NZT - straipsniai :Nacionalinė žemės tarnyba „GeoMatininko“ posistemėje įgyvendino korupcijos prevencijos priemones

 

English

 Pradžia
Lankytojų statistika
Iš viso apsilankė: 12805903
Šiandien apsilankė: 10470
Dabar naršo: 207
Aktualijos
2019-01-29
Nacionalinė žemės tarnyba „GeoMatininko“ posistemėje įgyvendino korupcijos prevencijos priemones

Nacionalinė žemės tarnyba (NŽT) inicijavo papildomas priemones, skirtas skaidrumui dirbant su Nekilnojamojo turto registro posisteme „GeoMatininkas" užtikrinti. Įgyvendinus šias naujoves, veikia automatizuotos kontrolės funkcijos, kurios apriboja galimybę NŽT darbuotojams ne eilės tvarka patikrinti matininkų pateiktas elektronines žemės sklypų kadastro duomenų bylas. Tikimasi, kad ši priemonė prisidės prie NŽT specialistų darbo skaidrumo ir neleis piktnaudžiauti.

VĮ Registrų centro sukurtoje ir sėkmingai veikiančioje posistemėje „GeoMatininkas“ praėjusiais metais sudaryta galimybė teikti tikrinti NŽT kadastro duomenų bylas. Tai buvo labai pažangus žingsnis, tačiau neįvertinta likusi galimybė rinktis, kurią bylą NŽT specialistui (tikrintojui) nagrinėti pirmiausia. NŽT, tirdama teritorinių padalinių teikiamų administracinių paslaugų, susijusių su žemės sklypų kadastro duomenų bylų tikrinimu ir šiose bylose komplektuojamų parengtų žemės sklypų planų derinimu apimtis, nustatė, kad tikrinimo etape tebėra tikimybė pasireikšti korupcinėms veikoms. Tai galėjo vykti todėl, kad buvo palikta diskrecijos teisė savo nuožiūra, vadovaujantis nežinomais kriterijais, nustatyti asmenų prašymų pirmenybę, o tai sudarė sąlygas nepotizmui atsirasti, t. y. piktnaudžiaujant suteiktais įgaliojimais proteguoti, pvz., gimines, draugus ar artimuosius, ir tokiu būdu iškreipti ūkinių subjektų konkurencijos sąlygas.

2019 m. sausio mėnesį įdiegtų pakeitimų esmė yra ta, kad NŽT teritorinio skyriaus specialistui pradėjus tikrinti bylą užfiksuojama bylos tikrinimo pradžios data dienos tikslumu. Tokiu pačiu principu užfiksuojamos ir kitos to paties tikrintojo pradėtos tikrinti bylos. Taigi, sistema neleidžia baigti tikrinti žemės sklypo kadastro duomenų bylos, jeigu prieš tai yra anksčiau gautų tikrinti ir nepatikrintų žemės sklypų kadastro duomenų bylų.

Dėl objektyvios priežasties, esant poreikiui, leisti patikrinti ne eilės tvarka žemės sklypo kadastro duomenų bylą galės tik centrinio NŽT padalinio Teritorinių skyrių veiklos vertinimo ir korupcijos prevencijos skyriaus darbuotojai, kuriems yra suteiktos administratoriaus teisės.

Praėjusiais metais per „GeoMatininko“ posistemę matininkai pateikė NŽT tikrinti daugiau nei 90 tūkstančių elektroninių žemės sklypų kadastro duomenų bylų.

Dalintis
 
Spausdinimo versija  Spausdinimo versija

  
     
Nacionalinė žemės tarnyba prie Žemės ūkio ministerijos. Kodas 188704927
 Gedimino pr. 19, LT-01103 Vilnius. Tel. 8 706 86666, faks. 8 706 86949, el. paštas nzt@nzt.lt
Biudžetinė įstaiga, duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.
Kontaktai | Svetainės struktūra | Lankytojo atmintinė
Pagrindinė svetainės versija pritaikyta naudotis neįgaliesiems.