NZT - straipsniai :Greta Jonavos bus pastatytas ilgiausias geležinkelio tiltas Baltijos šalyse

 

English

 Pradžia
Lankytojų statistika
Iš viso apsilankė: 27263621
Šiandien apsilankė: 3617
Dabar naršo: 157
Naujienos
2022-07-25
Greta Jonavos bus pastatytas ilgiausias geležinkelio tiltas Baltijos šalyse

Praėjusią savaitę (liepos 22 d.) prie Jonavos buvo įkastas simbolinis ženklas, žymintis „Rail Baltica“ geležinkelio tilto per Nerį statybų pradžią. Šį sudėtingą inžinerinį statinį planuojama pastatyti per 2,5 metų, – tai bus ilgiausias geležinkelio tiltas Baltijos šalyse.

Tilto atidarymo ceremonijoje dalyvavo Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė, Jonavos miesto meras Mindaugas Sinkevičius, LTG Infra“, „RB Rail AS“ ir kitų projektą „Rail Baltica“ įgyvendinančių institucijų bei organizacijų vadovai, partneriai, tarp jų ir Nacionalinės žemės tarnybos atstovai.

Nacionalinė žemės tarnyba, drauge su kitais partneriais aktyviai dalyvaudama įgyvendinant „Rail Baltica“ projektą, žymiai prisidėjo prie valstybinės žemės sklypų paėmimo visuomenės poreikiams ir kitų žemės valdymo procedūrų bei projekto įgyvendinimo greta Jonavos statant minėtą tiltą.

Lietuvos Respublikos Vyriausybė 2017 m. sausio 11 d. nutarimu Nr. 31 „Dėl Europinio standarto geležinkelio linijos Kaunas–Lietuvos ir Latvijos valstybių siena specialiojo plano patvirtinimo ir žemės paėmimo visuomenėms poreikiams Europinio standarto geležinkelio linijai Kaunas–Lietuvos ir Latvijos valstybių siena nutiesti procedūros pradžios“ patvirtino Europinio standarto geležinkelio linijos Kaunas–Lietuvos ir Latvijos valstybių siena specialųjį planą. Vadovaujantis patvirtintu specialiuoju planu buvo rengiamas „Rail Baltica“ linijos Kaunas–Ramygala 1435 mm vėžės geležinkelio kelio ruože Šveicarija–Žeimiai, Jonavos r. sav., statinio techninis projektas. Pagal parengtus projektinius sprendinius nustatyta, kad dalis su geležinkelio infrastruktūra susijusių objektų patenka ne tik į valstybinę žemę, kuri patikėjimo teise valdoma projekte įvardyto statytojo (AB „LTG Infra“), bet ir į valstybinę žemę, kuri patikėjimo teise yra valdoma Nacionalinės žemės tarnybos. Suformuoti valstybinės žemės sklypai yra kitos paskirties, naudojimo būdas – susisiekimo ir inžinerinių tinklų koridorių teritorijos. Taip pat žemės sklypuose yra įregistruota geležinkelio kelių ir jų įrenginių, geležinkelio želdinių apsaugos zona, kurioje projektuojami minėti objektai.

Tiltas bus statomas netoli miesto, todėl bus įrengiamos triukšmą slopinančios sienutės ir priimti kiti triukšmą padėsiantys valdyti sprendimai. Šiuo metu Jonavos rajone taip pat pradėti „Rail Baltica“ geležinkelio infrastruktūros – vietinės reikšmės privažiuojamųjų kelių – tiesimo darbai. Įgyvendinant tilto statybą bus rekonstruojama melioracijos sistema, elektros, telekomunikacijų, vandentiekio tinklai, remontuojamas šalia einantis rajoninis kelias bei įrengiama nuovaža, tvarkoma aplinka.

 

 
Spausdinimo versija  Spausdinimo versija

    
 
Nacionalinė žemės tarnyba prie Žemės ūkio ministerijos. Kodas 188704927
 Gedimino pr. 19, LT-01103 Vilnius. Tel. 8 706 86 666, el. paštas [email protected]
Biudžetinė įstaiga, duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.
Kontaktai | Svetainės struktūra 
Pagrindinė svetainės versija pritaikyta naudotis neįgaliesiems.