NZT - straipsniai :Lietuva ir Latvija pasirašė susitarimą dėl bendros valstybės sienos priežiūros

 

English

 Pradžia
Lankytojų statistika
Iš viso apsilankė: 16494326
Šiandien apsilankė: 260
Dabar naršo: 290
Aktualijos
2019-08-08
Lietuva ir Latvija pasirašė susitarimą dėl bendros valstybės sienos priežiūros

2019 m. liepos mėnesį Lietuvos ir Latvijos vidaus reikalų ministrai pasirašė abiejų šalių vyriausybių susitarimą dėl Lietuvos ir Latvijos valstybės sienos priežiūros bei sienos įgaliotinių veiklos. Lietuvoje už susitarimo įgyvendinimą atsakingos dvi institucijos – Valstybės sienos apsaugos tarnyba prie Vidaus reikalų ministerijos ir Nacionalinė žemės tarnyba prie Žemės ūkio ministerijos. Nacionalinė žemės tarnyba atliks geodezinius ir kartografinius darbus.

Susitarime reglamentuojama bendra Lietuvos ir Latvijos valstybės sienos priežiūra ir pasienio pareigūnų veikla; nustatytos valstybės sienos, jos ženklų ir pasienio juostos priežiūros bei valstybės sienos inventorizacijos tvarkos; nustatyta ir sienos įgaliotinių veikla, bendradarbiavimo bei pasienio incidentų nagrinėjimo ir sureguliavimo tvarkos.

Artimiausiu metu turėtų būti pradėtos susitarimo ratifikavimo procedūros, numatoma, kad kitų metų antroje pusėje bus galima pradėti įgyvendinti sutartį. Susitarimui įsigaliojus, per šešis mėnesius bus sudaryta Bendroji komisija, atsakinga už valstybės sienos priežiūrą vietovėje, valstybės sienos inventorizacijos organizavimą, klausimus, susijusius su valstybės sienos padėtimi, ženklinimu vietovėje ir jos priežiūra bei koordinavimu. Šios komisijos veikloje dalyvaus ir Nacionalinės žemės tarnybos specialistai.

Lietuvos valstybės sienos ilgis su Latvija sausuma sudaro – 588,1 km, jūra – 22,2 km.

 

 

 

 

 

 

 
Spausdinimo versija  Spausdinimo versija

  
     
Nacionalinė žemės tarnyba prie Žemės ūkio ministerijos. Kodas 188704927
 Gedimino pr. 19, LT-01103 Vilnius. Tel. 8 706 86666, faks. 8 706 86949, el. paštas nzt@nzt.lt
Biudžetinė įstaiga, duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.
Kontaktai | Svetainės struktūra | Lankytojo atmintinė
Pagrindinė svetainės versija pritaikyta naudotis neįgaliesiems.