NZT - straipsniai :NŽT direktorius pristatė pagrindinius 2019 metais atliktus darbus

 

English

 Pradžia
Lankytojų statistika
Iš viso apsilankė: 20687304
Šiandien apsilankė: 6738
Dabar naršo: 107
Aktualijos
A.Juozapaičio, "Mano ūkis" nuotrauka
2020-02-12
NŽT direktorius pristatė pagrindinius 2019 metais atliktus darbus

Šiandien Nacionalinės žemės tarnybos (NŽT) direktorius Laimonas Čiakas žiniasklaidos atstovams pristatė piliečių nuosavybės teisių atkūrimo situaciją Lietuvoje ir 2019 m. atliktus pagrindinius NŽT strateginius darbus žemės reformos ir žemėtvarkos, valstybinės žemės valdymo, geodezijos ir kartografijos bei korupcijos prevencijos srityse.

Spaudos konferencijos pradžioje pateikta informacija apie nuosavybės teisių piliečiams atkūrimo eigą ir atkeiptas dėmesys į tai, kad įgyvendinta Vyriausybės programos nuostata – iš esmės baigtas nuosavybės teisių atkūrimas į kaimo vietovėse ir miestuose (išskyrus Vilniaus m. ir Trakų m.) turėtą žemę.

„Piliečių teisių į turėtą nuosavybę atkūrimas atrodo ilgai trunkantis ir sudėtingas, tačiau jis yra praktiškai baigtas. Remiantis naujausiais duomenimis, kaimo vietovėse nuosavybės teisės atkurtos 786 220 piliečių į 4021967,588 ha žemės. Miestuose nuosavybės teisės atkurtos 47 379 piliečiams į 37055,5036 ha žemės. išskyrus Vilniaus ir Trakų miestus, kuriuose šis procesas dar užtruks maždaug iki 2020 metų antrojo ketvirčio, – sakė Laimonas Čiakas.

„Taip pat norėčiau pabrėžti, kad nuosavybės teisių atkūrimas nėra pagrindinis NŽT darbas. NŽT nuolat atlieka daug funkcijų, teikdama asmenims net 51 administracinę paslaugą“, – akcentavo NŽT direktorius Laimonas Čiakas.

Kaip vieną iš svarbių NŽT darbų, Laimonas Čiakas įvardijo dalyvavimą tarptautinės reikšmės projekte „Rail Baltica“: įgyvendinant projektą visuomenės poreikiams paimti 1 358 sklypai, kurių bendras plotas siekia apie 1 240 ha žemės.

Žemėtvarkos planavimo dokumentų rengimo srityje išnagrinėti 5 294 prašymai dėl dokumentų rengimo organizavimo bei Žemėtvarkos planavimo dokumentų rengimo informacinėje sistemoje (ŽPDRIS) patikrinti 7 664 parengti planavimo dokumentai.

Žemės valdymo srityje išskirta skaidri valstybinės žemės apskaita: sukurtas Žemės apskaitos modulis, kuriame viešai pateikiama informacija apie visus šalyje esančius valstybinės žemės sklypus ir plotus.

Labai svarbi NŽT darbo sritis yra žemės naudojimo kontrolė: atlikti 13 094 žemės naudojimo patikrinimai, iš kurių – 4 617 patikrinimų atlikta gavus piliečių pranešimus. Patikrinimų metu buvo nustatyti 3 976 žemės naudojimo tvarkos pažeidimai.

Taip pat sudarytos 14 258 žemės nuomos sutartys bei 7 736 žemės pirkimo–pardavimo sutartys.

Tikrinant valstybinės žemės nuomos ir panaudos sutartis patikrintos 30 165 sutartys, įvertinant visų numatytų sąlygų vykdymą (žemės nuomos mokesčio mokėjimą, sutarties įregistravimą NTR ir kitas sąlygas, nustatytas teisės aktuose, galiojusiuose sutarčių sudarymo metu).

Geodezijos ir kartografijos srityse pažymėtas valstybinių erdvinių duomenų rinkinių atnaujinimas: atnaujinta 11 duomenų rinkinių, vienas svarbiausių – nauji trečdalio Lietuvos Respublikos teritorijos (apie 22 428 kv. km) ortofotografiniai žemėlapiai, kurie naudojami pasėliams deklaruoti ir ES išmokoms administruoti, valstybės sienai kartografuoti, valstybės saugumui užtikrinti, teritorijų planavimui ir pan.

Direktorius atkreipė dėmesį ir į NŽT veiklą, siekiant užtikrinti matininkų darbo kokybę glaudesnį bendradarbiavimą ir tarpusavio supratimą – organizuotos 6 apskritojo stalo diskusijos žemės sklypų kadastrinių matavimų, kadastro duomenų bylų rengimo ir tikrinimo klausimams aptarti, kuriose dalyvavo matininkai ir kitų specialybių atstovai iš įvairių Lietuvos regionų.

Renginio metu buvo pristatyta NŽT antikorupcinė politika. NŽT įdiegta ir visuose procesuose pradėta taikyti pasaulyje pažangiausia korupcijos prevencijos sistema, atitinkanti aukščiausius ISO standartus. Sistema yra kompleksinė ir veikia visose pagrindinėse NŽT veiklos procesų srityse.

Buvo atkreiptas dėmesys į NŽT tenkantį dokumentų srautą: 2019 metais NŽT specialistai dirbo su 1,3 mln. – gaunamų ir sudaromų dokumentų.

Taip pat išplėstos galimybės asmenims saugiai, greitai ir nesudėtingai prašymus ir skundus pateikti naudojantis elektroninėmis paslaugomis: NŽT yra prisijungusi prie Vyriausybės iniciatyvos „E. pilietis“.

2019 metais patikrintos 118 605 žemės sklypų kadastro duomenų bylos, išduoti 21 867 sutikimai įsigyti žemės ūkio paskirties žemės (21 kartą atsisakyta išduoti sutikimą, nustačius, kad turimi žemės ūkio paskirties žemės plotai viršija 500 ha); išduota 17 730 sutikimų statyti statinius valstybinėje žemėje ir laikinai naudotis valstybine žeme bei išduoti 7 289 leidimai laikinai naudotis žemės ūkio paskirties žeme.

 

 

 

 
Spausdinimo versija  Spausdinimo versija

  
     
Nacionalinė žemės tarnyba prie Žemės ūkio ministerijos. Kodas 188704927
 Gedimino pr. 19, LT-01103 Vilnius. Tel. 8 706 86666, faks. 8 706 86949, el. paštas nzt@nzt.lt
Biudžetinė įstaiga, duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.
Kontaktai | Svetainės struktūra | Lankytojo atmintinė
Pagrindinė svetainės versija pritaikyta naudotis neįgaliesiems.