NZT - straipsniai :Skaidrumas – vienas pagrindinių Nacionalinės žemės tarnybos tikslų

 

English

 Pradžia
Lankytojų statistika
Iš viso apsilankė: 16285730
Šiandien apsilankė: 14082
Dabar naršo: 153
Aktualijos
2019-12-09
Skaidrumas – vienas pagrindinių Nacionalinės žemės tarnybos tikslų

Gruodžio 9 d. minima Tarptautinė antikorupcijos diena. Artėjant šventėms pasitaiko atvejų, kai Nacionalinės žemės tarnybos (NŽT) paslaugų gavėjai, norėdami padėkoti už malonų, profesionalų ir kultūringą bendravimą ar produktyvų bendradarbiavimą, bando palikti šokolado, saldainių, vaisių ir pan. Net jei ir už teisėtą darbuotojo veikimą siūlomas ar priimamas toks atlygis, tokios padėkos ar dovanos pagal Lietuvos Respublikos teisės aktus prilyginamos kyšiui.

„NŽT propaguojama „nulinė dovanų politika“. Tai reiškia, kad institucija vadovaujasi nuostata, jog už atliktą ar atliekamą darbą nepriimamos jokios dovanos, o asmenys, norintys atsidėkoti už puikų darbuotojų darbą, skatinami siūlomas gėrybes atiduoti vargstantiems senyvo amžiaus žmonėms, sunkiai besiverčiančioms šeimoms ar paaukoti labdarai, – teigia NŽT direktorius Laimonas Čiakas. – Taip pat asmenys, norintys nuoširdžiai padėkoti NŽT darbuotojams už atliktą darbą, gali užpildyti Asmenų aptarnavimo kokybės vertinimo anketą, kurią galima rasti tiek NŽT centriniame, tiek teritoriniuose padaliniuose.“ 

Dažnai žmonės valstybės tarnyboje dirbančiam asmeniui duoda „dovanas“ nepiktybiškai, nežinodami ir nesuprasdami pasekmių bei atsakomybės, todėl visus skatintume neteikti jokių dovanų NŽT darbuotojams ir neversti jų ar savęs jaustis nepatogiai. 

Žmogaus gebėjimas duoti ar imti papildomą neteisėtą atlygį priklauso nuo jo moralės, auklėjimo, patirties ir teisės aktų nepaisymo lygio. Galima pasidžiaugti, kad netolerancija korupcijai mūsų šalyje auga. Pagal antikorupcinių tyrimų rezultatus, per pastaruosius 10 metų Lietuvoje dvigubai padaugėjo žmonių, kurie neduotų kyšio, nes tai prieštarauja jų įsitikinimams. 

Antikorupcijos dienos proga bei ruošiantis artėjančioms šventėms norime visus paraginti elgtis garbingai, nedovanoti NŽT darbuotojams „dovanų“, kurios taptų šaukštu deguto medaus statinaitėje. Norintys išreikšti dėkingumą, gali tai padaryti parašydami atsiliepimus apie mūsų darbuotojus. 

 
Spausdinimo versija  Spausdinimo versija

  
     
Nacionalinė žemės tarnyba prie Žemės ūkio ministerijos. Kodas 188704927
 Gedimino pr. 19, LT-01103 Vilnius. Tel. 8 706 86666, faks. 8 706 86949, el. paštas nzt@nzt.lt
Biudžetinė įstaiga, duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.
Kontaktai | Svetainės struktūra | Lankytojo atmintinė
Pagrindinė svetainės versija pritaikyta naudotis neįgaliesiems.