English
 Pradžia
Lankytojų statistika
Iš viso apsilankė: 7047758
Šiandien apsilankė: 9696
Dabar naršo: 138
Aktualijos
2017-03-16
Žemės ūkio ministerija pradeda Nacionalinės žemės tarnybos pertvarką

Nacionalinė žemės tarnybos (NŽT) prie Žemės ūkio ministerijos bus reorganizuota. Pirmiausia planuojama pertvarkyti NŽT centrinio padalinio veiklą. Čia numatoma panaikinti 2 departamentus, beveik 30 proc. sumažinti vadovaujančių darbuotojų, aiškiai padalinti funkcijas ir atsakomybę tarp direktoriaus ir pavaduotojų, panaikinti besidubliuojančias funkcijas, sugriežtinti teritorinių skyrių veiklos priežiūrą, taip mažinant korupcijos pasireiškimo tikimybę. Šiandien Žemės ūkio ministras Bronius Markauskas pasirašė atitinkamą įsakymą dėl NŽT administracijos struktūros patvirtinimo.

„Pertvarkyti NŽT – pribrendusi būtinybė, nes nėra normalu, kuomet apie 80 proc. skundų, pasiekiančių Žemės ūkio ministeriją, yra susiję vien tik su šia tarnyba. Tikimės, kad įgyvendinus planuojamus pakeitimus, NŽT darbas taps efektyvesnis, o tai prisidės ir prie žemėtvarkininkų prestižo visuomenėje gerinimo“, – teigia žemės ūkio ministras Bronius Markauskas.

Šiuo metu Nacionalinėje žemės tarnyboje yra patvirtintos 963 pareigybės, iš jų 189 – centriniame padalinyje ir 774 – teritoriniuose padaliniuose. Planuojama, kad pirminiame NŽT pertvarkos etape bus sumažinta ne mažiau nei 10 proc. centrinio padalinio darbuotojų.

Pagrindinis reorganizacijos tikslas – didinti NŽT veiklos efektyvumą, orientuotą į rezultatus, gerinti veiklos ir teikiamų paslaugų kokybę, užtikrinti racionalų ir taupų žmogiškųjų bei finansinių išteklių panaudojimą. Pasak žemės ūkio ministro, labai svarbu suburti motyvuotą, profesionalią Nacionalinės žemės tarnybos komandą ir taip užtikrinti piliečių poreikius atitinkančių, kokybiškų ir laiku teikiamų paslaugų suteikimą. Taip pat vykdyti nuolatinę šių paslaugų kokybės stebėseną, vertinimą ir viešinimą.

Nuo žemės reformos pradžios, t. y. nuo 1991 m., kaimo vietovėje nuosavybės teisės atkurtos per 779 tūkst. piliečių į 4,01 mln. ha žemės plotą, tai yra nuosavybės teisės atkurtos į 99,73 proc. ploto, nurodyto piliečių prašymuose. Kaimo vietovėje liko nuosavybės teises atkurti 7,4 tūkst. piliečiams į 11,2 tūkst. ha žemės. Miestuose iki 2017 m. sausio 1 d. beveik 52 tūkst. piliečių pateikė prašymus atkurti nuosavybės teises į 39 tūkst. ha žemės plotą, iš jo 90,47 proc. nuosavybės teisės atkurtos. Liko nuosavybės teises atkurti apie 7 tūkst. piliečių į 3,75 tūkst. ha žemės plotą.

Žemės ūkio ministerijos informacija

 

 
Spausdinimo versija  Spausdinimo versija

         
           
Nacionalinė žemės tarnyba prie Žemės ūkio ministerijos. Kodas 188704927
 Gedimino pr. 19, LT-01103 Vilnius. Tel. 8 706 86666, faks. 8 706 86949, el. paštas nzt@nzt.lt
Biudžetinė įstaiga, duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.
Kontaktai | Svetainės struktūra | Lankytojo atmintinė
Pagrindinė svetainės versija pritaikyta naudotis neįgaliesiems.