NZT - Dėl valstybinės žemės sklypų, reikalingų privatizuotiems ar privatizuojamiems statiniams ar įrenginiams eksploatuoti, nuomos

  NACIONALINĖ ŽEMĖS TARNYBA
PRIE APLINKOS MINISTERIJOS

 

English


 

  • Laisva valstybinė žemė
  • Žemės reforma
  • Dokumentų patikros
  • Aukcionai
  • Geodezija ir kartografija

Dėl valstybinės žemės sklypų, reikalingų privatizuotiems ar privatizuojamiems statiniams ar įrenginiams eksploatuoti, nuomos

     Lietuvos Respublikos žemės įstatymo (Žin., 1994, Nr. 34-620; 2004, Nr. 28-868) 9 straipsnio 1 dalies 2 punkte (toliau – Žemės įstatymas) nurodyta, kad valstybės įmonė Valstybės turto fondas (toliau –Turto fondas) valstybinės žemės sklypus įstatymų ir kitų teisės aktų nustatyta tvarka išnuomoja, kai valstybinės žemės sklypai yra priskirti privatizuotiems ir (ar) privatizuojamiems statiniams ir įrenginiams. Iš šios nuostatos akivaizdu, kad būtent objektas (privatizuoti ir (ar) privatizuojami statiniai ir įrenginiai) Lietuvos Respublikos žemės įstatyme nurodomas kaip būtina sąlyga valstybinės žemės sklypų nuomai. Tuo tarpu subjektui užtenka, kad jis atitiktų reikalavimą būti išsinuomojusiam privatizuojamą ar privatizuotą statinį ar įrenginį.
     Žemės įstatymo 7 straipsnio 1 dalies 3 punkte įtvirtinta, kad valstybės turto privatizavimo institucija Turto fondas yra valstybinės žemės patikėjimo teisės subjektas (patikėtinis), kai valstybinė žemė yra priskirta privatizuotiems ir (ar) privatizuojamiems statiniams ir įrenginiams. Turto fondo įstatų, patvirtintų Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2005 m. sausio 26 d. nutarimu Nr. 95 (Žin., 2005, Nr. 14-429), 6.3.3 punkte nurodyta, kad viena iš pagrindinių Turto fondo funkcijų yra nuomoti valstybei nuosavybės teise priklausantį turtą.
     Iš teisės aktų analizės galima daryti išvadą, kad valstybinės turto, kuris yra privatizavimo objektas, nuomos funkcija teisės aktais priskirta Turto fondui, taip pat akivaizdu, kad teisės aktai nenustato jokių apribojimų privatizavimo objektui priskirtą valstybinę žemę norinčiam išsinuomoti subjektui. Turto fondas gali valdyti, naudoti jam perduotą valstybės turtą ir disponuoti savo nuožiūra, tačiau nepažeisdamas valstybės interesų. Taigi, privatizavimo objektą iki jo privatizavimo išsinuomojantiems subjektams Turto fondas gali kartu išnuomoti ir patikėjimo teise valdomus valstybinės žemės sklypus (tik iki privatizavimo), priskirtus išnuomojamiems privatizavimo objektams bei reikalingus jiems eksploatuoti.
     Naudojamų kitos paskirties valstybinės žemės sklypų pardavimo ir nuomos taisyklių, patvirtintų Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1999 m. kovo 9 d. nutarimu Nr. 260 (Žin., 1999, Nr. 25-706; 2004, Nr. 167-6128; 2011, Nr. 53-2551) (toliau – Taisyklės), 10 punkte nustatyta, kad sprendimus parduoti valstybinės žemės sklypus, priskirtus privatizuotiems statiniams ir įrenginiams, priima Turto fondo vadovas, o 29.2 punkte nurodyta, kad sprendimą išnuomoti valstybinės žemės sklypus, priskirtus privatizuotiems statiniams ir įrenginiams, priima Turto fondo vadovas. Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1999 m. kovo 9 d. nutarimo Nr. 260 „Dėl naudojamų kitos paskirties valstybinės žemės sklypų pardavimo ir nuomos“ 2.2 punkte įtvirtinta, kad pagal Taisykles parduodami ir išnuomojami valstybinės žemės sklypai, užstatyti statiniais ar įrenginiais ir naudojami šiems statiniams ir įrenginiams eksploatuoti. Taigi Taisyklėse nustatyta konkreti tokių valstybinės žemės sklypų pardavimo ir nuomos tvarka. Nors teisės aktuose nėra tiesiogiai nustatyta, kokia tvarka gali būti išnuomojami valstybinės žemės sklypai privatizavimo objektą iki jo privatizavimo išsinuomojantiems subjektams, tačiau pagal analogiją minėtus valstybinės žemės sklypus Turto fondas gali nuomoti vadovaudamasis Taisyklėse nustatyta tvarka.

Informacija parengta pagal 2012-01-11 Žemės ūkio ministerijos raštą.


Paskutinis atnaujinimas: 2012-12-03 15:02:48

KONSULTAVIMASIS SU
VISUOMENE 
   VIEŠOSIOS KONSULTACIJOS  
 
Pranešėjų apsauga 
  PASITIKĖJIMO LINIJA  
  VIDINIS KANALAS  
Artimiausi renginiai
Apie nžt
Istorija
Logotipas
Apie NŽT 
Vykdomi projektai 
 


Informacija teikiama
tel. 8 706 86 666 ir
   8 706 85 087

 

Nepavykus prisiskambinti, prašome kreiptis el. paštu
[email protected]

 

 

 

Lankytojų statistika
Iš viso apsilankė: 32793433
Šiandien apsilankė: 9885
Dabar naršo: 88
  
 
 

 

    

 
Nacionalinė žemės tarnyba prie Aplinkos ministerijos. Kodas 188704927
 Gedimino pr. 19, LT-01103 Vilnius. Tel. 8 706 86 666, el. paštas [email protected]
Biudžetinė įstaiga, duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.
Kontaktai | Svetainės struktūra 
Pagrindinė svetainės versija pritaikyta naudotis neįgaliesiems.