NZT - straipsniai :NŽT įgyvendina valstybinės žemės valdymo paslaugų ir įrankių sukūrimo projektą

  NACIONALINĖ ŽEMĖS TARNYBA
PRIE APLINKOS MINISTERIJOS

 

English

 Pradžia
Lankytojų statistika
Iš viso apsilankė: 32793326
Šiandien apsilankė: 9778
Dabar naršo: 82
Naujienos
2023-11-23
NŽT įgyvendina valstybinės žemės valdymo paslaugų ir įrankių sukūrimo projektą

Nacionalinė žemės tarnyba (NŽT), kartu su partneriais –  VĮ Žemės ūkio duomenų centru, Valstybine teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos, VĮ Registrų centru, Lietuvos Respublikos aplinkos ministerija, pradėjo įgyvendinti projektą „Valstybinės žemės valdymo paslaugų bei įrankių sukūrimas Teritorijų planavimo ir statybos vartų informacinėje sistemoje“. Projekto administravimą vykdo Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos Aplinkos projektų valdymo agentūra.

Projekto metu 68 -iems valstybinės žemės patikėtiniams bus sukurti technologiniai sprendimai ir įrankiai, leisiantys efektyviai planuoti, valdyti ir administruoti valstybinę žemę elektroninėmis priemonėmis. Taip yra siekiama užtikrinti bendrą žemės administravimo ir tvarkymo procesą, vienodas valstybinės žemės patikėtinių įgyvendinimo funkcijas ir jų kontrolę. Taip pat naujieji įrankiai leis tinkamai tvarkyti bei teikti naudotojams informaciją apie Lietuvos Respublikos žemės fondą, žemės naudmenų sudėtį ir kitą informaciją apie žemę, panaudojant esamų sistemų integraciją ir pakartotinį duomenų naudojimą.

Projekto tikslas – sukurti valstybinės žemės valdymo ir naudojimo procesą vieno langelio principu, įgyvendinti galimybę stebėti paslaugų teikimo eigą.

Projektas įgyvendinamas pagal planą „Naujos kartos Lietuva“, kurį finansuoja Europos Sąjungos priemonė „NextGenerationEU“, tam skyrusi 907 309,50 eurų. Iš valstybės biudžeto papildomai skiriama 93 190,50 eurų.

Valstybinės žemės valdymo paslaugų bei įrankių sukūrimo projektą numatoma užbaigti iki 2025 metų.

Įgyvendinus projekto (projekto trukmė 15 mėn.) veiksmus, per Topografijos, inžinerinės infrastruktūros, teritorijų planavimo ir statybos elektroninių vartų informacinę sistemą (TPS Vartai) bus teikiamos sukurtos Žemės informacinės sistemos (ŽIS) paslaugos.

Be to, įgyvendinant projekto veiklas bus sukurtas ŽIS paslaugų valdymo posistemis ir skaitmenizuotos šiuo metu vykdomos 24 administracinės paslaugos, tokios kaip: sprendimų nuomoti, parduoti, suteikti neatlygintinai naudotis sprendimų priėmimas, servitutų nustatymas ir pan. Sukurtos el. paslaugos bus prieinamos inicijuoti (užsakyti) per Elektroninių vadžios vartų portalą www.epaslaugos.lt ir pateikiamas užsakytos paslaugos suteikimo ar nesuteikimo faktas.

Taip pat bus sukurtas ŽIS erdvinių duomenų valdymo posistemis, kuris bus naudojamas kaip valstybinės žemės patikėtinių veiklos, susijusios su valstybinės žemės administravimu, viešinimo įrankis, kuris leis stebėti ne tik el. paslaugos suteikimo statuso pasikeitimą, bet ir teikti visuomenei informaciją apie veiksmus, tokius kaip: sutikimų išdavimas, valstybinės žemės panaudojimas (nuoma, panauda) ar servitutų nustatymas ir pan. Posistemio kaupiama informacija taip pat bus naudojama visų valstybinės žemės patikėtinių ir Aplinkos ministerijos, siekiant atlikti įvairią valstybinės žemės pokyčio (ploto, paskirties) stebėseną ir analizę tiek visos Lietuvos teritorijos, tiek atskirų savivaldybių mastu. Erdvinių duomenų priemonėmis bus lengvai identifikuojami konkrečių valstybinės žemės sklypų ir nesuformuotos valstybinės žemės patikėtiniai.

 
Spausdinimo versija  Spausdinimo versija

    

 
Nacionalinė žemės tarnyba prie Aplinkos ministerijos. Kodas 188704927
 Gedimino pr. 19, LT-01103 Vilnius. Tel. 8 706 86 666, el. paštas [email protected]
Biudžetinė įstaiga, duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.
Kontaktai | Svetainės struktūra 
Pagrindinė svetainės versija pritaikyta naudotis neįgaliesiems.