NZT - straipsniai :NŽT išdavė jau daugiau kaip 11 tūkstančių sutikimų įsigyti žemės ūkio paskirties žemės

 

English

 Pradžia
Lankytojų statistika
Iš viso apsilankė: 11170538
Šiandien apsilankė: 9103
Dabar naršo: 87
Aktualijos
2018-06-07
NŽT išdavė jau daugiau kaip 11 tūkstančių sutikimų įsigyti žemės ūkio paskirties žemės

Nuo šių metų pradžios Nacionalinės žemės tarnybos teritoriniuose skyriuose buvo užregistruoti 11 862 fizinių ir juridinių asmenų prašymai dėl sutikimų įsigyti žemės ūkio paskirties žemės išdavimo. Iš viso iki birželio 1 d. buvo išduoti 11 052 sutikimai. Tuo pačiu laikotarpiu 24 asmenims atsisakyta išduoti sutikimus, nes jų bendrai su susijusiais asmenimis turimas žemės plotas viršijo 500 ha, dar 103 asmenims sutikimai neišduoti dėl netiksliai užpildytų prašymų ar duomenų trūkumo.

 

 

 

Gegužės mėn. buvo registruoti 2 609 prašymai bei išduoti 2 625 sutikimai įsigyti žemės ūkio paskirties žemės. Aktyviausi buvo Vilniaus rajono, Klaipėdos rajono, Kauno rajono ir Panevėžio gyventojai. Vilniaus rajone išduota 155, Klaipėdos rajone – 100, Kauno rajone – 93 ir Panevėžyje – 93 sutikimai.

NŽT primena, kad pagal Lietuvos Respublikos žemės ūkio paskirties žemės įsigijimo įstatymo 3 straipsnio 5 dalies redakciją, kuri įsigaliojo nuo 2018 m. gegužės 9 d., susijusiais asmenimis laikomi sutuoktiniai, taip pat tėvai (įtėviai) ir nepilnamečiai jų vaikai (įvaikiai), t. y. išskirtos dvi grupės susijusių asmenų – vieną grupę sudaro sutuoktiniai, o kitą grupę sudaro tėvai (įtėviai) ir jų nepilnamečiai vaikai (įvaikiai).

Nacionalinės žemės tarnybos prie Žemės ūkio ministerijos teritoriniai skyriai, nagrinėdami fizinių asmenų prašymus išduoti sutikimąusįsigyti žemės ūkio paskirties žemės, nustato, kiek nuosavos žemės turi:

1) pats besikreipiantis fizinis asmuo;

2) besikreipiančio asmens sutuoktinis;

3) besikreipiančio asmens nepilnamečiai vaikai (įvaikiai).

Kai žemės ūkio paskirties žemės pageidauja įsigyti nepilnametis asmuo, turi būti nustatoma, kiek žemės turi kiekvienas iš nepilnamečio asmens tėvų (įtėvių), net ir tuo atveju, kai nepilnamečio tėvai nėra sutuoktiniai ir gyvena skyrium.

Daugiau informacijos apie sutikimų išdavimo tvarką bei prašymo išduoti sutikimą įsigyti žemės ūkio paskirties žemės įsigyti pateikimą rasite čia: /go.php/lit/Paslaugos-susijusios-su-privacios-zemes-valdymu-naudojimu-ir-disponavimu

 

 

 
Spausdinimo versija  Spausdinimo versija

  
     
Nacionalinė žemės tarnyba prie Žemės ūkio ministerijos. Kodas 188704927
 Gedimino pr. 19, LT-01103 Vilnius. Tel. 8 706 86666, faks. 8 706 86949, el. paštas nzt@nzt.lt
Biudžetinė įstaiga, duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.
Kontaktai | Svetainės struktūra | Lankytojo atmintinė
Pagrindinė svetainės versija pritaikyta naudotis neįgaliesiems.