NZT - straipsniai :Atstatant sunaikintus riboženklius – papildomos procedūros nereikalingos

 

English

 Pradžia
Lankytojų statistika
Iš viso apsilankė: 20975157
Šiandien apsilankė: 11822
Dabar naršo: 94
Aktualijos
2020-10-12
Atstatant sunaikintus riboženklius – papildomos procedūros nereikalingos
Žemės ūkio ministerija išaiškino, kad tuo atveju, kai matininkas, norėdamas atstatyti dėl trečiųjų asmenų veiklos sunaikintus žemės sklypo riboženklius, žemės sklypo kadastrinių matavimų iš naujo neatlieka, žemės sklypo kadastro duomenų nenustato ir neatnaujina, atlikti kviestinių asmenų į žemės sklypo ribų ženklinimą pakvietimo procedūros nereikia.
 
Nacionalinė žemės tarnyba (NŽT) dažnai gauna matininkų ir piliečių paklausimų dėl sunaikintų riboženklių atstatymo ir procedūrų, kurios turėtų būti taikomos atstatant sunaikintus riboženklius.
Tiek matininkams, tiek ir žemės sklypų savininkams nepakanka teisės aktuose aprašytų procedūrų ir išaiškinimo, kaip elgtis tokiose situacijose. Interesantai pagrįstai kelia klausimus, kokias procedūras turi atlikti matininkas, atstatydamas sunaikintus riboženklius žemės sklypui, kuriam jau anksčiau buvo atlikti kadastriniai matavimai, nustatant žemės sklypo ribų posūkio taškų koordinates valstybinėje koordinačių sistemoje.
 
Žemės sklypų kadastrinių matavimų, nustatant žemės sklypo ribų posūkio taškų koordinates valstybinėje koordinačių sistemoje, atlikimo tvarką reglamentuoja du esminiai teisės aktai – Lietuvos Respublikos nekilnojamojo turto kadastro nuostatai, patvirtinti Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2002 m. balandžio 15 d. nutarimu Nr. 534 „Dėl Lietuvos Respublikos nekilnojamojo turto kadastro nuostatų patvirtinimo“, ir Nekilnojamojo turto objektų kadastrinių matavimų ir kadastro duomenų surinkimo bei tikslinimo taisyklės, patvirtintos Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministro 2002 m. gruodžio 30 d. įsakymu Nr. 522 „Dėl Nekilnojamojo turto objektų kadastrinių matavimų ir kadastro duomenų surinkimo bei tikslinimo taisyklių“.
 
Šiuose teisės aktuose nėra detaliai reglamentuojama, kokias procedūras turi atlikti matininkas, norėdamas atstatyti dėl trečiųjų asmenų veiklos sunaikintus žemės sklypo riboženklius, jeigu žemės sklypo kadastriniai matavimai nėra atliekami iš naujo, neatnaujinami ir nenustatomi iš naujo žemės sklypo kadastro duomenys.
 
Dėl išaiškinimo, kaip reikėtų elgtis tokiose situacijose, NŽT kreipėsi į Žemės ūkio ministeriją. Ministerijos buvo prašoma pateikti išaiškinimą, ar matininkui, kuris nenustato ir netikslina žemės sklypo, kurio koordinatės yra nustatytos valstybinėje koordinačių sistemoje, kadastro duomenų, o tik atstato sunaikintus žemės sklypo riboženklius vietovėje, reikia atlikti kviestinių asmenų į žemės sklypo ribų ženklinimą pakvietimo procedūras ar kitus su tuo susijusius veiksmus.  
 
Žemės ūkio ministerija informavo NŽT, kad tuo atveju, kai matininkas, norėdamas atstatyti dėl trečiųjų asmenų veiklos sunaikintus žemės sklypo riboženklius, žemės sklypo kadastrinių matavimų iš naujo neatlieka, žemės sklypo kadastro duomenų nenustato ir neatnaujina, atlikti kviestinių asmenų į žemės sklypo ribų ženklinimą pakvietimo procedūros nereikia.
 
Spausdinimo versija  Spausdinimo versija

  
     
Nacionalinė žemės tarnyba prie Žemės ūkio ministerijos. Kodas 188704927
 Gedimino pr. 19, LT-01103 Vilnius. Tel. 8 706 86666, faks. 8 706 86949, el. paštas nzt@nzt.lt
Biudžetinė įstaiga, duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.
Kontaktai | Svetainės struktūra | Lankytojo atmintinė
Pagrindinė svetainės versija pritaikyta naudotis neįgaliesiems.