NZT - straipsniai :Nuosekliai didėja Nacionalinės žemės tarnybos skaidrumas

 

English

 Pradžia
Lankytojų statistika
Iš viso apsilankė: 22884687
Šiandien apsilankė: 4315
Dabar naršo: 131
Aktualijos
2021-03-01
Nuosekliai didėja Nacionalinės žemės tarnybos skaidrumas

Naujausio sociologinio tyrimo „Lietuvos korupcijos žemėlapis 2020“ duomenimis, nei šalies gyventojai, nei verslo įmonių vadovai Nacionalinės žemės tarnybos (NŽT) nepriskiria prie labiausiai korumpuotų įstaigų. Palyginus šio tyrimo rezultatus su 2019 m. analogiško tyrimo rezultatais, matyti, kad visos tikslinės respondentų grupės žymiai palankiau vertino NŽT veiklą.

„Mes labai vertiname apklaustųjų asmenų nuomonę ir patirtį, taip pat visų tų, kurie kreipėsi į NŽT ir jos teritorinius padalinius bei sprendė įvairius klausimus. Pokyčiai yra akivaizdūs, o nuolatinės pastangos ir kantrus darbas, siekiant institucijoje užtikrinti sąžiningą, skaidrią ir atsakingą veiklą, duoda teigiamų rezultatų“, – sako NŽT direktorius Laimonas Čiakas.

NŽT ir toliau sieks gerinti Tarnybos teikiamų administracinių ir viešųjų paslaugų teikimo kokybę, padidinti sprendimų ir procedūrų skaidrumą, viešumą ir atskaitingumą visuomenei, dar labiau sustiprinti NŽT atsparumą korupcijai.

NŽT direktoriaus Laimono Čiako nuomone, ambicingus tikslus padeda pasiekti ir pagal geriausią pasaulinę kovos su korupcija praktiką sukurta antikorupcinės vadybos sistema, atitinkanti tarptautinius ISO 37001 standarto reikalavimus. Nacionalinė žemės tarnyba yra pirmoji Lietuvoje biudžetinė įstaiga, įdiegusi minėtą antikorupcinės vadybos sistemą.

Didelė pagalba yra ir NŽT ne pirmus metus veikianti Pasitikėjimo linija, kuria galima informuoti apie netinkamus darbuotojų veiksmus. Pranešimus asmenys gali saugiai palikti NŽT svetainėje arba visą parą veikiančia telefono linija Nr. 8 706 85555. Gauta informacija yra nuolat analizuojama, o nustačius pažeidimų – skubiai imamasi jų šalinimo priemonių.

Sociologinį tyrimą „Lietuvos korupcijos žemėlapis 2020“, Lietuvos Respublikos specialiųjų tyrimų tarnybos užsakymu, 2020 m. lapkričio – 2021 m. sausio mėnesiais atliko Visuomenės nuomonės ir rinkos tyrimų centras „Vilmorus“. Kaip ir kasmet, buvo tiriamos trys tikslinės grupės: Lietuvos gyventojai, verslo įmonių vadovai ir valstybės tarnautojai. Iš viso buvo apklausti 1006 Lietuvos gyventojai, 510 verslo įmonių vadovų, 554 valstybės tarnautojai.

Daugiau informacijos: https://stt.lt/naujienos/7464/lietuvos-korupcijos-zemelapis-2020-stebimos-kysininkavimo-mazejimo-tendencijos-bet-korupcijos-problema-islieka-aktuali:3066

 
Spausdinimo versija  Spausdinimo versija

  Geoportalas INSPIRE įgyvendinimas Lietuvoje Elektroninės paslaugos
 Žemės stebesėnos programa   LITPOS  
Nacionalinė žemės tarnyba prie Žemės ūkio ministerijos. Kodas 188704927
 Gedimino pr. 19, LT-01103 Vilnius. Tel. 8 706 86666, faks. 8 706 86949, el. paštas nzt@nzt.lt
Biudžetinė įstaiga, duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.
Kontaktai | Svetainės struktūra | Lankytojo atmintinė
Pagrindinė svetainės versija pritaikyta naudotis neįgaliesiems.