NZT - straipsniai :NŽT baigė žemės paėmimo visuomenės poreikiams darbus dėl Trakų miesto aplinkkelio

 

English

 Pradžia
Lankytojų statistika
Iš viso apsilankė: 10735627
Šiandien apsilankė: 7933
Dabar naršo: 103
Aktualijos
2018-09-28
NŽT baigė žemės paėmimo visuomenės poreikiams darbus dėl Trakų miesto aplinkkelio

Rugsėjo mėnesį buvo priimtas galutinis Nacionalinės žemės tarnybos (NŽT) direktoriaus įsakymas dėl žemės sklypo paėmimo visuomenės poreikiams Trakų miesto aplinkkeliui tiesti.

Sprendimas tiesti aplinkkelį Trakų rajone priimtas siekiant sumažinti tranzitinio transporto srautą per Trakų miestą.

Iš viso planuojamo aplinkkelio teritorijoje NŽT direktorius priėmė sprendimus dėl 56 žemės sklypų (52 privačių, 3 perduotų patikėjimo teise miškų urėdijai ir 1 žemės sklypo priklausiusio AB „Lietuvos geležinkeliams“) paėmimo visuomenės poreikiams.

Daugelį sprendimų paimti žemę visuomenės poreikiams Trakų miesto aplinkkeliui tiesti NŽT direktorius priėmė 2017 m. gruodžio ir 2018 m. sausio mėnesiais. Trakų rajono savivaldybės administracija nuo metų pradžios turėjo galimybę aktyviai vystyti projektą, tačiau į NŽT kreipėsi tik 2018-08-09 prašydama įregistruoti visuomenės poreikiams paimtą žemę valstybės vardu.

Nekilnojamojo turto registre valstybės vardu NŽT yra įregistravusi 46 žemės sklypus. Paskutinieji 6 žemės sklypai, priklausantys privatiems asmenims, bus įregistruoti valstybės vardu, kai Trakų rajono savivaldybės administracija pateiks atsiskaitymą patvirtinančių dokumentų kopijas.

Trakų rajono savivaldybės duomenimis, žemės sklypų savininkams, kurių žemė pateko į planuojamo aplinkkelio teritoriją, už žemės naudojimą visuomenės poreikiams sumokėta daugiau kaip 156 tūkst. eurų. Taip pat buvo sumokėta kompensacija ir valstybei už miško žemės naudojimą būsimam aplinkkeliui – apie 125 tūkst. eurų.

Valstybės ar savivaldybės institucijos, nusprendusios vykdyti visuomenės ir valstybės poreikiams svarbius projektus (viešosios infrastruktūros objektams, socialinės infrastruktūros plėtrai, atliekų tvarkymo objektams ir kt.), pateikia prašymą NŽT dėl žemės paėmimo visuomenės poreikiams, tuomet NŽT direktorius priima įsakymą dėl žemės paėmimo visuomenės poreikiams procedūros pradžios. Iš karto po to yra rengiamas projektas. NŽT vykdo jo tikrinimą, priežiūrą bei tvirtina patį projektą. Vėliau yra priimami sprendimai dėl žemės sklypų pertvarkymo ir kadastro duomenų pakeitimo. Galutinis žingsnis – NŽT direktorius priima sprendimą dėl žemės paėmimo visuomenės poreikiams. Institucijos, suinteresuotos žemės sklypų visuomenės poreikiams paėmimu, savininkams atlygina nuostolius už paimtą žemę visuomenės poreikiams.

 

 

 
Spausdinimo versija  Spausdinimo versija

  
     
Nacionalinė žemės tarnyba prie Žemės ūkio ministerijos. Kodas 188704927
 Gedimino pr. 19, LT-01103 Vilnius. Tel. 8 706 86666, faks. 8 706 86949, el. paštas nzt@nzt.lt
Biudžetinė įstaiga, duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.
Kontaktai | Svetainės struktūra | Lankytojo atmintinė
Pagrindinė svetainės versija pritaikyta naudotis neįgaliesiems.