NZT

 

English


  • Laisva valstybinė žemė
  • Žemės reforma
  • Dokumentų patikros
  • Aukcionai
  • Geodezija ir kartografija


Aktualijos
2020-11-25

Sodininkų bendrijų teritorijose esančioje valstybinėje žemėje, kurioje nesuformuoti žemės sklypai, laikinuosius ir nesudėtinguosius statinius gali statytis tik sodininkų bendrijų nariai. Tokiems statiniams statyti turi būti gautas sutikimas iš Nacionalinės žemės tarnybos (NŽT).

Plačiau
2020-11-24

Jungtinei Karalystei išstojus iš Europos Sąjungos, Nacionalinė žemės tarnyba (NŽT) dažnai sulaukia klausimų, ar turės teisę šios valstybės piliečiai ir organizacijos įsigyti žemės Lietuvoje.

Kaip visiems gerai žinoma, žemę Lietuvoje gali įsigyti ne visi užsieniečiai ir užsienio subjektai, o tik tie, kurie atitinka įstatymuose nustatytus kriterijus.

Plačiau
2020-11-23

Pastaruoju metu Nacionalinė žemės tarnyba (NŽT) gauna paklausimų iš matininkų, kaip vykdyti žemės sklypų kadastrinius matavimus Lietuvoje paskelbus karantiną, – ar kviesti žemės sklypų savininkus į žemės sklypų ribų paženklinimą. Skelbiame Žemės ūkio ministerijos rekomendaciją šiuo klausimu. 

Teisės aktuose nėra nurodyti konkretūs ribojimai, reglamentuojantys matininkų darbą atliekant žemės sklypo kadastrinius matavimus karantino režimo Lietuvoje metu, tačiau kviesdamas į žemės sklypo ribų ženklinimą žemės sklypo savininką (esamąjį arba būsimąjį) arba jo įgaliotą asmenį ir kviestinius asmenis (gretimų sklypų savininkus arba jų įgaliotus asmenis) matininkas turi užtikrinti, kad būtų laikomasi visų Vyriausybės nurodytų saugumo reikalavimų. 

Plačiau
2020-11-23

Nacionalinė žemės tarnyba (NŽT), prisidėdama prie sėkmingo ypatingos valstybinės svarbos magistralinio kelio A5 Kaunas–Marijampolė–Suvalkai rekonstrukcijos projekto įgyvendinimo, pradėjo žemės paėmimo visuomenės poreikiams procedūras.

Lapkričio 20 d. NŽT direktorius Laimonas Čiakas pasirašė įsakymus dėl dviejų ypatingos valstybinės svarbos projektų, kuriais yra patvirtintas žemės paėmimas visuomenės poreikiams Marijampolės ir Kalvarijos savivaldybių teritorijose.

Plačiau
2020-11-10
Vykdant žemėtvarkos planavimo dokumentų valstybinę priežiūrą,  kasmet yra patikrinama net apie 8000 dokumentų. Atsižvelgiant į tai, kad gaunamų tikrinti dokumentų kiekis yra labai didelis, ir siekiant spartinti svarbių žemėtvarkos projektų eigą bei pagerinti žemėtvarkos procedūras, Nacionalinės žemės tarnybos direktoriaus pavedimu numatyta spartesnė  žemėtvarkos planavimo dokumentų tikrinimo tvarka, kuri bus taikoma tik išimtiniais atvejais ir gavus argumentuotus, motyvuotus prašymus.   Plačiau
2020-11-10

Nacionalinė žemės tarnyba (NŽT) nuo 2019 metų sėkmingai įgyvendina antikorupcinės vadybos sistemos (AVS) priemones: ne tik vertina sistemas ir veiklos procesus, nustato rizikingiausias veiklos sritis, bet imasi įvairių metodų ir prevencijos priemonių korupcijos pasireiškimo tikimybei mažinti. NŽT taip pat siekia didinti darbuotojų antikorupcinį sąmoningumą organizuodama mokymus. Šiemet jau 80 darbuotojų iš visos Lietuvos išklausė mokymus tema „Antikorupcinio sąmoningumo stiprinimas: tinkamas interesų konfliktų valdymas ir korupcijos prevencija organizacijoje“.

Plačiau
2020-11-09
Informuojame, kad Lietuvos Respublikos teritorijoje įvedus karantiną Nacionalinės žemės tarnybos (NŽT) patalpose asmenys neaptarnaujami, tačiau NŽT yra pasiekiama ir toliau nuosekliai vykdo savo darbus.   Pažymėtina, kad daug asmenų į NŽT dėl informacijos suteikimo ar konsultacijos kreipiasi telefonu ir elektroniniu paštu. Bendro pobūdžio informacija teikiama tel. 8 706 86 666 ir 8 706 85 087. Atkreipiame dėmesį, kad NŽT sustabdžius asmenų aptarnavimą darbo vietose žymiai išaugo į NŽT telefonu besikreipiančių asmenų skaičius, todėl prašome Jūsų supratimo ir kantrybės, jeigu Jums nepavyksta prisiskambinti.   Plačiau
2020-11-09

Nacionalinė žemės tarnyba (NŽT) informuoja, kad yra pakeista asmenų, pageidaujančių gauti matininko ir (ar) geodezininko kvalifikacijos pažymėjimus, profesinių žinių patikrinimo egzamino organizavimo ir vykdymo tvarka.

Pagrindinis pakeitimas yra toks, kad tris kartus iš eilės egzamino neišlaikęs asmuo iš naujo laikyti egzaminą galės ne po 3 mėn., o tik po 12 mėnesių.

Plačiau
2020-11-09
Baigėsi penkiuose regionuose (Plungėje, Radviliškyje, Utenoje, Kaune ir nuotoliniu būdu Vilniuje) Nacionalinės žemės tarnybos (NŽT) surengtos apskritojo stalo diskusijos su projektuotojais, žemėtvarkininkais, teisininkais, savivaldybių ir visuomenės atstovais. Diskusijose iš viso dalyvavo per 430 specialistų, 89  savivaldybių atstovai bei 93 žemėtvarkos projektų rengėjai. Plačiau
2020-10-30

Nacionalinė žemės tarnyba (NŽT), siekdama užtikrinti asmenų ir darbuotojų saugumą bei prisidėti prie koronoviruso infekcijos plitimo valdymo visoje šalyje, nuo lapkričio 3 d. asmenų aptarnavimą  – tiek teritoriniuose skyriuose, tiek centriniame padalinyje Vilniuje – vykdys tik nuotoliniu būdu: elektroniniu paštu arba telefonu. Asmenys Tarnybos patalpose nebus priimami.

Plačiau
 

 
Aktualu pranešėjams 
PASITIKĖJIMO LINIJA
 
VIDINIS KANALAS
Artimiausi renginiai
Apie nžt
Istorija
Logotipas
Apie NŽT 


Informacija teikiama
tel. 8 706 86 666 ir
   8 706 85 087

Nepavykus prisiskambinti, prašome kreiptis el. paštu
nzt@nzt.lt

Lankytojų statistika
Iš viso apsilankė: 21303031
Šiandien apsilankė: 19844
Dabar naršo: 126
  
 
 
  
     
Nacionalinė žemės tarnyba prie Žemės ūkio ministerijos. Kodas 188704927
 Gedimino pr. 19, LT-01103 Vilnius. Tel. 8 706 86666, faks. 8 706 86949, el. paštas nzt@nzt.lt
Biudžetinė įstaiga, duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.
Kontaktai | Svetainės struktūra | Lankytojo atmintinė
Pagrindinė svetainės versija pritaikyta naudotis neįgaliesiems.