NZT - straipsniai :Nacionalinės žemės tarnybos ir Vilniaus miesto savivaldybės atstovai aptarė aktualius klausimus

 

English

 Pradžia
Lankytojų statistika
Iš viso apsilankė: 18752464
Šiandien apsilankė: 10540
Dabar naršo: 217
Aktualijos
2019-10-23
Nacionalinės žemės tarnybos ir Vilniaus miesto savivaldybės atstovai aptarė aktualius klausimus

Spalio 21 d. Nacionalinės žemės tarnybos (NŽT) organizuotame pasitarime NŽT vadovai bei darbuotojai ir Vilniaus miesto savivaldybės administracijos, Lietuvos savivaldybių asociacijos ir Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacijos atstovai aptarė aktualius klausimus, ieškojo efektyvaus bendradarbiavimo galimybių sprendžiant kasdienius uždavinius, susijusius su valstybinės žemės naudojimu.

Susitikime daugiausia buvo diskutuota apie galimybes tobulinti Sutikimų statyti laikinuosius ir nesudėtinguosius statinius valstybinėje žemėje, kurioje nesuformuoti žemės sklypai, taisyklių nuostatas. Aptarta kioskų, lauko kavinių ir reklaminių stendų statymo valstybinėje žemėje tvarka. Vilniaus miesto savivaldybės administracijos atstovai domėjosi galimybe supaprastinti ir optimizuoti šių sutikimų išdavimo tvarką, pakeičiant kai kurias nuostatas. Viena iš jų – siekiant gauti sutikimą verslininkams užtektų pateikti dokumentą, įrodantį savivaldybės jiems suteiktą teisę numatytoje valstybinės žemės vietoje vykdyti prekybos ar maitinimo paslaugas, ir nebūtų reikalaujama įrodymo, kad asmuo laimėjo savivaldybės organizuotą konkursą.

NŽT atstovai mano, kad tikslinga optimizuoti taisykles, tačiau atkreipė dėmesį į tai, kad išduodant sutikimus statyti laikinuosius ir nesudėtinguosius statinius valstybinėje žemėje turi būti užtikrintas skaidrumas ir nepažeistas viešasis interesas. Taip pat susitikime NŽT vadovai pabrėžė, kad visiems verslininkams turi būti sudaromos vienodos sąlygos naudotis valstybine žeme. 

NŽT, tvarkydama ir valdydama valstybinę žemę, vadovaujasi teisės aktuose įtvirtintais racionalumo, efektyvumo ir naudos visuomenei principais.

 

 
Spausdinimo versija  Spausdinimo versija

  
     
Nacionalinė žemės tarnyba prie Žemės ūkio ministerijos. Kodas 188704927
 Gedimino pr. 19, LT-01103 Vilnius. Tel. 8 706 86666, faks. 8 706 86949, el. paštas nzt@nzt.lt
Biudžetinė įstaiga, duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.
Kontaktai | Svetainės struktūra | Lankytojo atmintinė
Pagrindinė svetainės versija pritaikyta naudotis neįgaliesiems.