NZT - straipsniai :Aptartos žemės reformos žemėtvarkos projektų rengimo perspektyvos 2023–2025 m.

  NACIONALINĖ ŽEMĖS TARNYBA
PRIE APLINKOS MINISTERIJOS

 

English

 Pradžia
Lankytojų statistika
Iš viso apsilankė: 29449730
Šiandien apsilankė: 7421
Dabar naršo: 90
Naujienos
2023-01-19
Aptartos žemės reformos žemėtvarkos projektų rengimo perspektyvos 2023–2025 m.

Nacionalinė žemės tarnyba (NŽT), siekdama užtikrinti sklandų žemės reformos žemėtvarkos projektų ir jiems prilyginamų žemės sklypų planų rengimą 2023–2025 metų laikotarpiu, organizavo pasitarimą / profesinę diskusiją su tokių projektų rengėjais. Pasitarime dalyvavo 17 rangovų įmonių atstovų.

NŽT vadovas Saulius Mocevičius akcentavo, kad įvykę NŽT pavaldumo pokyčiai neturės įtakos šiais metais numatytiems darbams, todėl pagrindinis susitikimo tikslas – aptarti sklandų projektų rengimo sutarčių vykdymą užtikrinant kokybišką darbų atlikimą, taip pat tinkamai pasiruošti būsimiems projektavimo paslaugų pirkimo konkursams.

Artimiausiu metu NŽT numato pirkti paslaugas žemės reformos žemėtvarkos projektams rengti 4-iuose  rajonuose, o antroje metų pusėje – dar 24-iuose rajonuose. Šią informaciją pristatant pasitarime rangovai buvo kviečiami aktyviai dalyvauti paslaugų pirkimo konkursuose.    

Projektų rangovai pasidalijo savo praktine patirtimi rengiant projektus, supažindino su pasitaikančiomis problemomis ir iššūkiais atliekant žemės reformos žemėtvarkos projektų rengimo bei įgyvendinimo darbus. 

Diskusijos dalyviai vieningai sutarė, kad tik nuosekliai ir kokybiškai parengti žemėtvarkos projektai gali užtikrinti racionalų ir efektyvų valstybinės ir privačios žemės tvarkymą ir administravimą.

Žemės reformos žemėtvarkos projektas yra žemės valdos projektas, kuris yra rengiamas tik kaimo gyvenamosiose vietovėse bei teisės aktuose nustatyta tvarka miestams po 1995 m. birželio 1 d. priskirtose teritorijose.

Žemėtvarkos projektuose suprojektuojami grąžinami natūra, perduodami, suteikiami nuosavybėn neatlygintinai, perduodami neatlygintinai naudotis ar patikėjimo teise valdyti, taip pat parduodami ar išnuomojami iš valstybės žemės ūkio paskirties, miškų ūkio paskirties, vandens ūkio paskirties ir kitos paskirties žemės sklypai. Projektuose taip pat nustatomos viešiesiems poreikiams naudojamų neprivatizuojamų žemės sklypų ribos ir specialiosios žemės naudojimo sąlygos. 

 
 
Spausdinimo versija  Spausdinimo versija

    

 
Nacionalinė žemės tarnyba prie Aplinkos ministerijos. Kodas 188704927
 Gedimino pr. 19, LT-01103 Vilnius. Tel. 8 706 86 666, el. paštas [email protected]
Biudžetinė įstaiga, duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.
Kontaktai | Svetainės struktūra 
Pagrindinė svetainės versija pritaikyta naudotis neįgaliesiems.