NZT - straipsniai :Europos Komisija įvertino NŽT pastangas

 

English

 Pradžia
Lankytojų statistika
Iš viso apsilankė: 7838025
Šiandien apsilankė: 10648
Dabar naršo: 82
Aktualijos
2017-05-12
Europos Komisija įvertino NŽT pastangas

Lietuva yra viena pirmųjų Europos Sąjungos programoje „Copernicus“ dalyvaujančių šalių, kuri pradės aktyviai naudoti Žemės stebėjimo palydovų kaupiamus duomenis.

Europos Komisijos atsiųstame rašte Kosmoso politikos, „Copernicus“ programos ir gynybos departamento direktorato vadovas Phillipe Brunnet pabrėžia Lietuvos pažangą ir Nacionalinės žemės tarnybos (NŽT) indėlį bei dėkoja už NŽT iniciatyva atliktą „Sentinel“ palydovinių vaizdų panaudojimo galimybių studiją.

Europos Komisijos pareigūno teigimu, galimybė naudotis „Sentinel“ satelitų teikiama informacija ir paslaugomis rodo stiprias inovacijų perspektyvas šalyje ir prisideda prie efektyvaus e. valdymo.

Programą „Copernicus“ sudaro duomenų rinkimo ir informacijos teikimo paslaugos – naudojant palydovus ir antžeminius jutiklius stebima aplinka ir gamtos reiškiniai planetoje. Šiomis įvairaus pobūdžio paslaugomis gali naudotis viešasis sektorius, taip pat – privatūs vartotojai.

Jau šiais metais Nacionalinė žemės tarnyba pradės aktyviai naudoti „Copernicus“ teikiamus duomenis apleistų žemių nustatymui, sugedusių žemės sausinimo / drenažo sistemų identifikavimui, šlapių žemių stebėjimui ir kt. veiklai vykdyti.

„Copernicus“ programos palydovai teikia 6-ių teminių stebėjimo sričių informaciją: sausumos, vandenynų, meteorologijos, klimato kaitos, krizių valdymo ir saugumo. Naudojant šiuos duomenis galima tobulinti ir inicijuoti įvairias veiklas, susijusias ne tik su žemės ūkiu ir miškininkyste, aplinkos apsauga, bet ir miestų infrastruktūros administravimu, regioniniu ir vietiniu planavimu, civiline sauga, turizmu ir daugelį kitų. Šie duomenys aktualūs konkrečių sričių politiką formuojančioms ir už reikiamų sprendimų priėmimą atsakingoms valstybės institucijoms. Taip pat šiomis paslaugomis skatinamas naudotis ir privatus sektorius.

Europos Komsijos padėka 

 

 

 

 

 

 

 
Spausdinimo versija  Spausdinimo versija

  
     
Nacionalinė žemės tarnyba prie Žemės ūkio ministerijos. Kodas 188704927
 Gedimino pr. 19, LT-01103 Vilnius. Tel. 8 706 86666, faks. 8 706 86949, el. paštas nzt@nzt.lt
Biudžetinė įstaiga, duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.
Kontaktai | Svetainės struktūra | Lankytojo atmintinė
Pagrindinė svetainės versija pritaikyta naudotis neįgaliesiems.