NZT - straipsniai :EuroGeographics pateikė naujieną žemėlapių naudotojams – pirmuosius nemokamus žemėlapius Europai

  NACIONALINĖ ŽEMĖS TARNYBA
PRIE ŽEMĖS ŪKIO MINISTERIJOS

 

English

 Pradžia
Lankytojų statistika
Iš viso apsilankė: 28305792
Šiandien apsilankė: 3942
Dabar naršo: 117
Naujienos
2021-09-23
EuroGeographics pateikė naujieną žemėlapių naudotojams – pirmuosius nemokamus žemėlapius Europai

Nuo šiol naudotojai gali gauti pirmuosius nemokamus Europos žemėlapius „Open Maps For Europe“, esančius interneto svetainėje www.mapsforeurope.org

Į žemėlapių pirmąjį leidimą įtraukti keturi atviri duomenų rinkiniai, sukurti naudojant oficialius nacionalinius žemėlapius, gautus iš EuroGeographics narių. Nacionalinė žemės tarnyba nuo 2012 metų bendradarbiauja su EuroGeographics, teikia duomenis šiems projektams, taip prisidėdama ir prie jų sėkmės.

„Džiaugiamės, kad NŽT prisideda prie duomenų teikimo europiniu lygmeniu. Manome, kad įvairių šalių naudotojai galės sėkmingai naudoti duomenis atlikdami įvairius uždavinius“, — sako NŽT direktorius Laimonas Čiakas.

„EuroRegionalMap“ — įvairių temų topografiniai atvirieji duomenys 1: 250 000 masteliu — pradiniai duomenys, kuriuos pateikė 31 nacionalinės kartografavimo, kadastro ir žemės registravimo institucijos.

„EuroGlobalMap“ – įvairias temas apimantys atviri topografinius duomenys 1: 1 000 000 masteliu, dengiantys 55 Europos regiono šalis ir teritorijas.

EuroDEM — 1: 100 000 mastelio skaitmeninis atvirų duomenų aukščio modelis, kuriame pateikiami

26 nacionalinių kartografavimo, kadastrų ir žemės registravimo institucijų pateikti aukščio duomenys.

Open Gazetteer – atvira paslauga, kuria teikiami geografiniai vardai įvairiomis kalbomis, naudojant duomenis, pateiktus 36 nacionalinių kartografavimo, kadastro ir žemės registravimo institucijų.

Pirmame leidime taip pat yra visos Europos vaizdai, kuriuos pateikė Vokietijos federalinė kartografijos ir geodezijos agentūra — 10 metrų raiškos aukštos kokybės atvirų duomenų vaizdai ir mozaikos, kaip vienodi žemėlapių ir vizualizacijos pamatiniai produktai, sukurti iš Europos Sąjungos Žemės stebėjimo programos duomenų.

Naudotojai gali atrasti, peržiūrėti, pažymėti ir atsisiųsti atvirus duomenų rinkinius per internetinę sąsają, kurią sukūrė įmonė „ThinkWhere“. Pasak duomenų prieigos ir integracijos programų vadovės, pirmasis projekto leidimas yra pirmas žingsnis realizuojant atvirų geografinių erdvinių duomenų iš oficialių nacionalinių šaltinių potencialą, o jam tobulėjant, bus siekiama nuolat gerinti ir didinti aprėptį. Kitas etapas bus atviro kadastro rodyklės žemėlapio išleidimas 2022 m.

„Bendradarbiaudami, pateikdami visos Europos duomenis, mūsų nariai parodo ne tik tai, ką galima pasiekti bendradarbiaujant Europos mastu, bet ir visokeriopą naudą platesnei visuomenei ir jos gerovei“, — sako programos vadovė Angela Beiker.

Programos „Copernicus“ („Sentinel-2“, L1C-L2A) projektą „Atviri žemėlapiai Europai“ finansuoja Europos Sąjungos struktūriniai fondai, koordinuoja „EuroGeographics“ kartu su Nacionaliniu geografijos institutu (NGI) Belgijoje.

 

 
Spausdinimo versija  Spausdinimo versija

    

 
Nacionalinė žemės tarnyba prie Žemės ūkio ministerijos. Kodas 188704927
 Gedimino pr. 19, LT-01103 Vilnius. Tel. 8 706 86 666, el. paštas [email protected]
Biudžetinė įstaiga, duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.
Kontaktai | Svetainės struktūra 
Pagrindinė svetainės versija pritaikyta naudotis neįgaliesiems.