NZT - straipsniai :ŽPDRIS paslaugų gavėjų skaičius siekia beveik 53 tūkstančius

 

English

 Pradžia
Lankytojų statistika
Iš viso apsilankė: 12806139
Šiandien apsilankė: 10706
Dabar naršo: 329
Aktualijos
2018-10-12
ŽPDRIS paslaugų gavėjų skaičius siekia beveik 53 tūkstančius

Lietuvoje veikia automatizuota Žemėtvarkos planavimo dokumentų rengimo informacinė sistema (ŽPDRIS), skirta žemėtvarkos planavimo dokumentams rengti. Pagrindinis sistemos tikslas – užtikrinti efektyvų žemėtvarkos planavimo proceso valdymą. Nuo sistemos veikimo pradžios, t. y. 2015 m. sausio 1 d., ŽPDRIS pasinaudojo jau 52 918 paslaugos gavėjų.

Sistemoje, kuri veikia vieno langelio principu, galima teikti prašymus, stebėti projektų rengimo, derinimo, svarstymo su visuomene bei viešinimo eigą ir kitus procesus. Šia sistema kasdien naudojasi ne tik Nacionalinės žemės tarnybos specialistai, bet ir valstybės įmonės Valstybės žemės fondo, Lietuvos automobilių kelių direkcijos, Aplinkos apsaugos departamento, Kultūros paveldo departamento, savivaldybių administracijų ir kitų institucijų darbuotojai.

Sistemos stiprioji pusė yra ta, kad visos paslaugos yra derinamos elektroninėje erdvėje. Nuo 2015-01-01 iki 2018-10-12 teikta ŽPDRIS elektroninių paslaugų: kaimo plėtros žemėtvarkos projektų rengimo elektroninių paslaugų – 4 273, žemės sklypų formavimo ir pertvarkymo projektų rengimo elektroninių paslaugų – 34 719, žemės paėmimo visuomenės poreikiams projektų rengimo elektroninių paslaugų – 65, žemės konsolidacijos projektų rengimo elektroninių paslaugų – 26.

Nuo 2015-01-01 iki 2018-10-12 ŽPDRIS vartotojų skaičius pasiskirstė taip: paslaugų gavėjų, kurie savo tapatybę patvirtino per Elektroninės valdžios vartus, buvo 52 918 asmenų; registruotų vartotojų (institucijų, teikiančių ŽPDRIS paslaugas, darbuotojų), – 1 658 ir projektų rengėjų, kurie bent kartą prisijungė prie ŽPDRIS, – 896.

Dabar minėti projektai ne ŽPDRIS rengiami tik tais atvejais, kai projektai buvo pradėti rengti iki ŽPDRIS veikimo pradžios arba kai tokia išimtis yra numatyta projektų rengimo taisyklėse, todėl 2018 m. tik apie 2 proc. paslaugų teikiamos ne ŽPDRIS.

2018 m. ŽPDRIS interneto svetainėje www.zpdris.lt „Naudotojų apklausa“ skiltyje vartotojams buvo sudaryta galimybė pateikti atsiliepimus. Buvo įvertinti pusės metų apklausos rezultatai.

Pagal apklausos duomenis, dažniausiai vartotojai naudojasi žemės sklypų formavimo ir pertvarkymo projektų rengimo elektronine paslauga – 86,4 proc., kaimo plėtros žemėtvarkos projektų rengimo elektronine paslauga – 45,5 proc., žemės paėmimo visuomenės poreikiams projektų rengimo elektronine paslauga – 15,9 proc. ir žemės konsolidacijos projektų rengimo elektronine paslauga – 6,8 proc.

Nacionalinė žemės tarnyba, siekdama užtikrinti nepertraukiamą ŽPDRIS veikimą, tinkamą funkcionalumą ir operatyvų sutrikimų šalinimą, nuolat vykdo ŽPDRIS atnaujinimą, apimantį atsirandančių programinės įrangos pokyčių realizavimą ir funkcionalumų modifikavimą, įdiegimą ir testavimą, atsižvelgiant į susijusių teisės aktų ir standartų pakeitimus. Tobulinant esamus mechanizmus (priemones) ir sukuriant naujus, siekiama užtikrinti sistemos naudojimo patogumą, efektyvų ŽPDRIS duomenų tvarkymą ir konsultacinę pagalbą ŽPDRIS naudotojams.

71,7 proc. respondentų, dalyvavusių ŽPDRIS teikiamų paslaugų gavėjų apklausoje ir atsakiusių į klausimus, elektronines ŽPDRIS paslaugas vertino teigiamai (4 ir 5 balais).

Šiemet ŽPDRIS buvo pripažinta ir tarptautiniu lygiu. Taivano nacionaliniame žemės politikos mokslų ir mokymų centre (Kinijos Respublikoje) vykusioje tarptautinėje konferencijoje pristatyta Nacionalinės žemės tarnybos vystoma Žemėtvarkos planavimo dokumentų rengimo informacinė sistema sulaukė ne tik išskirtinio dėmesio, bet ir pelnė apdovanojimą.

 

 

 
Spausdinimo versija  Spausdinimo versija

  
     
Nacionalinė žemės tarnyba prie Žemės ūkio ministerijos. Kodas 188704927
 Gedimino pr. 19, LT-01103 Vilnius. Tel. 8 706 86666, faks. 8 706 86949, el. paštas nzt@nzt.lt
Biudžetinė įstaiga, duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.
Kontaktai | Svetainės struktūra | Lankytojo atmintinė
Pagrindinė svetainės versija pritaikyta naudotis neįgaliesiems.