NZT

 

English


  • Laisva valstybinė žemė
  • Žemės reforma
  • Dokumentų patikros
  • Aukcionai
  • Geodezija ir kartografija


Aktualijos
2019-08-14

Informacinės visuomenės plėtros komitetas (IVPK) įgyvendindamas Valstybės strateginį tikslą – sukurti atvirų duomenų sprendinius, kurie leistų verslui ir visuomenei patogiai gauti ir naudoti viešojo sektoriaus institucijų tvarkomus duomenis – vykdo Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšomis finansuojamą projektą „Atvirų duomenų platformos, įgalinančios efektyvų viešojo sektoriaus informacijos pakartotinį panaudojimą verslui, ir jos valdymo įrankių sukūrimas“. 

Plačiau
2019-08-08

2019 m. liepos mėnesį Lietuvos ir Latvijos vidaus reikalų ministrai pasirašė abiejų šalių vyriausybių susitarimą dėl Lietuvos ir Latvijos valstybės sienos priežiūros bei sienos įgaliotinių veiklos. Lietuvoje už susitarimo įgyvendinimą atsakingos dvi institucijos – Valstybės sienos apsaugos tarnyba prie Vidaus reikalų ministerijos ir Nacionalinė žemės tarnyba prie Žemės ūkio ministerijos. Nacionalinė žemės tarnyba atliks geodezinius ir kartografinius darbus.

Plačiau
2019-07-31

Nacionalinė žemės tarnyba (NŽT), siekdama kokybiškesnio žemės sklypų kadastro duomenų nustatymo ir tikslinimo, taip pat glaudesnio ir profesionalesnio bendradarbiavimo tarp matininkų ir NŽT specialistų, nusprendė organizuoti apskritojo stalo diskusijas penkiuose Lietuvos regionuose.

Plačiau
2019-07-31

Informuojame, kad organizuojami asmenų, pageidaujančių gauti kvalifikacijos pažymėjimus, žemėtvarkos planavimo dokumentams rengti, profesinių žinių patikrinimo egzaminai (toliau – egzaminai).

Plačiau
2019-07-23

Nacionalinė žemės tarnyba (NŽT) primena, kad valstybinės žemės plotų suteikimas laikinai naudotis žemės ūkio veiklai vykdyti ir valstybinės žemės nuoma yra skirtingi žemės naudojimo būdai.

Laikinai naudojant valstybinę žemę ar ją nuomojantis yra mokamas valstybinės žemės nuomos mokestis, vis dėlto pagrindinis valstybinės žemės plotų suteikimo laikinai naudotis žemės ūkio veiklai vykdyti ir valstybinės žemės ūkio paskirties žemės nuomos skirtumas yra tas, jog laikinai naudojant valstybinę žemę naudotojui nesuteikiamos garantijos, kad jis galės naudotis valstybine žemės ūkio paskirties žeme ir ateityje (t. y. valstybinės žemės plotų suteikimas laikinai naudotis žemės ūkio veiklai vykdyti gali bet kada nutrūkti). Valstybinės žemės ūkio paskirties žemės nuoma nuomininko teisių turėtojui suteikia garantiją, kad jis valstybine žemės ūkio paskirties žeme pagal paskirtį galės naudotis nuomos sutartyje nustatytą terminą (valstybinės žemės nuomos sutartis gali būti nutraukiama prieš terminą nuomotojo reikalavimu, kai į šią žemę atkuriamos nuosavybės teisės, išskyrus įstatymų, reglamentuojančių piliečių nuosavybės teisių į išlikusį nekilnojamąjį turtą atkūrimą, nustatytus atvejus. Todėl „saugiau“ valstybinę žemę nuomotis, o ne ją laikinai naudoti žemės ūkio veiklai vykdyti.

Plačiau
2019-06-28

Nacionalinė žemės tarnyba (NŽT) – pirmoji viešojo administravimo įstaiga Lietuvoje, nuo šių metų diegianti inovatyvią, pagal geriausią pasaulinę kovos su korupcija praktiką sukurtą savarankišką antikorupcinės vadybos sistemą (AVS), atitinkančią tarptautinius ISO 37001 standarto reikalavimus. Tai leis siekti naujų ambicingų tikslų. Institucijoje jau įvyko pirmieji vadovų mokymai, kuriuose dalyviai supažindinti su antikorupcinės vadybos sistema, veikimo principais ir procesais. Vadovams taip pat pristatyti ir AVS praktinio įgyvendinimo aspektai.

Plačiau
2019-06-21

Pasinaudodami keturis mėnesius galiojusiu įstatymo pakeitimu, beveik 1 tūkstantis piliečių iki birželio 1 d. pateikė prašymus Nacionalinei žemės tarnybai (NŽT) už Lietuvos miestuose turėtą ir  valstybės išperkamą žemę atlyginti lygiaverčiu miško plotu kaimo vietovėje. Daugiau kaip pusė visų prašymų gauta Vilniaus mieste. Į dalį prašymų jau atsižvelgta ir pagal juos suformuoti miško sklypai. 

Nuo šių metų vasario 1 d. iki birželio 1 d. NŽT sulaukė 985 piliečių visoje Lietuvoje prašymų pakeisti valią ir už mieste turėtą žemę atlyginti mišku kaimo vietovėje. NŽT Vilniaus skyrius gavo 554, Kauno – 268, Palangos – 58, Panevėžio – 34 prašymus. Plačiau
2019-06-19
Nacionalinės žemės tarnybos (NŽT) užsakymu Vilniaus Gedimino technikos universiteto Geodezijos ir kadastro katedros bei Geodezijos instituto mokslininkai, vykdydami Žemės sunkio lauko nevienalytiškumo tyrimus geoido modeliui patikslinti Lietuvos Respublikos teritorijoje paslaugas, parengė gravimetrinių duomenų rinkinį.
Pagal Valstybinio geodezinio pagrindo tvarkymo ir krašto kartografavimo 20182020 metų programą NŽT pavesta plėtoti valstybinį geodezinį pagrindą ir tikslinti jo parametrus. 2016–2018 m. žemės sunkio lauko nevienalytiškumo tyrimus geoido modeliui patikslinti Lietuvos teritorijoje atliko ir gravimetrinių duomenų rinkinį parengė ilgametę tokių darbų patirtį turintys Vilniaus Gedimino technikos universiteto Geodezijos ir kadastro katedros bei Geodezijos instituto mokslininkai. Plačiau
2019-06-19

2019 m. liepos 16 d. Nacionalinėje žemės tarnyboje prie Žemės ūkio ministerijos (adresu Gedimino pr. 19, Vilnius) vyks geodezininkų ir matininkų kvalifikacijos egzaminai. 

Plačiau
2019-06-17

Nacionalinės žemės tarnybos (NŽT) atstovai dalyvavo birželio 12 dieną vykusioje viešoje diskusijoje „Vietovardžiai: duomenys, prieiga, nauda“, kurioje susitiko vietovardžių duomenų teikėjai, derinančios institucijos ir duomenų naudotojai.

Renginio metu buvo pristatytas oficialus Lietuvos vietovardžių erdvinių duomenų rinkinys, diskutavo ekspertai ir vietovardžių entuziastai iš įvairių organizacijų  – Vilniaus universiteto, Lietuvių kalbos instituto, Vilniaus miesto savivaldybės, valstybės įmonės Registrų centro, valstybės įmonės Distancinių tyrimų ir geoinformatikos centro „GIS-Centras“, Lietuvos kartografų draugijos, asociacijos „Atviras kodas Lietuvai“,  Lietuvos erdvinės informacijos portalo „Geoportal.lt“ vietovardžių duomenų teikėjai.

Plačiau
 

 

Artimiausi renginiai
Apie nžt
Istorija
Logotipas
Apie NŽT 


Informacija teikiama
tel. 8 706 86 666

Nepavykus prisiskambinti, prašome kreiptis el. paštu
nzt@nzt.lt

Lankytojų statistika
Iš viso apsilankė: 13417930
Šiandien apsilankė: 392
Dabar naršo: 107
  
 
 
 
 
  
     
Nacionalinė žemės tarnyba prie Žemės ūkio ministerijos. Kodas 188704927
 Gedimino pr. 19, LT-01103 Vilnius. Tel. 8 706 86666, faks. 8 706 86949, el. paštas nzt@nzt.lt
Biudžetinė įstaiga, duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.
Kontaktai | Svetainės struktūra | Lankytojo atmintinė
Pagrindinė svetainės versija pritaikyta naudotis neįgaliesiems.