NZT - straipsniai :NŽT bendradarbiauja su Prokuratūra ir STT

  NACIONALINĖ ŽEMĖS TARNYBA
PRIE ŽEMĖS ŪKIO MINISTERIJOS

 

English

 Pradžia
Lankytojų statistika
Iš viso apsilankė: 28345470
Šiandien apsilankė: 3348
Dabar naršo: 57
Naujienos
2022-11-15
NŽT bendradarbiauja su Prokuratūra ir STT

Nacionalinė žemės tarnyba (NŽT) aktyviai bendradarbiauja su Kauno apygardos prokuratūra ir Specialiųjų tyrimų tarnyba dėl nuosavybės teisių atkūrimo ir žemės sklypų privatizavimo Kauno m. aplinkybių išsiaiškinimo.

Po viešai 2022 m. lapkričio 10 d. paskelbtos informacijos dėl galimai neskaidraus  nuosavybės teisių atkūrimo proceso Kauno m., NŽT pateiks Kauno apygardos prokuratūrai visą pagal kompetenciją turimą informaciją dėl nuosavybės teisių atkūrimo aplinkybių.

Pažymėtina, kad Piliečių nuosavybės teisių į išlikusį nekilnojamąjį turtą atkūrimo įstatymo  straipsnio 2 dalies 1 punkte įtvirtinta nuostata, kad nuosavybės teisės į žemę, iki 1995 m. birželio 1 d. buvusią miestams nustatyta tvarka priskirtose teritorijose, atkuriamos grąžinant natūra laisvą (neužstatytą) žemę turėtoje vietoje piliečiui ar piliečiams bendrosios nuosavybės teise, išskyrus žemę, pagal Piliečių nuosavybės teisių į išlikusį nekilnojamąjį turtą atkūrimo įstatymo 12 straipsnį priskirtą valstybės išperkamai žemei, ir žemę, kurios susigrąžinti turėtoje vietoje pilietis nepageidauja. Laisvos (neužstatytos) žemės plotuose grąžinamų natūra turėtoje vietoje žemės sklypų formavimą ir jų planų rengimą Vyriausybės nustatyta tvarka ir sąlygomis organizuoja ir planus tvirtina savivaldybės administracijos direktorius.

NŽT vadovas ar jo įgaliotas teritorinio skyriaus vedėjas sprendimą dėl nuosavybės teisių atkūrimo priima pagal savivaldybės administracijos direktoriaus patvirtintus žemės sklypų planus.

NŽT neturi teisės kontroliuoti savivaldybių administracijų priimamų sprendimų.

Specialiųjų tyrimų tarnyba informavo apie lapkričio 10 d. priimtą sprendimą atlikti korupcijos rizikos analizę nuosavybės teisių į žemę atkūrimo procesuose Kauno m.

NŽT vertinimu, korupcijos rizikos analizė padės savivaldybių administracijoms sukurti efektyvias prevencines priemones galimai neskaidriems nuosavybės teisių atkūrimo procesams užkardyti.

NŽT visokeriopai suinteresuota, kad nuosavybės teisių atkūrimas visose savivaldybėse vyktų sklandžiai ir laikantis vienodų aukščiausių skaidrumo standartų, todėl suteiks Specialiųjų tyrimų tarnybai visą būtiną informaciją kokybiškai ir išsamiai korupcijos rizikos analizei atlikti.     

 
Spausdinimo versija  Spausdinimo versija

    

 
Nacionalinė žemės tarnyba prie Žemės ūkio ministerijos. Kodas 188704927
 Gedimino pr. 19, LT-01103 Vilnius. Tel. 8 706 86 666, el. paštas [email protected]
Biudžetinė įstaiga, duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.
Kontaktai | Svetainės struktūra 
Pagrindinė svetainės versija pritaikyta naudotis neįgaliesiems.