NZT - Klausimai-atsakymai

 

English

 Pradžia
Lankytojų statistika
Iš viso apsilankė: 27701028
Šiandien apsilankė: 2420
Dabar naršo: 114
Klausimai-atsakymai
2022-07-29
Kyla daug klausimų dėl galimybės statyti valstybinėje nuomojamoje žemėje ir dėl atlyginimo už galimybę statyti ir (ar) rekonstruoti statinius ar įrenginius apskaičiavimo. Gal galėtumėte informuoti, koks prašymas turėtų būti pateiktas Nacionalinei žemės tarnybai?

Informuojame, kad Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimas Nr. 322 „Dėl Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1999 m. kovo 9 d. nutarimo Nr. 260 „Dėl naudojamų kitos paskirties valstybinės žemės sklypų pardavimo ir nuomos“ pakeitimo“ (toliau – Nutarimas) reglamentuoja statybas valstybinėje žemėje. 

Valstybinės žemės sklypo nuomos sutarties pakeitimą (esant poreikiui) bei atlyginimo už galimybę statyti ir (ar) rekonstruoti statinius ar įrenginius apskaičiavimą valstybinės žemės sklypo nuomininko prašymu atlieka Nacionalinės žemės tarnybos teritorinis skyrius pagal žemės sklypo buvimo vietą. 

Pagal Nutarimo nuostatas, statyti naujus ir (ar) rekonstruoti esamus statinius ar įrenginius išnuomotame valstybinės žemės sklype (jo dalyje) galima, kai valstybinės žemės sklypas (jo dalis) išnuomotas Žemės įstatymo 9 straipsnio 6 dalies 1 punkte nustatyta tvarka. 

Galimybė statyti naujus ir (ar) rekonstruoti esamus statinius ar įrenginius nuomininko prašymu (galima pateikti ir laisva forma) gali būti įrašoma sudarant valstybinės žemės nuomos sutartį arba susitarimą dėl valstybinės žemės nuomos sutarties pakeitimo, prireikus, pakeičiant išnuomoto žemės sklypo pagrindinę žemės naudojimo paskirtį ir (ar) būdą. Tokie prašymai galės būti  tenkinami, jeigu atitiks dvi pagrindines sąlygas:

1) statyba ir (ar) rekonstravimas šiame žemės sklype galimi pagal galiojančius teritorijų planavimo dokumentų sprendinius;
2) valstybinės žemės sklypas yra išnuomotas ilgesniam nei 3 metų laikotarpiui. 

Valstybinės žemės sklypo nuomos sutartyje turi būti nurodoma, kad nuomininkas galimybę statyti ir (ar) rekonstruoti statinius ar įrenginius įgyja tik sumokėjęs į valstybės ir savivaldybės, kurios teritorijoje yra žemės sklypas, biudžetus Žemės įstatymo 91 straipsnio 3 ir 4 dalyse nurodytą atlyginimą už galimybę statyti ir (ar) rekonstruoti statinius ar įrenginius. 

Dėl atlyginimo už galimybę statyti ir (ar) rekonstruoti statinius ar įrenginius apskaičiavimo valstybinės žemės sklypo nuomininkas turi kreiptis į Nacionalinės žemės tarnybos teritorinį skyrių pagal žemės sklypo buvimo vietą ir kartu su prašymu privalo pateikti šiuos dokumentus:
1) ne senesnes kaip dvejų metų statinių, įrenginių ir žemės sklypo kadastro duomenų bylas;
2) statinio projektą;
3) įrenginio techninį projektą (kai statomas naujas ar rekonstruojamas esamas įrenginys). 

Nacionalinė žemės tarnybos specialistai galės apskaičiuoti atlyginimo dydį tik gavę visus privalomus dokumentus. 

Nuomininkui sumokėjus apskaičiuotą atlyginimą, savivaldybės administracija turės teisę išduoti statybą leidžiantį dokumentą (jeigu toks dokumentas reikalingas), ir statytojas galės pradėti statybos ar rekonstrukcijos darbus išnuomotoje valstybinėje žemėje.

Atgal
    

 
Nacionalinė žemės tarnyba prie Žemės ūkio ministerijos. Kodas 188704927
 Gedimino pr. 19, LT-01103 Vilnius. Tel. 8 706 86 666, el. paštas [email protected]
Biudžetinė įstaiga, duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.
Kontaktai | Svetainės struktūra 
Pagrindinė svetainės versija pritaikyta naudotis neįgaliesiems.