NZT - straipsniai :Rekomendacija matininkams dėl kviestinių asmenų informavimo

  NACIONALINĖ ŽEMĖS TARNYBA
PRIE ŽEMĖS ŪKIO MINISTERIJOS

 

English

 Pradžia
Lankytojų statistika
Iš viso apsilankė: 28326525
Šiandien apsilankė: 2683
Dabar naršo: 161
Naujienos
2020-11-23
Rekomendacija matininkams dėl kviestinių asmenų informavimo

Pastaruoju metu Nacionalinė žemės tarnyba (NŽT) gauna paklausimų iš matininkų, kaip vykdyti žemės sklypų kadastrinius matavimus Lietuvoje paskelbus karantiną, – ar kviesti žemės sklypų savininkus į žemės sklypų ribų paženklinimą. Skelbiame Žemės ūkio ministerijos rekomendaciją šiuo klausimu. 

Teisės aktuose nėra nurodyti konkretūs ribojimai, reglamentuojantys matininkų darbą atliekant žemės sklypo kadastrinius matavimus karantino režimo Lietuvoje metu, tačiau kviesdamas į žemės sklypo ribų ženklinimą žemės sklypo savininką (esamąjį arba būsimąjį) arba jo įgaliotą asmenį ir kviestinius asmenis (gretimų sklypų savininkus arba jų įgaliotus asmenis) matininkas turi užtikrinti, kad būtų laikomasi visų Vyriausybės nurodytų saugumo reikalavimų. 

Tuo atveju, jeigu matininkas karantino režimo Lietuvoje metu vykdydamas žemės sklypo ribų paženklinimo vietovėje procedūras negali užtikrinti Vyriausybės nurodytų saugumo reikalavimų, kviestinių asmenų į žemės sklypo paženklinimą vietovėje galėtų nekviesti, tačiau minėtiems asmenims registruotu laišku privalėtų išsiųsti žemės sklypo ribų paženklinimo–parodymo akto kopiją ir žemės sklypo plano fragmentą (ištrauką) susipažinti ar galimoms pastaboms dėl žemės sklypo kadastrinių matavimų pateikti. 

Primename, kad žemės sklypų kadastrinių matavimų atlikimo tvarką reglamentuoja Lietuvos Respublikos nekilnojamojo turto kadastro nuostatai, patvirtinti Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2002 m. balandžio 15 d. nutarimu Nr. 534 „Dėl Lietuvos Respublikos nekilnojamojo turto kadastro nuostatų patvirtinimo“ (toliau – Nuostatai). Nuostatų 32.1.1 papunktyje nurodyta, kad žemės sklypo ribos vietovėje paženklinamos dalyvaujant žemės sklypo savininkui (esamajam arba būsimajam) arba jo įgaliotam asmeniui, taip pat suinteresuotiems asmenims – gretimų sklypų savininkams arba jų įgaliotiems asmenims (toliau – kviestiniai asmenys). Paženklinus žemės sklypo ribas, surašomas žemės sklypo ribų paženklinimo–parodymo aktas. Aktą pasirašo dalyvavusieji paženklinant žemės sklypo ribas kviestiniai asmenys, vykdytojas ir užsakovas arba jo įgaliotas asmuo. 

Taip pat Nuostatų 32.1.1.3 papunktyje nurodytos aplinkybės, kaip turi elgtis matininkas, jeigu kviestiniai asmenys į žemės sklypo paženklinimą neatvyksta. Minėtame papunktyje nurodyta, kad kviestiniams asmenims, kurie neatvyko ir (arba) kurie atvyko, tačiau nepateikė pastabų raštu ir (arba) atsisakė pasirašyti paženklinimo–parodymo akte, vykdytojas registruotu laišku išsiunčia žemės sklypo ribų paženklinimo–parodymo akto kopiją ir žemės sklypo plano fragmentą (ištrauką), kur nurodomi paženklinimo metu nustatyti paženklintojo ir besiribojančio žemės sklypo ribų posūkio taškai, jų koordinatės valstybinėje koordinačių sistemoje ir šių žemės sklypų kadastro numeriai. Be to, kviestiniams asmenims pranešama, kad pastabas dėl kadastrinių matavimų ir jų metu surašyto žemės sklypo ribų paženklinimo–parodymo akto jie gali pateikti vykdytojo nurodytu adresu raštu ne vėliau kaip per 30 dienų nuo žemės sklypo ribų paženklinimo–parodymo akto kopijos ir žemės sklypo plano fragmento (ištraukos) gavimo. 

Žemės ūkio ministerijos raštą dėl matininkų darbo atliekant žemės sklypo kadastrinius matavimus karantino režimo Lietuvoje metu rasite čia.

 

 

 
Spausdinimo versija  Spausdinimo versija

    

 
Nacionalinė žemės tarnyba prie Žemės ūkio ministerijos. Kodas 188704927
 Gedimino pr. 19, LT-01103 Vilnius. Tel. 8 706 86 666, el. paštas [email protected]
Biudžetinė įstaiga, duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.
Kontaktai | Svetainės struktūra 
Pagrindinė svetainės versija pritaikyta naudotis neįgaliesiems.