NZT - straipsniai :Vilniuje – beveik 500 hektarų laisvos grąžintinos žemės

 

English

 Pradžia
Lankytojų statistika
Iš viso apsilankė: 7838025
Šiandien apsilankė: 10648
Dabar naršo: 82
Aktualijos
2017-05-18
Vilniuje – beveik 500 hektarų laisvos grąžintinos žemės

Vilniaus mieste iki šios dienos nuosavybės teisės atkurtos tik į 54 proc. prašymuose nurodyto ploto. Vilnius yra vienintelis miestas, kuriame nuosavybė atkurta tik į kiek daugiau nei pusę piliečių pageidaujamo ploto.

Kai, pavyzdžiui, Kauno mieste žemės grąžinimo procesas baigtas 90 proc., Klaipėdos mieste nuosavybės atkūrimo procesas baigtas 100 proc. Panaši padėtis yra daugelyje kitų Lietuvos miestų.

„Labai svarbu, kad Vilniaus miesto savivaldybė imtųsi aktyvių veiksmų, nes ši problema sostinėje perilgai tęsiasi ir yra itin opi. NŽT  dėjo ir dės visas pastangas, kad šis procesas judėtų į priekį, tačiau savivaldybė šiandien privalo aktyviai reaguoti, negali būti tik vienpusės pastangos“,  – situaciją  komentavo  NŽT vadovas Danielius Kuprys. 

Teisinis pagrindas Nacionalinei žemės tarnybai (NŽT) priimti sprendimus dėl nuosavybės teisių atkūrimo miestuose yra savivaldybių rengiami miestų žemės sklypų detalieji planai arba žemės valdos projektai ir patvirtintos žemės sklypų kadastro duomenų bylos. Jeigu minėtų dokumentų savivaldybė nepateikia NŽT, ši neturi teisės formuoti atkūrimui žemės sklypų ir atkurti nuosavybės teisių į žemę.

Anot D. Kuprio, nepaisant Vilniaus miesto savivaldybės neveiklumo ir viešų pareiškimų, kad mieste trūksta žemės, kuri galėtų būti grąžinta piliečiams, siekiant paspartinti nuosavybės teisių atkūrimą Nacionalinėje žemės tarnyboje parengtos 59 schemos, kuriose pažymėti 178 laisvos valstybinės žemės plotai, apimantys 455,0674 ha ploto teritoriją, kurioje būtų galima piliečiams atkurti nuosavybės teises į žemę.

Pažymėtos laisvų valstybinės žemės plotų schemos kovo pabaigoje perduotos Vilniaus miesto savivaldybei, kad pastaroji įvertintų, ar pateiktuose laisvos valstybinės žemės plotuose pagal vietovės lygmens bendrojo plano sprendimus nėra numatyta veiklos, susijusios su visuomenės poreikių ir miesto reikmių tenkinimu.

Deja, iki šiol atsakymas iš Vilniaus miesto savivaldybės nėra gautas.

Jei šios žemės nereikės visuomenės poreikiams poreikis nebus nustatytas ir savivaldybė imsis veiksmų formuoti žemės sklypus nuosavybės teisių atkūrimui, NŽT specialistų vertinimu, šio beveik 500 ha ploto užtektų kone visiems Vilniaus mieste prašantiems atkurti nuosavybės teises į žemę.

 

 

 
Spausdinimo versija  Spausdinimo versija

  
     
Nacionalinė žemės tarnyba prie Žemės ūkio ministerijos. Kodas 188704927
 Gedimino pr. 19, LT-01103 Vilnius. Tel. 8 706 86666, faks. 8 706 86949, el. paštas nzt@nzt.lt
Biudžetinė įstaiga, duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.
Kontaktai | Svetainės struktūra | Lankytojo atmintinė
Pagrindinė svetainės versija pritaikyta naudotis neįgaliesiems.