NZT - straipsniai :Akmenės rajono savivaldybėje aptartos 2022 metų darbų aktualijos

 

English

 Pradžia
Lankytojų statistika
Iš viso apsilankė: 25145759
Šiandien apsilankė: 10217
Dabar naršo: 100
Aktualijos
2022-01-26
Akmenės rajono savivaldybėje aptartos 2022 metų darbų aktualijos

Akmenės rajono savivaldybėje – Naujojoje Akmenėje įvyko išplėstinis Nacionalinės žemės tarnybos (NŽT) Akmenės skyriaus darbuotojų ir savivaldybės administracijos atstovų susitikimas.

Susitikimo metu, dalyvaujant savivaldybės merui Vitalijui Mitrofanovui, mero pavaduotojui Tomui Martinaičiui, administracijos direktorei Aromedai Laucienei, direktorės pavaduotojui Artūrui Pekauskui, savivaldybės skyrių vedėjams, specialistams bei seniūnams, aptarti šiuo metu aktualūs žemės tvarkymo ir administravimo klausimai ir Akmenės rajono savivaldybėje 2022 metais planuojami didesni investiciniai projektai.

Viena iš svarbesnių svarstytų temų – kitos paskirties žemės tvarkymas: žemės sklypų formavimo, nuomos ir perdavimo patikėjimo ir panaudos teisėmis aktualijos. NŽT Akmenės skyriaus vedėjas Zigmantas Šimkus pristatė naujausius teisės aktų pakeitimus, susijusius su kitos paskirties žemės sklypų formavimu bei jų suteikimu naudotis. NŽT atstovai pabrėžė, kad Akmenės rajono savivaldybės ne visi kompleksiniai teritorijų planavimo dokumentai yra tinkamai paviešinti, po

2021 m. liepos 1 d. kyla problemų dėl tinkamo teritorijų planavimo dokumento pasirinkimo, vykdant pertvarkymo darbus jau suformuotose teritorijose.

Susitikime buvo nagrinėjamos ir sklypų formavimo metu daromos klaidos (pateikta pavyzdžių kitos paskirties žemės sklypų formavimo klausimais), aptartos galimos grėsmės ir sėkmingo procedūrų užtikrinimo galimybės, taip pat aptartos įvairios konkrečios situacijos bei 2022 metų bendri darbai šioje srityje.

Z. Šimkus pasiūlė Akmenės rajono savivaldybei 2022 metais didesnį dėmesį skirti teritorijoms, kuriose numatomi investiciniai projektai, žemės suteikimo patikėjimo teise valdymo įteisinimui, tada Savivaldybė galėtų savarankiškiau spręsti šių teritorijų nuomos klausimus.

Susitikimo metu sutarta šiais metais kartu su seniūnais vertinti nenaudojamas, apleistas kaimų teritorijas (buvusių gamybinių centrų, fermų ir pan.), kurios galėtų būti sutvarkytos ir suteiktos naudotis (parduotos ar išnuomotos aukciono būdu) asmenims žemės ūkio ar kitai veiklai vykdyti, ir kartu nustatyti kuo tikslesnę informaciją apie laisvos valstybinės žemės teritorijas.

Taip pat nutarta, kad tikslinga ir toliau, atsiradus konkrečių nagrinėtinų ar kartu spręstinų klausimų, rengti bendrus susitikimus.

 

 

 

 
Spausdinimo versija  Spausdinimo versija

  Geoportalas INSPIRE įgyvendinimas Lietuvoje Elektroninės paslaugos
 Žemės stebesėnos programa   LITPOS  
Nacionalinė žemės tarnyba prie Žemės ūkio ministerijos. Kodas 188704927
 Gedimino pr. 19, LT-01103 Vilnius. Tel. 8 706 86666, faks. 8 706 86949, el. paštas nzt@nzt.lt
Biudžetinė įstaiga, duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.
Kontaktai | Svetainės struktūra | Lankytojo atmintinė
Pagrindinė svetainės versija pritaikyta naudotis neįgaliesiems.