NZT - straipsniai :Nacionalinės žemės tarnybos atstovai lankėsi Suomijos nacionalinėje žemės agentūroje

 

English

 Pradžia
Lankytojų statistika
Iš viso apsilankė: 11170538
Šiandien apsilankė: 9103
Dabar naršo: 87
Aktualijos
2018-10-22
Nacionalinės žemės tarnybos atstovai lankėsi Suomijos nacionalinėje žemės agentūroje

Spalio 15–18 dienomis Nacionalinės žemės tarnybos atstovai su darbo vizitu lankėsi Suomijos nacionalinėje žemės agentūroje „Maanmittauslaitos“. Tai jau antrasis NŽT vizitas pagal tarptautinį bendradarbiavimo projektą – „Apsikeitimas žiniomis ir gerąja patirtimi, susijusia su veiklų modernizavimu žemėtvarkos, elektroninių registrų, geodezijos, kartografijos ir erdvinių duomenų rinkinių srityse tarp Nacionalinės žemės tarnybos prie Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos ir atitinkamų Suomijos ir Norvegijos institucijų“.

Giminingoje Suomijos institucijoje lankėsi NŽT direktorius Laimonas Čiakas, direktoriaus pavaduotojas Algis Bagdonas, Žemės tvarkymo ir administravimo departamento Žemės tvarkymo skyriaus vyriausioji specialistė Giedrė Baltušytė ir Viešųjų ryšių skyriaus vyriausioji specialistė Aušrinė Lisauskienė. NŽT atstovų tikslas buvo susipažinti su Suomijos nacionalinės žemės agentūros veikla, šalyje veikiančiais kadastrais ir registrais, taip pat geodezijos ir kartografijos srityje vykdoma veikla, įsigilinti į stipriąsias ir silpnąsias veikiančių sistemų sritis ir ieškoti galimybių pritaikyti naudojamas moderniausias metodikas Lietuvoje. Taip pat buvo svarbu sužinoti apie suomių pasiekimus ir apsikeisti gerąja patirtimi.

NŽT direktorius Laimonas Čiakas Suomijos kolegoms pristatė pagrindines institucijos veiklos sritis, pasiekimus europiniu lygmeniu, taip pat Žemės planavimo dokumentų rengimo informacinę sistemą (ŽPDRIS) ir naujausius pasiekimus įvairiose srityse.

Suomijos institucijos atstovai plačiai pristatė savo veiklą: strategines kryptis ir naujovišką požiūrį į veiklą, supažindino su inovatyviais klientų aptarnavimo būdais, naudojamais kadastrais ir žemės registrais bei kuriamu pastatų registru; pristatė pasiekimus žemės konsolidacijos srityje, galiojančią teisinę bazę, tyrimus, vykdomus iš oro, taip pat naujoves geodezijos, geodinamikos ir kartografijos srityse bei institucijoje taikomas informacinių ir komunikacijos technologijų metodikas. Ypač įdomiai pristatyta plati ir pasaulinio pripažinimo pelniusi Suomijos erdvinių tyrimų instituto veikla.

Institucijų vadovai Laimonas Čiakas ir Arvo Kokkonen bei plėtros direktorius Pekka Halme aptarė tolesnes galimybes plėtoti bendradarbiavimą inicijuojant bendrus institucinius bei mokslinius projektus.

 

 

 

 

 
Spausdinimo versija  Spausdinimo versija

  
     
Nacionalinė žemės tarnyba prie Žemės ūkio ministerijos. Kodas 188704927
 Gedimino pr. 19, LT-01103 Vilnius. Tel. 8 706 86666, faks. 8 706 86949, el. paštas nzt@nzt.lt
Biudžetinė įstaiga, duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.
Kontaktai | Svetainės struktūra | Lankytojo atmintinė
Pagrindinė svetainės versija pritaikyta naudotis neįgaliesiems.