NZT - straipsniai :Sklandi adaptacija NŽT – gerosios praktikos pavyzdys

 

English

 Pradžia
Lankytojų statistika
Iš viso apsilankė: 10059716
Šiandien apsilankė: 6230
Dabar naršo: 169
Aktualijos
2018-12-11
Sklandi adaptacija NŽT – gerosios praktikos pavyzdys

Nacionalinė žemės tarnyba, vertindama žmogiškųjų išteklių svarbą įstaigos veiklai, nuolat siekia personalo valdymo funkcijų efektyvumo, skatina pažangių personalo valdymo priemonių taikymą formuojant įstaigos organizacinę kultūrą. Viena iš žmogiškųjų išteklių valdymo ir motyvavimo priemonių, taikomų Nacionalinėje žemės tarnyboje, yra naujų darbuotojų adaptacijos programa. Nacionalinės žemės tarnybos adaptacijos programą Valstybės tarnybos departamentas pripažino gerosios praktikos pavyzdžiu.

Adaptacijos programos tikslas – padėti naujai priimtiems darbuotojams, taip pat darbuotojams, kurių pareigybės aprašyme nurodytos funkcijos pasikeičia visiškai ar iš dalies, kuo sėkmingiau adaptuotis institucijoje. Tai planingas procesas, padedantis naujam darbuotojui įsilieti į organizaciją, kolektyvą, įgyti pagrindinių žinių ir įgūdžių, be kurių jis negalėtų atlikti savo tiesioginio darbo.

Naujų darbuotojų adaptacijos programa, trunkanti 1–3 mėnesius (priklausomai nuo poreikio), NŽT taikoma nuo 2012 metų. Adaptacijos programos metu naujam Nacionalinės žemės tarnybos darbuotojui paskiriamas kuratorius, kuris supažindina naują darbuotoją su įstaigos veikla, principais, vertybėmis, darbo turiniu, aplinka ir pobūdžiu, kitais darbuotojais ir suteikia darbui reikalingų žinių ir praktinių įgūdžių. Kuratoriumi skiriamas patyręs Nacionalinės žemės tarnybos darbuotojas, kuris naujam darbuotojui perduoda savo žinias ir įgūdžius. Po adaptacijos programos gaunamas grįžtamasis ryšys: kuratorius užpildo programos dalyvio vertinimo anketą, o kuruojamasis – atsiliepimų apie integravimosi laikotarpį anketą. Darbuotojai adaptacijos programą vertina kaip labai naudingą ir vertingą patirtį. Dėmesys, skirtas naujam darbuotojui, atsiperka darbuotojų lojalumu Nacionalinei žemės tarnybai, didesne motyvacija dirbti ir siekti optimalių rezultatų.

 

 
Spausdinimo versija  Spausdinimo versija

  
     
Nacionalinė žemės tarnyba prie Žemės ūkio ministerijos. Kodas 188704927
 Gedimino pr. 19, LT-01103 Vilnius. Tel. 8 706 86666, faks. 8 706 86949, el. paštas nzt@nzt.lt
Biudžetinė įstaiga, duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.
Kontaktai | Svetainės struktūra | Lankytojo atmintinė
Pagrindinė svetainės versija pritaikyta naudotis neįgaliesiems.