NZT - straipsniai :NŽT teikia daugiau nei pusšimtį administracinių paslaugų

 

English

 Pradžia
Lankytojų statistika
Iš viso apsilankė: 10686059
Šiandien apsilankė: 1794
Dabar naršo: 59
Aktualijos
2018-05-18
NŽT teikia daugiau nei pusšimtį administracinių paslaugų

Nacionalinė žemės tarnyba (NŽT) yra viena iš daugiausiai administracinių paslaugų teikiančių Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijai (ŽŪM) pavaldžių institucijų, – fiziniams ir juridiniams asmenims teikia 66 administracines paslaugas.

Pavyzdžiui, remiantis Lietuvos paslaugų katalogo (http://www.lietuva.gov.lt/) 2018 m. gegužės 18 d. duomenimis, Valstybinė augalininkystės tarnyba prie ŽŪM teikia 46 administracines ir viešąsias paslaugas; Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba – 42; Žuvininkystės tarnyba prie ŽŪM – 17; VĮ Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centras – 9; VšĮ „Ekoagros“ – 2.

Informacija apie teikiamas administracines paslaugas yra nuolat atnaujinama, atsižvelgiant į NŽT veiklos ir teisės aktų, reguliuojančių šių paslaugų teikimą, pasikeitimus. 2017 m. buvo atnaujinti 10 administracinių paslaugų aprašymai, šiais metais – 26. Informacija apie administracines paslaugas, prašymų formos yra skelbiama NŽT interneto svetainės skiltyje „Paslaugos“ ir Lietuvos paslaugų kataloge (http://www.lietuva.gov.lt/).

NŽT teikiamos administracinės paslaugos yra suskirstytos į 10 grupių. Daugiausia administracinių paslaugų yra susiję su NŽT išduodamais sutikimais, leidimais, pažymomis, sprendimais:

1. Asmenų prašymų nagrinėjimas, informacijos ir dokumentų kopijų teikimas.

2. Pažymėjimų išdavimas ir pažymėjimus turinčių asmenų veiklos priežiūra.

3. Kontrolės vykdymas.

4. Paslaugos, susijusios su valstybinės žemės valdymu, naudojimu ir disponavimu.

5. Paslaugos, susijusios su privačios žemės valdymu, naudojimu ir disponavimu.

6. Žemės sklypų kadastro duomenų tikrinimas ir patvirtinimas.

7. Nuosavybės teisių į žemę atkūrimas.

8. Paslaugos, susijusios su žemėtvarka.

9. Žemės paėmimas visuomenės poreikiams.

10. Žemės servitutų nustatymas.

Asmenys į NŽT dažniausiai kreipiasi dėl žemės nuomos, valstybinės ir privačios žemės ūkio paskirties žemės sklypų pardavimo ir pirkimo, dokumentų kopijų pateikimo, kadastrinių matavimų.

Pavyzdžiui, šiais metais iki gegužės 1 d. NŽT gavo 9 253 prašymus išduoti sutikimus įsigyti privačios žemės ūkio paskirties žemės. Pagal pateiktus prašymus jau yra išduoti 8 427 sutikimai, o dėl parduodamos privačios miškų ūkio paskirties žemės kasmet išduodama apie 4 000 pažymų.

Viena populiariausių administracinių paslaugų pagal kreipimusis – pažymų apie pirmumo teisę įsigyti privačią žemės ūkio paskirties žemę išdavimas. Tokių pažymų per metus išduodama apie 15 000.  

Taip pat kasmet NŽT patikrina per šimtą tūkstančių žemės sklypų kadastro duomenų bylų ir atlieka daugiau nei 10 000 žemės naudojimo valstybinės kontrolės patikrinimų visoje Lietuvoje, išduoda kvalifikacijos pažymėjimus geodezininkams, matininkas, specialistams, rengiantiems žemėtvarkos planavimo dokumentus, priima sprendimus dėl leidimo tiesti susisiekimo komunikacijas, inžinerinius tinklus ir jiems funkcionuoti būtinus statinius, išduoda sutikimus statyti nesudėtingus statinius valstybinėje žemėje, kurioje nesuformuoti sklypai, ir kt.

NŽT gaunamų ir sudaromų dokumentų apyvarta pernai siekė daugiau kaip 1 000 000 vienetų. Iki 2018 m. gegužės 1 d. NŽT yra gauta ir sudaryta 11 000 dokumentų daugiau nei 2017 m. tuo pačiu laikotarpiu.  

 

 
Spausdinimo versija  Spausdinimo versija

  
     
Nacionalinė žemės tarnyba prie Žemės ūkio ministerijos. Kodas 188704927
 Gedimino pr. 19, LT-01103 Vilnius. Tel. 8 706 86666, faks. 8 706 86949, el. paštas nzt@nzt.lt
Biudžetinė įstaiga, duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.
Kontaktai | Svetainės struktūra | Lankytojo atmintinė
Pagrindinė svetainės versija pritaikyta naudotis neįgaliesiems.