NZT - straipsniai :Įvyko renginys „Elektroninių paslaugų teikimas Žemėtvarkos planavimo dokumentų rengimo informacinėje sistemoje“

 

English

 Pradžia
Lankytojų statistika
Iš viso apsilankė: 7837966
Šiandien apsilankė: 10589
Dabar naršo: 84
Aktualijos
2017-03-24
Įvyko renginys „Elektroninių paslaugų teikimas Žemėtvarkos planavimo dokumentų rengimo informacinėje sistemoje“

Kovo 22 d. įvyko jau trečiasis žemėtvarkos planavimo procese dalyvaujančių institucijų ir asmenų susitikimas. Elektroninių paslaugų teikimo Žemėtvarkos planavimo dokumentų rengimo informacinėje sistemoje (ŽPDRIS) klausimais organizuotame 2015 metų renginyje dalyvavę savivaldybių administracijų ir Nacionalinės žemės tarnybos atstovai aptarė pirmuosius ŽPDRIS atliekamų darbų žingsnius. Renginyje 2016 metais apie drąsesnius žingsnius ŽPDRIS buvo diskutuota su sistemoje projektus derinančių institucijų, kurių ŽPDRIS yra daugiau kaip 130, atstovais. Trečiajame renginyje dalyvavo savivaldybių administracijų atstovai, Nacionalinės žemės tarnybos teritorinių skyrių atstovai ir gausus būrys projekto rengėjų.

Renginio metu pristatytos ŽPDRIS elektroninės paslaugos ir jų pokyčių galimybės kasdienei veiklai gerinti: ŽPDRIS projektų rengimas automatizuotomis priemonėmis, naudojant „GeoMap“ programinę įrangą, Geografinės informacinės sistemos (GIS) įrankiai ŽPDRIS, teisės aktai ir jų įtaka ŽPDRIS, žemės paėmimo visuomenės poreikiams projektų ir žemės konsolidacijos projektų rengimas ŽPDRIS. Taip pat aptarti pasiekti rezultatai ir ŽPDRIS vystymas.

Renginio metu informuota, kad ŽPDRIS, kuri veikia nuo 2015-01-02, teikiamos keturios elektroninės paslaugos: žemės sklypų formavimo ir pertvarkymo, kaimo plėtros žemėtvarkos, žemės paėmimo visuomenės poreikiams, žemės konsolidacijos projektų rengimo. ŽPDRIS per dvejus metus užsakyta daugiau nei 20 tūkstančių paslaugų (projektų), o naudotojų skaičius perkopė 30 tūkstančių vartotojų. Paslaugos šiuo metu vienodai prieinamos visuose regionuose veikiantiems ūkio subjektams bei asmenims. Atkreiptas dėmesys, kad nuo 2015-01-02 iki 2015-12-31 76 proc. žemėtvarkos planavimo dokumentų buvo parengti spausdintine forma, o 24 proc. rengti ŽPDRIS, tačiau laikotarpiu nuo 2016-01-01 iki 2016-12-31 jau net 83 proc. žemėtvarkos planavimo dokumentų buvo parengti ŽPDRIS, o spausdintine forma tik 17 proc.

Renginio metu Nacionalinės žemės tarnybos direktorius Danielius Kuprys įteikė padėkas keliems projektų rengėjams už kokybiškų projektų rengimą ŽPDRIS, valstybės įmonės Valstybės žemės fondo atstovui už naujų kelių skynimą ŽPDRIS rengiant žemės konsolidacijos projektus, Nacionalinės žemės tarnybos Klaipėdos rajono bei Utenos skyriaus atstovams už konstruktyvius pasiūlymus ŽPDRIS tobulinimo klausimais, taip pat Kauno rajono bei Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos atstovams už glaudų institucijų bendradarbiavimą ŽPDRIS tobulinimo klausimais.

Renginio metu pasidžiaugta, kad visų žemėtvarkos planavimo procese dalyvaujančių institucijų ir asmenų veikla sujungta į bendrą informacinę sistemą ir taip įgyvendintas vieno langelio principas žemėtvarkos planavimo dokumentų organizavimo, rengimo, derinimo ir tikrinimo srityje. ŽPDRIS sudaro sąlygas sparčiau ir kokybiškiau rengti žemėtvarkos planavimo dokumentus, taip pat pagerinti teikiamų paslaugų kokybę, sustiprinti svarstymo su visuomene, derinimo ir viešinimo procesų kontrolę bei viešojo sektoriaus institucijų priimtų sprendimų skaidrumą.

 

 

 

 
Spausdinimo versija  Spausdinimo versija

  
     
Nacionalinė žemės tarnyba prie Žemės ūkio ministerijos. Kodas 188704927
 Gedimino pr. 19, LT-01103 Vilnius. Tel. 8 706 86666, faks. 8 706 86949, el. paštas nzt@nzt.lt
Biudžetinė įstaiga, duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.
Kontaktai | Svetainės struktūra | Lankytojo atmintinė
Pagrindinė svetainės versija pritaikyta naudotis neįgaliesiems.