NZT - Klausimai-atsakymai

 

English

 Pradžia
Lankytojų statistika
Iš viso apsilankė: 27710580
Šiandien apsilankė: 11972
Dabar naršo: 121
Klausimai-atsakymai
2022-07-29
Kokiais atvejais pažeidėjui gali būti nepradėta administracinių nusižengimų teisena ir netaikoma administracinė atsakomybė, o pareiškiama žodinė pastaba?

Nacionalinės žemės tarnybos teritoriniai skyriai, vykdydami vieną svarbiausių savo funkcijų – žemės naudojimo valstybinę kontrolę, nustatę žemės naudojimo tvarkos pažeidimus pažeidėjams taiko administracinę atsakomybę. Tačiau nuo 2022 m. liepos 1 d. NŽT darbuotojai tam tikrais atvejais turi teisę nepradėti administracinių nusižengimų teisenos procedūrų, o vietoj jų asmenims galės skirti žodinę pastabą. Tai reiškia, kad asmuo nebus laikomas baustu administracine tvarka.

Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso (ANK) 12 straipsnis Nacionalinei žemės tarnybai suteikia teisę trimis atvejais asmenų atžvilgiu nepradėti administracinių nusižengimų teisenos ir jiems pareikšti žodinę pastabą dėl šių nustatytų pažeidimų:

1. Privalomų dirvožemio apsaugos nuo vėjo ar vandens sukeliamos erozijos ir kitų dirvožemio būklę bloginančių procesų priemonių nevykdymas (ANK 258 straipsnis).

2. Žemės sklypų naudojimas ne pagal nustatytą pagrindinę žemės naudojimo paskirtį ir (ar) būdą, taip pat trukdymas žemės naudotojui naudoti žemę pagal nustatytą pagrindinę žemės naudojimo paskirtį ir (ar) būdą (ANK 261 straipsnio 1 dalis).

3. Privačios nuosavybės ar patikėjimo teise priklausančios, perduotos neatlygintinai naudotis pagal panaudos sutartį, nuomojamos ar subnuomojamos žemės iki trijų hektarų ploto nesutvarkymas taip, kad ji būtų tinkama naudoti pagal pagrindinę naudojimo paskirtį (ANK 333 straipsnio 1 dalis).

Padaryta veika taip pat turi atitikti Kriterijų, kuriais vadovaujantis administracinio nusižengimo požymių turinti veika laikoma mažai pavojinga, sąraše nurodytus kriterijus (/go.php/lit/Veiklos-sritys). Pažymime, kad administracinių nusižengimų požymių turinti veika galės būti laikoma mažai pavojinga ir asmeniui galės būti pareikšta žodinė pastaba, jeigu jo padaryta veika atitiks visus minėtame kriterijų sąraše nurodytus kriterijus ir atskiram administraciniam nusižengimui nustatytą kriterijų (jeigu toks nustatytas).

Atkreipiame dėmesį! Nepaisant to, kad asmenims bus skirtos žodinės pastabos, nustatytus žemės naudojimo tvarkos pažeidimus privaloma pašalinti. Jeigu bus nustatyta, kad pažeidimai nepašalinti, antrą kartą žodinė pastaba asmeniui negalės būti skiriama ir jo atžvilgiu bus pradedama administracinių nusižengimų teisena.

Atgal
    

 
Nacionalinė žemės tarnyba prie Žemės ūkio ministerijos. Kodas 188704927
 Gedimino pr. 19, LT-01103 Vilnius. Tel. 8 706 86 666, el. paštas [email protected]
Biudžetinė įstaiga, duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.
Kontaktai | Svetainės struktūra 
Pagrindinė svetainės versija pritaikyta naudotis neįgaliesiems.