NZT - straipsniai :Įsigalioja patikslintas Žemės ūkio paskirties žemės įsigijimo įstatymas

 

English

 Pradžia
Lankytojų statistika
Iš viso apsilankė: 10731003
Šiandien apsilankė: 3310
Dabar naršo: 208
Aktualijos
2018-05-09
Įsigalioja patikslintas Žemės ūkio paskirties žemės įsigijimo įstatymas

Nuo šiandien, gegužės 9 d., įsigalioja Lietuvos Respublikos žemės ūkio paskirties žemės įsigijimo įstatymo 3 straipsnio pakeitimo įstatymas, kuriame įtvirtinta, kad susijusiais fiziniais asmenimis įsigyjant žemės ūkio paskirties žemę laikomi sutuoktiniai, taip pat tėvai (įtėviai) ir jų nepilnamečiai vaikai (įvaikiai).

Pagal nurodytą reglamentavimą susijusiais asmenimis laikomi sutuoktiniai ir jų nepilnamečiai vaikai. Taip susiaurinamas susijusių asmenų sąrašas – pilnamečių asmenų ir jų sutuoktinių, kuriančių savo ūkius, galimybės įsigyti žemę neapribojamos dėl jų ir jų sutuoktinių tėvų turimos žemės.

Nacionalinė žemės tarnyba (NŽT) iki gegužės 1 d. gavo 9 253 prašymus išduoti sutikimą įsigyti privačios žemės ūkio paskirties žemės. Iš viso jau buvo išduoti 8 427 sutikimai.

Patikrinusi informaciją valstybės įmonių registruose, NŽT 23 asmenims atsisakė išduoti sutikimą įsigyti žemės ūkio paskirties žemės, kadangi pagal šiuos prašymus šių asmenų turimi žemės ūkio paskirties žemės plotai viršija 500 ha.

Sutikimų išdavimo ar atsisakymo išduoti sutikimus procedūra, kaip numatyta teisės aktuose, gali užtrukti iki 15 darbo dienų nuo prašymo išduoti sutikimą gavimo dienos, tačiau NŽT specialistai tokius sutikimus išduoda vidutiniškai per 10 dienų.

 

 

 

 

 
Spausdinimo versija  Spausdinimo versija

  
     
Nacionalinė žemės tarnyba prie Žemės ūkio ministerijos. Kodas 188704927
 Gedimino pr. 19, LT-01103 Vilnius. Tel. 8 706 86666, faks. 8 706 86949, el. paštas nzt@nzt.lt
Biudžetinė įstaiga, duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.
Kontaktai | Svetainės struktūra | Lankytojo atmintinė
Pagrindinė svetainės versija pritaikyta naudotis neįgaliesiems.