NZT - straipsniai :SUPLANUOTI 2021 M. II KETVIRČIO ŽEMĖS NAUDOJIMO PATIKRINIMAI

 

English

 Pradžia
Lankytojų statistika
Iš viso apsilankė: 23441886
Šiandien apsilankė: 2149
Dabar naršo: 184
Aktualijos
2021-05-03
SUPLANUOTI 2021 M. II KETVIRČIO ŽEMĖS NAUDOJIMO PATIKRINIMAI

Nacionalinės žemės tarnybos (NŽT) teritoriniai skyriai, vykdydami vieną svarbiausių savo funkcijų – žemės naudojimo valstybinę kontrolę, 2021 metais visoje Lietuvoje suplanavo atlikti daugiau kaip 9 tūkst. žemės naudojimo patikrinimų.

Šių metų II ketvirtį suplanuota atlikti iki 2000 planinių žemės naudojimo patikrinimų, ypač didelį dėmesį skiriant savavališkų valstybinės žemės užėmimo ir apleistų žemės plotų atvejų nustatymui. Taip pat bus atliekami ir neplaniniai žemės naudojimo patikrinimai pagal gautus pranešimus dėl galimai padarytų žemės naudojimo pažeidimų bei tikrinama, ar asmenys pašalino anksčiau nustatytus žemės naudojimo pažeidimus.

Daugiausia planinių patikrinimų numatoma atlikti Panevėžio miesto ir rajono savivaldybėse (91 patikrinimą), Radviliškio rajone (78 patikrinimus), Šiaulių miesto ir rajono savivaldybėse (72 patikrinimus), Biržų rajone (70 patikrinimų) ir Varėnos rajone (69 patikrinimus).

Visi žemės sklypai, kuriuos planuojama tikrinti II ketv., pažymėti interaktyviame žemėlapyje. 

Taigi kiekvienas pilietis turi patogią galimybę pažiūrėti, ar jo naudojamas žemės sklypas bus tikrinamas šį ketvirtį.

Sudarydami ketvirčio žemės naudojimo patikrinimo planus, NŽT specialistai vadovaujasi pagrindiniais žemės sklypų ir valstybinės žemės plotų atrankos kriterijais.  

Patikrinimams planuoti yra naudojamos įvairios šiuolaikinės informacinės technologijos, skaitmeniniai žemėlapiai, palydovų užfiksuoti vaizdai, Lietuvos erdvinės informacijos portalo (www.geoportal.lt) Lietuvos teritorijos apleistų žemių žemėlapio erdviniai duomenis ir kt.

Siekdami, kad žemės naudojimo tvarkos pažeidimų būtų kuo mažiau, primename, kad pasinaudoję Žemės naudojimo tvarkos reikalavimų žemės naudotojams kontroliniu klausimynu, žmonės patys iš anksto gali pasitikrinti, ar jų žemės sklypas naudojamas nepažeidžiant valstybės bei kitų asmenų teisių ir teisėtų interesų.

 

 

 

 
Spausdinimo versija  Spausdinimo versija

  Geoportalas INSPIRE įgyvendinimas Lietuvoje Elektroninės paslaugos
 Žemės stebesėnos programa   LITPOS  
Nacionalinė žemės tarnyba prie Žemės ūkio ministerijos. Kodas 188704927
 Gedimino pr. 19, LT-01103 Vilnius. Tel. 8 706 86666, faks. 8 706 86949, el. paštas nzt@nzt.lt
Biudžetinė įstaiga, duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.
Kontaktai | Svetainės struktūra | Lankytojo atmintinė
Pagrindinė svetainės versija pritaikyta naudotis neįgaliesiems.