NZT - straipsniai :Informacija matininkams dėl teritorijų, kuriose taikomos specialiosios žemės naudojimo sąlygos, plotų nustatymo

 

English

 Pradžia
Lankytojų statistika
Iš viso apsilankė: 22884900
Šiandien apsilankė: 4528
Dabar naršo: 116
Aktualijos
2021-03-15
Informacija matininkams dėl teritorijų, kuriose taikomos specialiosios žemės naudojimo sąlygos, plotų nustatymo

Neretai pasitaiko atvejų, kai matininkai, rengdami žemės sklypų kadastro duomenų bylas, jose nurodo tik teritorijų, kuriose taikomos specialiosios žemės naudojimo sąlygos (SŽNS teritorija), plotus, neatsižvelgdami į visas į tuos žemės sklypus patenkančias to paties tipo SŽNS teritorijas.

Žemės ūkio ministerija (ŽŪM) ir Nacionalinė žemės tarnyba (NŽT), siekdamos užtikrinti, kad Nekilnojamojo turto kadastre būtų kaupiami išsamūs kadastro duomenys, atkreipia matininkų dėmesį (įspėja), kad rengdami žemės sklypų kadastro duomenų bylas matininkai turėtų įvertinti visas to paties tipo specialiųjų žemės naudojimo sąlygų (SŽNS) teritorijas, patenkančias į matuojamus žemės sklypus. Į kadastro duomenų formą ir žemės sklypo planą būtina įrašyti bendrą šių teritorijų plotą. Tais atvejais, kai kadastro duomenų byla papildoma kadastro duomenų forma, kadastro duomenų formoje SŽNS teritorijos plotas turėtų būti įrašomas atsižvelgiant į visas į žemės sklypą patenkančias to paties tipo SŽNS teritorijas (naujai nustatytas ir esančias). Žemės sklypo, patenkančio į nustatytas SŽNS teritorijas, plane (pagal Lietuvos Respublikos nekilnojamojo turto kadastro nuostatų 7 priedą) turi būti nurodomas tik konkrečios naujai nustatytos ar pasikeitusios SŽNS teritorijos plotas (kai planas rengiamas nustačius naują ar pasikeitus esančiai vienai to paties tipo SŽNS teritorijai).

Pavyzdžiui, jeigu per žemės sklypą nutiestos kelios elektros linijos, Nekilnojamojo turto kadastro tvarkytojui teikiamuose dokumentuose nurodomas SŽNS teritorijos plotas tik dėl vienos elektros linijos, o ne atsižvelgiant į visus to paties tipo objektus, dėl kurių nustatomos atskiros to paties tipo SŽNS teritorijos, arba nustačius naują SŽNS teritoriją, vadovaujantis Nekilnojamojo turto kadastro nuostatų 541 punkto nuostatomis, kadastro duomenų byla papildoma Nuostatų 542 punkte nurodytais dokumentais. Taigi byloje nurodomas tik naujai nustatytos SŽNS teritorijos plotas, o ne susumuotas skirtingų, pvz., elektros tinklų, kurie yra atskiri objektai, patenkančių į žemės sklypą, apsaugos zonų plotas. Pakeitus duomenis, Nekilnojamojo turto kadastre pateiktos kadastro duomenų bylos pagrindu panaikinamas anksčiau įrašytas SŽNS teritorijos plotas.

Vadovaujantis Nekilnojamojo turto kadastro įstatymo 11 straipsnio 7 punkto nuostatomis, matininkai, parengę nekilnojamojo daikto dokumentus, pasirašydami juose patvirtina, kad parengti dokumentai atitinka teisės aktų reikalavimus.

Dėl kadastro duomenų apie teritorijas, kuriose taikomas specialiosios žemės naudojimo sąlygos

 

 

 

 
Spausdinimo versija  Spausdinimo versija

  Geoportalas INSPIRE įgyvendinimas Lietuvoje Elektroninės paslaugos
 Žemės stebesėnos programa   LITPOS  
Nacionalinė žemės tarnyba prie Žemės ūkio ministerijos. Kodas 188704927
 Gedimino pr. 19, LT-01103 Vilnius. Tel. 8 706 86666, faks. 8 706 86949, el. paštas nzt@nzt.lt
Biudžetinė įstaiga, duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.
Kontaktai | Svetainės struktūra | Lankytojo atmintinė
Pagrindinė svetainės versija pritaikyta naudotis neįgaliesiems.