NZT - straipsniai :NŽT išdavė daugiau nei 3,5 tūkst. sutikimų žemės ūkio paskirties žemei įsigyti

 

English

 Pradžia
Lankytojų statistika
Iš viso apsilankė: 10454280
Šiandien apsilankė: 7023
Dabar naršo: 301
Aktualijos
2018-03-09
NŽT išdavė daugiau nei 3,5 tūkst. sutikimų žemės ūkio paskirties žemei įsigyti

Per pirmuosius du šių metų mėnesius NŽT gavo 4 464 prašymus išduoti sutikimą privačios žemės ūkio paskirties žemei įsigyti. Teigiami sprendimai dėl sutikimų žemės ūkio paskirties žemei įsigyti buvo priimti 3 510 asmenų.

Patikrinusi informaciją vastybės įmonių registruose, NŽT  netenkino 12 prašymų –  atsisakė išduoti sutikimus įsigyti žemės ūkio paskirties žemę, kadangi pagal šiuos prašymus turimi žemės ūkio paskirties žemės plotai viršija 500 ha.

Taip pat NŽT gavo 6 prašymus išduoti sutikimą įgyti teisę valdyti juridinį asmenį ar jo dalį, kuriam nuosavybės teise priklauso daugiau kaip 10 ha žemės ūkio paskirties žemės. Sutikimai įsigyti žemės ūkio paskirties žemę išduoti 2 juridiniams asmenims, o 4 prašymai šiuo metu dar yra nagrinėjami.

Siekdama tinkamai įgyvendinti Žemės ūkio paskirties žemės įsigijimo įstatymo nuostatas dėl duomenų, reikalingų sutikimui išduoti, gavimo, NŽT su VĮ Registrų centru pasirašė sutartis / susitarimus dėl duomenų teikimo. NŽT gauna duomenis iš Juridinių asmenų dalyvių informacinės sistemos ir iš Lietuvos Respublikos gyventojų registro. Taip pat pasirašytas susitarimas dėl nekilnojamųjų daiktų ir daiktinių teisių į juos, šių teisių suvaržymų, juridinių faktų registravimo Nekilnojamojo turto registre bei informacijos iš Nekilnojamojo turto registro teikimo. 

Be to, NŽT, bendradarbiaudama su VĮ Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centru, gauna  informaciją iš Ūkinių gyvūnų registro, kuri yra svarbi siekiant užtikrinti efektyvią kontrolę.

Toks glaudus tarpinstitucinis bendradarbiavimas gerokai paspartina NŽT specialistų darbą tikrinant pateikiamus dokumentus ir informaciją apie asmenų jau turimus žemės plotus.  Sutikimų išdavimo ar atsisakymo išduoti sutikimus procedūra, kaip numatyta, gali užtrukti iki 15 darbo dienų nuo prašymo išduoti sutikimą gavimo dienos, tačiau NŽT specialistai tokius sutikimus išduoda vidutiniškai per 10 dienų. 

 

 

 

 

 
Spausdinimo versija  Spausdinimo versija

  
     
Nacionalinė žemės tarnyba prie Žemės ūkio ministerijos. Kodas 188704927
 Gedimino pr. 19, LT-01103 Vilnius. Tel. 8 706 86666, faks. 8 706 86949, el. paštas nzt@nzt.lt
Biudžetinė įstaiga, duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.
Kontaktai | Svetainės struktūra | Lankytojo atmintinė
Pagrindinė svetainės versija pritaikyta naudotis neįgaliesiems.