NZT - straipsniai :Vilniuje įvyko apskritojo stalo diskusija kadastrinių matavimų problemoms aptarti

 

English

 Pradžia
Lankytojų statistika
Iš viso apsilankė: 20657162
Šiandien apsilankė: 7580
Dabar naršo: 90
Aktualijos
2019-11-15
Vilniuje įvyko apskritojo stalo diskusija kadastrinių matavimų problemoms aptarti

Lapkričio 14 d., Vilniuje, įvyko jau penktoji Nacionalinės žemės tarnybos (NŽT) organizuota apskritojo stalo diskusija, kurioje NŽT ir ŽŪM atstovai bei matininkai aptarė žemės sklypų kadastrinių matavimų, kadastro duomenų bylų rengimo ir tikrinimo klausimus.

NŽT iniciatyva apskritojo stalo diskusijos anksčiau jau įvyko keturiuose miestuose – Telšiuose, Panevėžyje, Utenoje ir Kaune. Susitikimuose dalyvavo NŽT centrinio padalinio ir teritorinių skyrių atstovai, Žemės ūkio ministerijos atstovai bei matininkai, atliekantys žemės sklypų kadastro duomenų nustatymo darbus.

Vilniuje įvykusioje apskritojo stalo diskusijoje ieškota efektyvaus NŽT specialistų ir matininkų bendradarbiavimo galimybių. Per 2018 metus NŽT iš viso patikrai gavo 114 tūkstančių žemės sklypų kadastro duomenų bylų, tačiau apie 28 proc. iš jų po patikrinimo buvo grąžintos matininkams, prašant ištaisyti nustatytus trūkumus.

Apskritojo stalo diskusijose NŽT darbuotojai pristatė pateikiamų tikrinti žemės sklypų kadastro duomenų bylų statistiką, aptarė matininkų dažniausiai daromas klaidas, atliekant žemės sklypų kadastro duomenų nustatymo ir kadastro duomenų bylų rengimo darbus, bei NŽT teritorinių skyrių reikalavimus, pagal kuriuos tikrinamos žemės sklypų kadastro duomenų bylos. Tiek NŽT ir ŽŪM atstovai, tiek matininkų atstovai sutarė, kad reikia tobulinti teisinę bazę, susijusią su kadastro duomenų nustatymu.

Renginio metu matininkai NŽT atstovų aktyviai klausinėjo, kaip spręsti tam tikras kasdieniame darbe kylančias problemas. Diskusijoje buvo aptarti konkrečių situacijų sprendimo būdai, išanalizuoti konkretūs atvejai.  

NŽT atstovai matininkus paragino aktyviau bendrauti su žemės sklypų kadastro duomenų bylas tikrinančiais Tarnybos teritorinių skyrių darbuotojais, tartis iškilus neaiškumų ir drauge spręsti problemas, siekiant paspartinti kadastro duomenų bylų rengimą ir tikrinimą.

NŽT darbuotojai ketina apibendrinti penkiuose Lietuvos regionuose apskritojo stalo diskusijose išgirstus matininkų siūlymus, surinktą informaciją ir parengti priemonių planą. 
Spausdinimo versija  Spausdinimo versija

  
     
Nacionalinė žemės tarnyba prie Žemės ūkio ministerijos. Kodas 188704927
 Gedimino pr. 19, LT-01103 Vilnius. Tel. 8 706 86666, faks. 8 706 86949, el. paštas nzt@nzt.lt
Biudžetinė įstaiga, duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.
Kontaktai | Svetainės struktūra | Lankytojo atmintinė
Pagrindinė svetainės versija pritaikyta naudotis neįgaliesiems.