NZT - Klausimai-atsakymai

 

English

 Pradžia
Lankytojų statistika
Iš viso apsilankė: 27710351
Šiandien apsilankė: 11743
Dabar naršo: 128
Klausimai-atsakymai
2022-07-29
Kokia tvarka turi būti vykdomas žemės sklypo naudojimo tvarkos nustatymas bendraturčiams, kai vienas iš jų yra Lietuvos valstybė?

Vadovaujantis Lietuvos Respublikos civilinio kodekso 4.81 straipsnio 1 dalimi, namo, buto ar kito nekilnojamojo daikto bendraturčiai turi teisę tarpusavio susitarimu nustatyti tvarką, pagal kurią bus naudojamasi atskiromis izoliuotomis to namo, buto patalpomis ar kito nekilnojamojo daikto konkrečiomis dalimis, atsižvelgdami į savo dalį, turimą bendrosios dalinės nuosavybės teise. 

Žemė, kaip ir bet kuris kitas bendrosios dalinės nuosavybės objektas, valdoma, ja naudojamasi ir disponuojama bendraturčių sutarimu. Nustatant naudojimosi žemės sklypu tvarką, turi būti parengtas žemės sklypo planas su bendraturčiams išskirtomis žemės sklypo dalimis. Žemės sklypo planas turėtų būti rengiamas privataus asmens, pageidaujančio nustatyti naudojimosi tvarką bendrosios dalinės nuosavybės teise su valstybe valdomu žemės sklypu, iniciatyva ir privataus asmens lėšomis. Žemės sklypo bendraturčiams tenkančios žemės sklypo dalys turi būti tokios, kad kiekvienam bendraturčiui išskirta žemės sklypo dalis būtų racionalių ribų, jeigu valstybei priskirtoje dalyje yra statinių ir įrenginių, turi būti užtikrinta galimybė juos naudoti pagal paskirtį. Nustatoma naudojimosi tvarka kiekvienu konkrečiu atveju turi būti tokia, kad nekiltų prielaidų konfliktinėms situacijoms atsirasti. Parengtas žemės sklypo planas su bendraturčiams išskirtomis dalimis turi būti suderintas su Nacionalinės žemės tarnybos teritoriniu skyriumi pagal žemės sklypo buvimo vietą. 

Susitarimas dėl naudojimosi žemės sklypu tvarkos nustatymo turi būti patvirtintas notaro. Susitarimo patvirtinimo išlaidas apmoka privatus asmuo, inicijavęs naudojimosi tvarkos žemės sklypu nustatymą. 

Išsamesnės informacijos galite rasti: https://www.nzt.lt/go.php/lit/Naudojimosi-zemes-sklypu-tvarkos-nustatymas-kai-vienas-is-bendraturciu-yra-valstybe-/1

Atgal
    

 
Nacionalinė žemės tarnyba prie Žemės ūkio ministerijos. Kodas 188704927
 Gedimino pr. 19, LT-01103 Vilnius. Tel. 8 706 86 666, el. paštas [email protected]
Biudžetinė įstaiga, duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.
Kontaktai | Svetainės struktūra 
Pagrindinė svetainės versija pritaikyta naudotis neįgaliesiems.