NZT - straipsniai :Patobulintas nekilnojamųjų daiktų kadastro duomenų nustatymo teisinis reglamentavimas

 

English

 Pradžia
Lankytojų statistika
Iš viso apsilankė: 9364371
Šiandien apsilankė: 6482
Dabar naršo: 61
Aktualijos
2018-02-26
Patobulintas nekilnojamųjų daiktų kadastro duomenų nustatymo teisinis reglamentavimas

Matininkai ne kartą išsakė Žemės ūkio ministerijai savo pastebėjimus, jog galiojantis nekilnojamųjų daiktų kadastro duomenų nustatymo teisinis reglamentavimas turi trūkumų. Pasak jų, teisinis reglamentavimas išdėstytas atskiruose skirtingų institucijų tvirtinamuose teisės aktuose, o tai apsunkina praktinį jų taikymą, kyla nemažai klausimų dėl tinkamo šių teisės aktų interpretavimo bei tinkamo taikymo tiesioginėje veikloje. Taip pat buvo atkreiptas dėmesys į tai, jog žemės ūkio ministro įsakymu tvirtinamos Nekilnojamojo turto objektų kadastrinių matavimų ir kadastro duomenų surinkimo bei tikslinimo taisyklės nuo 2002 m. iš esmės nebuvo keičiamos, todėl dalis šio teisės akto nuostatų nebeatitinka šiandienos aktualijų bei galiojančių susijusių aukštesnės galios teisės aktų.

Atsižvelgusi į minėtus matininkų pastebėjimus, išsamiai išanalizavusi galiojančius nekilnojamųjų daiktų kadastro duomenų nustatymą reglamentuojančius teisės aktus, Žemės ūkio ministerija parengė ir žemės ūkio ministras Bronius Markauskas vasario 20 d. patvirtino nauja redakcija išdėstytas Nekilnojamojo turto objektų kadastrinių matavimų ir kadastro duomenų surinkimo bei tikslinimo taisykles.

Naujai išdėstytos šių taisyklių nuostatos papildytos kelio, geležinkelių linijos, vandentiekio ir nuotekų tinklų bei valstybinės reikšmės vandens telkinių kadastro duomenų bylos rengimo reikalavimais, kurie iki šiol buvo nustatyti atskiruose Nacionalinės žemės tarnybos prie Žemės ūkio ministerijos direktoriaus tvirtinamuose teisės aktuose. Be kita ko, atsižvelgiant į pasikeitusią kadastro duomenų nustatymo specifiką (atsiradus modernesnėms matavimo technologijoms, tobulėjant žemės matavimo prietaisams), atnaujintos pasenusios ir nebeaktualios nuostatos.

Tikimasi, jog minėti pakeitimai užtikrins patogesnį nekilnojamųjų daiktų kadastro duomenų nustatymo teisinio reglamentavimo praktinį taikymą, o aiškiau išdėstytos ir šiandienos aktualijas atitinkančios nuostatos palengvins matininkų vykdomų funkcijų įgyvendinimą bei padės užtikrinti geresnę jų darbo kokybę.

Nauja redakcija išdėstytos Nekilnojamojo turto objektų kadastrinių matavimų ir kadastro duomenų surinkimo bei tikslinimo taisyklės yra čia.

 
Spausdinimo versija  Spausdinimo versija

  
     
Nacionalinė žemės tarnyba prie Žemės ūkio ministerijos. Kodas 188704927
 Gedimino pr. 19, LT-01103 Vilnius. Tel. 8 706 86666, faks. 8 706 86949, el. paštas nzt@nzt.lt
Biudžetinė įstaiga, duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.
Kontaktai | Svetainės struktūra | Lankytojo atmintinė
Pagrindinė svetainės versija pritaikyta naudotis neįgaliesiems.