NZT - straipsniai :Žemėtvarkininkų bendruomenė minėjo A. Dikčiaus 110-ąsias gimimo metines

 

English

 Pradžia
Lankytojų statistika
Iš viso apsilankė: 8423983
Šiandien apsilankė: 2553
Dabar naršo: 193
Aktualijos
2017-07-21
Žemėtvarkininkų bendruomenė minėjo A. Dikčiaus 110-ąsias gimimo metines

Liepos 20 d. Nacionalinės žemės tarnybos (NŽT) vadovai ir žemėtvarkos senjorai  pagerbė Aleksandro Dikčiaus atminimą. Garsiam pokario Lietuvos matininkui 2017 m. liepos  pabaigoje būtų sukakę 110 metų.

Žymus ir nusipelnęs Lietuvos žemėtvarkininkas Aleksandras Dikčius gimė 1907 m. Ukmergės apskrityje. 1929 m. A. Dikčiaus  baigimo Kauno suaugusiųjų gimnaziją laikotarpiu, Lietuvoje jau aktyviai vyko žemės reforma, todėl įkvėptas vykstančių permainų 1930 m.  A. Dikčius baigė Kaune organizuotus matininkų kursus ir iki 1940 m. atsakingai ir profesionaliai vykdė žemės reformos darbus – kaimo gyvenviečių skirstymą į vienkiemius.

Pokario laikotarpiu turėdamas įvairiapusės šios srities patirties A. Dikčius jau vadovavo Žemės tvarkymo valdybos specialistams, dirbo gamybinio skyriaus viršininku, viršininko pavaduotoju. 1948 m. vadovavo Lietuvoje rengtiemes žemėtvarkos kursams. 1950 m. A. Dikčius buvo paskirtas Žemėtvarkos valdybos vyriausiuoju matininku revizoriumi ir šias pareigas ėjo iki 1962 m. Nuo 1962 m. iki 1974 m. A. Dikčius – Žemėtvarkos valdybos viršininko pavaduotojas.

Kolegos ir artimi bičiuliai jį prisimena kaip taktišką, didelės erudicijos ir tvirtai nuomonę reiškiantį savo srities profesionalą.

„Jis visada vadovavosi žmogiškumo principais, nesvarstydamas kaip tai atsilieps jo karjerai, buvo itin pilietiškas ir patriotiškas sprendžiant sudėtingus klausimus, doras, idealistikškas, nuoširdžiai rūpinosi jaunaisiais specialistais, taktiškai jiems patardavo“, – sako A. Dikčių pažinojęs buvęs Valstybinio žemėtvarkos instituto direktorius, ilgametis inžinierius, žemėtvarkininkas Vytautas Skuodžiūnas.

Aleksandras Dikčius jau nuo savo profesinės veiklos pradžios neapsiribojo vien matininko veikla, aktyviai dalyvavo Lietuvos matininkų ir kultūrtechnikų sąjungos veikloje, buvo valdybos narys, pokario laikotarpiu net 14 metų ėjo (buvo renkamas) Žemės ūkio ministerijos profsąjungos komiteto pirmininko pareigas. 

A. Dikčiaus prisiminimų apybraižos originalas saugomas Aleksandro Stulginskio universitete. Joje detaliai aprašyta autoriaus gimto Kulmiškių kaimo (Ukmergės raj.) žemės reforma ir Žemės ūkio ministerijos veikla prieškariniu ir pokariniu laikotarpiu.

Iš kairės: A. Dikčiaus dukra R. Dikčiūtė, buvęs Valstybinio žemėtvarkos instituto direktorius, inžinierius V. Skuodžiūnas, NŽT direktorius D. Kuprys, NŽT direktoriaus vyriausioji patarėja Z. Kvietkienė, ilgametis Žemėtvarkos valdybos viršininkas, žemėtvarkininkas inžinierius A. Petraitis. 

 Inžinierius, žemėtvarkininkas J.Zubrus

 

 

 
Spausdinimo versija  Spausdinimo versija

  
     
Nacionalinė žemės tarnyba prie Žemės ūkio ministerijos. Kodas 188704927
 Gedimino pr. 19, LT-01103 Vilnius. Tel. 8 706 86666, faks. 8 706 86949, el. paštas nzt@nzt.lt
Biudžetinė įstaiga, duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.
Kontaktai | Svetainės struktūra | Lankytojo atmintinė
Pagrindinė svetainės versija pritaikyta naudotis neįgaliesiems.