NACIONALINĖ ŽEMĖS TARNYBA
PRIE ŽEMĖS ŪKIO MINISTERIJOS

 

English

 Pradžia
KONSULTAVIMASIS SU
VISUOMENE 
   VIEŠOSIOS KONSULTACIJOS  
 
Pranešėjų apsauga 
  PASITIKĖJIMO LINIJA  
  VIDINIS KANALAS  
 

 
Lankytojų statistika
Iš viso apsilankė: 28327790
Šiandien apsilankė: 3947
Dabar naršo: 183
  • Laisva valstybinė žemė
  • Žemės reforma
  • Dokumentų patikros
  • Aukcionai
  • Geodezija ir kartografija

Žemės naudojimo valstybinės kontrolės vykdymas

Tikslas. Užtikrinti žemės naudojimą reglamentuojančių įstatymų ir Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimų vykdymą. Tikrinama, ar žemės savininkai ir kiti žemės naudotojai žemę naudoja pagal žemės sklypo pagrindinę paskirtį ir naudojimo būdą, ar laikomasi žemės sklypui nustatytų servitutų, ar vykdant ūkinę ar kitą veiklą saugomas dirvožemis, neužimama kita privati ar valstybinė žemė, nepažeidžiamos nustatytos žemės sklypų ribos, nenaikinami (negadinami) riboženkliai ir geodeziniai punktai, taip pat tikrinama sutarčių, pagal kurias išnuomoti valstybiniai žemės sklypai, sąlygų laikymasis. 

Žemės naudojimo patikrinimai

Neplaniniai. Atliekami pagal asmenų prašymus, skundus ar pranešimus apie galbūt padarytus žemės naudojimo pažeidimus, arba turint informacijos ir kilus pagrįstų įtarimų apie padarytus žemės naudojimo pažeidimus, taip pat tikrinant, ar pašalinti anksčiau nustatyti žemės naudojimo tvarkos pažeidimai.
Planiniai. Atliekami pagal Nacionalinės žemės tarnybos prie Žemės ūkio ministerijos (toliau – Nacionalinė žemės tarnyba) teritorinio skyriaus vedėjo patvirtintą einamųjų metų atitinkamame ketvirtyje numatomų atlikti planinių žemės naudojimo patikrinimų sąrašą.
Planinio žemės naudojimo patikrinimo metu vietoje pildomas Žemės naudojimo tvarkos reikalavimų žemės naudotojams kontrolinis klausimynas, kuris taip pat siunčiamas žemės savininkui, naudotojui ir kitiems suinteresuotiems asmenims kartu su pranešimu apie numatytą atlikti planinį žemės naudojimo patikrinimą: Žemės naudojimo tvarkos reikalavimų žemės naudotojams kontrolinis klausimynas.

Žemės naudojimo patikrinimo aktas. Nacionalinės žemės tarnybos darbuotojas dėl kiekvieno tikrinamo objekto žemės naudojimo patikrinimo metu vietoje surašo atskirą žemės naudojimo patikrinimo aktą, kuriame aprašomos nustatytos aplinkybės ir, jeigu nustatyta, aprašomi žemės naudojimo tvarkos pažeidimų požymiai. Kai yra atliekamas patikrinimas, susijęs su keliais žemės sklypais (pavyzdžiui, dėl bendros žemės sklypų ribos), ir nėra tikslinga surašyti atskirų žemės naudojimo patikrinimo aktų, gali būti surašomas bendras (vienas) žemės naudojimo patikrinimo aktas.

Kas atlieka žemės naudojimo patikrinimus? Nacionalinės žemės tarnybos vadovo įgalioti Nacionalinės žemės tarnybos pareigūnai (teritorinių skyrių darbuotojai), vykdydami žemės naudojimo valstybinę kontrolę, atlieka planinius ir neplaninius žemės naudojimo patikrinimus.

Žemės naudojimo valstybinė kontrolė vykdoma vadovaujantis šiais teisės aktais:


Paskutinis atnaujinimas: 2021-03-15 11:20:47

Artimiausi renginiai
  
 
 

 

    

 
Nacionalinė žemės tarnyba prie Žemės ūkio ministerijos. Kodas 188704927
 Gedimino pr. 19, LT-01103 Vilnius. Tel. 8 706 86 666, el. paštas [email protected]
Biudžetinė įstaiga, duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.
Kontaktai | Svetainės struktūra 
Pagrindinė svetainės versija pritaikyta naudotis neįgaliesiems.