NZT - straipsniai :Grąžintini sklypai Vilniuje formuojami sparčiau

 

English

 Pradžia
Lankytojų statistika
Iš viso apsilankė: 10735627
Šiandien apsilankė: 7933
Dabar naršo: 103
Aktualijos
2018-10-05
Grąžintini sklypai Vilniuje formuojami sparčiau

Nuo šių metų balandžio iki spalio mėnesio  Vilniaus miesto savivaldybė suformavo 47 perduodamus neatlygintinai nuosavybėn naujus žemės sklypus individualiai statybai, kai prieš metus per tą patį laikotarpį jų buvo suformuota tik 5.

 

Augo ir kiti rodikliai: minėtą š. m. pusmetį buvo suprojektuota 20 natūra grąžinamos laisvos (neužstatytos) žemės sklypų 5,2772 ha plote, kai prieš metus tuo pačiu laiku – tik 11 natūra grąžinamos laisvos (neužstatytos) žemės sklypų 3,3602 ha plote.

Vilniaus miesto Nacionalinės žemės tarnybos prie Žemės ūkio ministerijos (NŽT) skyrius priėmė 501 sprendimą dėl nuosavybės teisių atkūrimo piliečiams Vilniaus mieste. Prieš metus analogišku metu buvo priimti tik 322 sprendimai.

Iki š. m. rugsėjo 28 d. Vilniaus mieste 6,4 tūkst. piliečių pateikė prašymus atkurti nuosavybės teises į 5,24 tūkst. ha žemės plotą. Kol kas Vilniaus mieste nuosavybės teisės atkurtos į 2,95 tūkst. ha žemę, t. y. nuosavybės teisės atkurtos į 56,3 proc. piliečių prašymuose nurodytą plotą. Tad sostinėje dar daugiau kaip 3 508 piliečių laukia nuosavybės teisių atkūrimo į 2 285 ha.

NŽT duomenimis, šių metų pradžioje Lietuvos miestuose nuosavybės teisių atkūrimo į žemę (3,52 tūkst. ha) iš viso laukė 6,4 tūkst. piliečių.

Daugiau nei pusę likusio grąžinti žemės ploto – 2,331 tūkst. ha – sudarė neatkurtas žemės plotas Vilniuje. ŽŪM ne kartą ragino Vilniaus miesto savivaldybę imtis ryžtingesnių veiksmų. Susitikimų metu aptartos priežastys, trukdančios nuosavybės teisių atkūrimo į žemę Vilniaus mieste procesui, sklypų formavimo galimybės bei veiksmai, kurių turėtų imtis NŽT ir miesto savivaldybė, kad nuosavybės teisių atkūrimas spartėtų ir būtų vykdomas kuo efektyviau.

Perduodamų nuosavybėn naujų žemės sklypų Vilniaus mieste formavimas yra miesto savivaldybės administracijos direktoriui valstybės priskirta funkcija, už kurios vykdymą ji gauna papildomą ir pakankamą finansavimą, naujų sklypų formavimas iki šiol buvo nepakankamai spartus.

Pagal Žemės reformos įstatymo 22 straipsnio nuostatas miestų savivaldybių administracijų direktoriai turėjo iki 2018 m. sausio 1 d. patvirtinti miesto teritorijų, kuriose būtų formuojami perduodami neatlygintinai nuosavybėn nauji žemės sklypai piliečiams nuosavybės teisėms į miesto žemę atkurti, sąrašą (su gatvių pavadinimais ir grafine informacija), o iki 2019 m. sausio 1 d. turi šiose teritorijose organizuoti žemės valdos projektų ar teritorijų planavimo dokumentų rengimą ir juos patvirtinti.

 Nacionalinės žemės tarnybos prie Žemės ūkio ministerijos ir Žemės ūkio ministerijos informacija

 
Spausdinimo versija  Spausdinimo versija

  
     
Nacionalinė žemės tarnyba prie Žemės ūkio ministerijos. Kodas 188704927
 Gedimino pr. 19, LT-01103 Vilnius. Tel. 8 706 86666, faks. 8 706 86949, el. paštas nzt@nzt.lt
Biudžetinė įstaiga, duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.
Kontaktai | Svetainės struktūra | Lankytojo atmintinė
Pagrindinė svetainės versija pritaikyta naudotis neįgaliesiems.