NZT - Žemės naudojimo valstybinės kontrolės vykdymas

  NACIONALINĖ ŽEMĖS TARNYBA
PRIE APLINKOS MINISTERIJOS

 

English

 Pradžia
Lankytojų statistika
Iš viso apsilankė: 32757625
Šiandien apsilankė: 7614
Dabar naršo: 86
Žemės naudojimo valstybinės kontrolės vykdymas

Tikslas. Užtikrinti žemės naudojimą reglamentuojančių įstatymų ir Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimų vykdymą. Tikrinama, ar žemės savininkai ir kiti žemės naudotojai žemę naudoja pagal žemės sklypo pagrindinę paskirtį ir naudojimo būdą, ar laikomasi žemės sklypui nustatytų servitutų, ar vykdant ūkinę ar kitą veiklą saugomas dirvožemis, neužimama kita privati ar valstybinė žemė, nepažeidžiamos nustatytos žemės sklypų ribos, nenaikinami (negadinami) riboženkliai ir geodeziniai punktai, ar žemės sklypų savininkai ir kiti naudotojai ėmėsi būtinų priemonių, skirtų sunaikintiems ar sugadintiems riboženkliams atkurti, po to, kai jie raštu buvo įspėti tai padaryti, taip pat tikrinama sutarčių, pagal kurias išnuomoti valstybiniai žemės sklypai, sąlygų laikymasis.

Žemės naudojimo patikrinimai

Neplaniniai. Atliekami pagal asmenų prašymus, skundus ar pranešimus apie galbūt padarytus žemės naudojimo pažeidimus, arba turint informacijos ir kilus pagrįstų įtarimų apie padarytus žemės naudojimo pažeidimus, taip pat tikrinant, ar pašalinti anksčiau nustatyti žemės naudojimo tvarkos pažeidimai.
Planiniai. Atliekami pagal Nacionalinės žemės tarnybos prie Aplinkos ministerijos (toliau – Nacionalinė žemės tarnyba) teritorinio skyriaus vedėjo patvirtintą einamųjų metų atitinkamame ketvirtyje numatomų atlikti planinių žemės naudojimo patikrinimų sąrašą.
Planinio žemės naudojimo patikrinimo metu vietoje pildomas Žemės naudojimo tvarkos reikalavimų žemės naudotojams kontrolinis klausimynas, kuris taip pat siunčiamas žemės savininkui, naudotojui ir kitiems suinteresuotiems asmenims kartu su pranešimu apie numatytą atlikti planinį žemės naudojimo patikrinimą: Žemės naudojimo tvarkos reikalavimų žemės naudotojams kontrolinis klausimynas.

Žemės naudojimo patikrinimo aktas. Nacionalinės žemės tarnybos darbuotojas dėl kiekvieno tikrinamo objekto žemės naudojimo patikrinimo metu vietoje surašo atskirą žemės naudojimo patikrinimo aktą, kuriame aprašomos nustatytos aplinkybės ir, jeigu nustatyta, aprašomi žemės naudojimo tvarkos pažeidimų požymiai. Kai yra atliekamas patikrinimas, susijęs su keliais žemės sklypais (pavyzdžiui, dėl bendros žemės sklypų ribos), ir nėra tikslinga surašyti atskirų žemės naudojimo patikrinimo aktų, gali būti surašomas bendras (vienas) žemės naudojimo patikrinimo aktas.

Kas atlieka žemės naudojimo patikrinimus? Nacionalinės žemės tarnybos vadovo įgalioti Nacionalinės žemės tarnybos pareigūnai (teritorinių skyrių darbuotojai), vykdydami žemės naudojimo valstybinę kontrolę, atlieka planinius ir neplaninius žemės naudojimo patikrinimus.

Žemės naudojimo valstybinė kontrolė vykdoma vadovaujantis šiais teisės aktais:


Paskutinis atnaujinimas: 2023-05-23 13:32:09

    

 
Nacionalinė žemės tarnyba prie Aplinkos ministerijos. Kodas 188704927
 Gedimino pr. 19, LT-01103 Vilnius. Tel. 8 706 86 666, el. paštas [email protected]
Biudžetinė įstaiga, duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.
Kontaktai | Svetainės struktūra 
Pagrindinė svetainės versija pritaikyta naudotis neįgaliesiems.