English
 Pradžia
Lankytojų statistika
Iš viso apsilankė: 6340645
Šiandien apsilankė: 4359
Dabar naršo: 226
Aktualijos
2017-04-13
Šalinami pažeidimai Verkių ir Pavilnių regioniniuose parkuose

Nacionalinė žemės tarnyba 2016 metais atliko didelės apimties žemės naudojimo patikrinimus Verkių ir Pavilnių regioninių parkų teritorijose. Šiose Vilniaus teritorijose buvo patikrinti 239 žemės sklypai, kuriuose nustatyti 155 žemės naudojimo pažeidimai. Nustačiusi pažeidimus, NŽT ėmėsi visų reikalingų priemonių nustatytiems pažeidimams pašalinti.

Atlikus pakartotinius žemės naudojimo patikrinimus 33 sklypuose, nustatyta, kad pažeidimai jau pašalinti arba žemės savininkams administracinio teisės pažeidimo bylos teisena nutraukta nesant pažeidimo sudėties.

Šių metų gegužės–birželio mėnesiais numatoma pakartotinai patikrinti  dar 21 sklypą.

Dėl galimų pažeidimų 17 žemės sklypų savininkų pakviesti atvykti į NŽT Vilniaus skyrių. 17 atvejų informuota Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija, kurios prašoma surašyti privalomuosius nurodymus pažalinti statinius iš valstybinės žemės.

Administracinių teisės pažeidimų protokolai surašyti 48 atvejais, sklypų savininkus numatoma įspėti dėl valstybinės žemės atlaisvinimo. Šiuose sklypuose birželio–rugpjūčio mėnesiais bus atliekami pakartotiniai patikrinimai.

14 žemės sklypų savininkų Tarnybai pateikė paaiškinimus dėl pažeidimų, kurie bus nagrinėjami artimiausiu metu.

Daugiausia pažeidimų šiuose sklypuose buvo nustatyta dėl neteisėto valstybinės ar (ir) privačios žemės užėmimo, dėl žemės naudojimo ne pagal paskirtį ir atvejų, kai žemė nesutvarkyta taip, kad būtų tinkama naudoti pagal paskirtį.

 

 

 

 
Spausdinimo versija  Spausdinimo versija

         
           
Nacionalinė žemės tarnyba prie Žemės ūkio ministerijos. Kodas 188704927
 Gedimino pr. 19, LT-01103 Vilnius. Tel. 8 706 86666, faks. 8 706 86949, el. paštas nzt@nzt.lt
Biudžetinė įstaiga, duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.
Kontaktai | Svetainės struktūra | Lankytojo atmintinė
Pagrindinė svetainės versija pritaikyta naudotis neįgaliesiems.