NZT - straipsniai :Tarptautinę Antikorupcijos dieną NŽT kviečia atsigręžti į veiklos skaidrumo svarbą

 

English

 Pradžia
Lankytojų statistika
Iš viso apsilankė: 21839928
Šiandien apsilankė: 5887
Dabar naršo: 203
Aktualijos
2020-12-09
Tarptautinę Antikorupcijos dieną NŽT kviečia atsigręžti į veiklos skaidrumo svarbą

Gruodžio 9-ąją, minėdama Tarptautinę antikorupcijos dieną, Nacionalinė žemės tarnyba (NŽT) pažymi, kad vienas iš pagrindinių institucijos veiklos prioritetų yra skaidrumas. NŽT siekė ir toliau atkakliai sieks korupcijos pasireiškimo tikimybės mažinimo, antikorupcinės aplinkos stiprinimo ir darbuotojų antikorupcinio sąmoningumo didinimo, taip pat ir visuomenės įsitraukimo į antikorupcinės aplinkos stiprinimo procesus įstaigoje.

2019 m. NŽT buvo įdiegta antikorupcinės vadybos sistema, atitinkanti tarptautinio ISO 37001:2016 standarto reikalavimus (AVS), kurios pagrindiniai tikslai yra gerinti NŽT administracinių ir viešųjų paslaugų teikimo kokybę, didinti sprendimų ir procedūrų skaidrumą, viešumą ir atskaitingumą visuomenei, sustiprinti atsparumą korupcijai bei daugiau dėmesio skirti korupcijos apraiškų prevencijai.

„Atsakingai, skaidriai bei sąžiningai priimami sprendimai, siekiant apginti kiekvieno žmogaus teises ir valstybės interesus, yra vienas kertinių NŽT veiklos tikslų", – sako NŽT direktorius Laimonas Čiakas. „AVS buvo įdiegta tuo metu vienintelėje biudžetinėje įstaigoje, todėl didžiuojamės galėdami būti šio standarto pradininkais Lietuvos viešajame sektoriuje“, – pabrėžė jis.

Pasak L. Čiako, įsidiegusi AVS, NŽT prisiėmė įsipareigojimus savo veikloje laikytis aukščiausių skaidrumo standartų, netoleruoti jokių korupcijos pasireiškimo formų – interesų konflikto, kyšininkavimo, neetiško elgesio, nepotizmo, neteisėtų dovanų, papirkimo, prekybos poveikiu, piktnaudžiavimo ar kitų korupcinio pobūdžio veikų.

NŽT ragina visus klientus: aptarnaujamus asmenis, veiklos partnerius ir kitas suinteresuotas šalis pranešti apie NŽT įdiegtos AVS pažeidimus arba įtariamus pažeidimus, pateikiant pranešimą elektronine forma NŽT interneto svetainėje www.nzt.lt, skiltyje „Pasitikėjimo linija“, arba NŽT pasitikėjimo linijos telefonu 8 706 85555.

Pasitikėjimo linija galima greitai ir nesudėtingai informuoti apie NŽT darbuotojų:

• galbūt planuojamą daryti, daromą ar padarytą neteisėtą veiką, administracinį, tarnybinį nusižengimą;

• netinkamą pareigų vykdymą ar nevykdymą;

• biurokratizmą;

• piktnaudžiavimą suteiktais įgaliojimais;

• etikos normų pažeidimą;

• veiksmus, turinčius korupcinio pobūdžio nusikalstamos veikos požymių.

NŽT nuolat analizuoja Pasitikėjimo linija gautus pranešimus ir skubiai imasi pažeidimų mažinimo ir šalinimo priemonių, todėl yra svarbus kiekvienas piliečių pranešimas, kuriame pateikta informacija apie galbūt netinkamus darbuotojų veiksmus.

 

 

 

 
Spausdinimo versija  Spausdinimo versija

  
     
Nacionalinė žemės tarnyba prie Žemės ūkio ministerijos. Kodas 188704927
 Gedimino pr. 19, LT-01103 Vilnius. Tel. 8 706 86666, faks. 8 706 86949, el. paštas nzt@nzt.lt
Biudžetinė įstaiga, duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.
Kontaktai | Svetainės struktūra | Lankytojo atmintinė
Pagrindinė svetainės versija pritaikyta naudotis neįgaliesiems.