kelias šioje vietoje nėra numatytas ar suprojektuotas jokiuose žemėtvarkos planavimo dokumentuose. M. Eitučio nurodoma neegzistuojančio kelio vieta – tai riba tarp dviejų privačių sklypų.

Žemėtvarkos planavimo dokumentuose nesant suprojektuoto bendro naudojimo kelio tarp privačių žemės sklypų, prašymas suprojektuoti S. Skučienei privažiavimo kelią negali būti tenkinamas. Pažymėtina, kad, vadovaujantis Lietuvos Respublikos žemės įstatymu, NŽT vadovas arba jo įgaliotas teritorinio padalinio vadovas teisės aktų nustatyta tvarka negali privačios žemės sklypams  administraciniu aktu vienašališkai nustatyti kelio servituto. Dėl servituto naudotis pravažiavimu per privačius sklypus S. Skučienė ar jos įgaliotas M. Eitutis turėtų kreiptis į minėtų sklypų savininkus ir su jais tartis dėl kelio įrengimo galimybės.

Leidinyje „Valstiečių laikraštis“ cituojamas Žemės ūkio rūmų direktorius Sigitas Dimaitis teigia: „Mūsų specialistai išnagrinėjo susidariusias aplinkybes ir NŽT vadovams pateikė pasiūlymus, kaip elgtis, kur suformuoti privažiavimo kelią. Yra ir daugiau galimybių. Kol kas atsakymo nesulaukėme.“
NŽT pareiškia, kad gavusi Žemės ūkio rūmų direktoriaus kreipimąsi, išsamų atsakymą į jį išsiuntė dar 2019-09-04. Atsakyme buvo detaliai paaiškintos visos aplinkybės. NŽT buvo išnagrinėtas Žemės ūkio rūmų pasiūlymas kelią į S. Skučienės sklypą įrengti kitoje vietoje. Buvo atsakyta, kad  „žemėtvarkos planavimo dokumentuose nesant suprojektuoto bendro naudojimo kelio tarp privačių žemės sklypų, Jūsų prašymas suprojektuoti Stasei Skučienei privažiavimo kelią pagal pateiktą projektuotino kelio schemą, negali būti tenkinamas. Pažymėtina, kad vadovaujantis Lietuvos Respublikos žemės įstatymu privačios žemės sklypams Nacionalinės žemės tarnybos vadovas arba jo įgaliotas teritorinio padalinio vadovas teisės aktų nustatyta tvarka negali administraciniu aktu vienašališkai nustatyti kelio servituto.“
 
 
Spausdinimo versija  Spausdinimo versija

  
     
Nacionalinė žemės tarnyba prie Žemės ūkio ministerijos. Kodas 188704927
 Gedimino pr. 19, LT-01103 Vilnius. Tel. 8 706 86666, faks. 8 706 86949, el. paštas nzt@nzt.lt
Biudžetinė įstaiga, duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.
Kontaktai | Svetainės struktūra | Lankytojo atmintinė
Pagrindinė svetainės versija pritaikyta naudotis neįgaliesiems.