English

 Pradžia
KONSULTAVIMASIS SU
VISUOMENE 
   VIEŠOSIOS KONSULTACIJOS  
 
Pranešėjų apsauga 
  PASITIKĖJIMO LINIJA  
  VIDINIS KANALAS  
 

 
Lankytojų statistika
Iš viso apsilankė: 27661594
Šiandien apsilankė: 5948
Dabar naršo: 49
  • Laisva valstybinė žemė
  • Žemės reforma
  • Dokumentų patikros
  • Aukcionai
  • Geodezija ir kartografija

Dėl maksimalaus įsigyjamo žemės ūkio paskirties žemės ploto

     Žemės ūkio paskirties žemės įsigijimo laikinojo įstatymo (Žin., 2003, Nr. 15-600; 2004, Nr. 124-4490) 4 straipsnio 1 dalyje nustatyta, jog asmenys gali įsigyti tiek žemės, kad bendras iš valstybės įgytos žemės ūkio paskirties žemės plotas būtų ne didesnis kaip 300 ha. Šio straipsnio 2 dalyje nustatyta, jog asmenys gali įsigyti tiek žemės, kad bendras vienam asmeniui priklausantis iš valstybės ir kitų asmenų įgytos žemės ūkio paskirties žemės plotas būtų ne didesnis kaip 500 ha.
     Šio straipsnio 1 dalies nuostatos numato, kiek iš viso asmuo gali įsigyti valstybinės žemės ūkio paskirties žemės, todėl nepriklausomai nuo to, kiek asmuo valstybinės žemės įsigijimo metu nuosavybės teise valdo anksčiau iš valstybės įsigytos žemės ūkio paskirties žemės, jo bendras iš valstybės įsigytos žemės ūkio paskirties žemės plotas (kartu su naujai įsigyjamu valstybinės žemės ūkio paskirties žemės sklypu) negali viršyti 300 ha, t. y. asmuo, įsigijęs iš valstybės maksimalų 300 ha žemės ūkio paskirties žemės plotą, vėliau šią žemę ar jos dalį perleidęs kitiems asmenims, neįgyja vėl teisės iš valstybės įsigyti žemės ūkio paskirties žemės.
     Šio įstatymo 4 straipsnio 2 dalies nuostatomis apibrėžiama iš viso didžiausias galimos įsigyti žemės ūkio paskirties žemės ploto dydis, neišskiriant asmenų, iš kurių įsigyjamas žemės ūkio paskirties žemės sklypas. Tačiau priešingai, nei pirmoje šio straipsnio dalyje, galimos įsigyti žemės maksimalus dydis nustatomas vertinant žemės perleidimo sandorio sudarymo metu asmens nuosavybės teise valdomos žemės ūkio paskirties žemės bendrą plotą, todėl nepriklausomai nuo to, kiek asmuo anksčiau buvo įsigijęs žemės ūkio paskirties žemės, jeigu jis žemės perleidimo sandorio sudarymo metu nevaldo nuosavybės teise 500 ha žemės ūkio paskirties žemės ir iš valstybės nebuvo įsigijęs 300 ha žemės ūkio paskirties žemės, t. y. atitinka minėtus Žemės ūkio paskirties žemės įsigijimo laikinojo įstatymo 4 straipsnio 1 dalies reikalavimus, tai šis asmuo turi teisę iš valstybės įsigyti žemės ūkio paskirties žemės tiek, kad kartu su įgyjamu žemės ūkio paskirties žemės sklypu bendras iš valstybės įgytos žemės ūkio paskirties žemės plotas būtų ne didesnis kaip 300 ha, o bendras jo valdomas žemės ūkio paskirties žemės plotas būtų ne didesnis kaip 500 ha.


Paskutinis atnaujinimas: 2012-12-03 14:43:24

Artimiausi renginiai
  
 
 

 

    

 
Nacionalinė žemės tarnyba prie Žemės ūkio ministerijos. Kodas 188704927
 Gedimino pr. 19, LT-01103 Vilnius. Tel. 8 706 86 666, el. paštas [email protected]
Biudžetinė įstaiga, duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.
Kontaktai | Svetainės struktūra 
Pagrindinė svetainės versija pritaikyta naudotis neįgaliesiems.